24. ledna, 2019 - svátek má Milena

Věda a Technika

Přidej článek

Věda a Technika: Poslední zprávy a aktuality

Lupa.cz

[článek] Radim Pařízek (Digital Broadcasting): DVB-T2 chceme udržet primárně jako bezplatnou platformu

Lupa.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » 24. leden, 2019

[14 minut čtení] Jednatel společnosti Digital Broadcasting rekapituluje loňský rok v oblasti zemské digitální televize, komentuje spory s placeným platformami a představuje plány na rok budoucí. Společnost Radima Pařízka vstoupila koupí čtvrtého multiplexu, který postavila společnost O2, na pole zemských televizních operátorů. Přechod na DVB-T2 jejich byznysem řádně zamíchal. Co přechod pro Digital Broadcasting znamená?

EuroZprávy.cz

On-line bankovnictví v ČR napadá podvodná aplikace, stáhly si ji tisíce lidí

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » 23. leden, 2019

Na tuzemské uživatele mobilních zařízení s Androidem cílila podvodná aplikace, která se snaží ukrást přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví. Aplikace byla dostupná v obchodě Google Play jako nástroj pro blokování hovorů Blockers call 2019. Do odstranění si ji stáhlo 10.000 uživatelů. Uvedla to antivirová firma Eset.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

Během zatmění dopadl na Měsíc meteorit. Záblesk potvrdili i astronomové

iDnes.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » 23. leden, 2019

V pondělí brzy ráno dopadl na měsíční povrch meteorit, všimli si amatérští astronomové. Jejich pozorování záhy potvrdili profesionálové. Jde o první pozorovaný zásah za takových okolností.Další články k tématu:Měsíc ráno opět zrudnul, úplné zatmění doprovázel superúplněk

EuroZprávy.cz

Vynecháváte každý měsíc antikoncepci? Je to zbytečné a rizikové

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » 23. leden, 2019

Hormonální antikoncepce se nejčastěji užívá ve 28 denních cyklech, při nichž ženy vždy 7 dní pilulky neberou. Podle vědců a lékařů je však tato pauza zbytečná a někdy dokonce škodlivá. Za její existenci může kupodivu papež.

Lupa.cz

[aktualita] Praha plánuje software, který bude koordinovat dopravní stavby

Lupa.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » 23. leden, 2019

Praha chce nechat vytvořit software, který bude agregovat informace o nutných opravách komunikací od magistrátu a pro město pracujících firem. Díky tomu by mělo jít práce lépe koordinovat a bude možné se například vyhnout opakovaným uzavírkám téhož místa.  Médiím to prozradil náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Software, který se inspiruje od podobných programů v zahraničí, by měl sám nahlásit, kde je potřeba provést nutnou opravu a zároveň

EuroZprávy.cz

Jak budete vypadat až zestárnete? Chytré aplikace vám to ukáží už dnes

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » 23. leden, 2019

Stáří vědci odvrátit zatím nedokáží a blízká budoucnost není výraznému prodlužování života nakloněna, proto je třeba smířit se s tím, že každý z nás zestárne. Mnoho lidí si klade otázku týkající se svého budoucího zdravotního stavu, jiní ale řeší to, jak budou ve stáří vypadat. To ale lze zjistit už dnes.

Lupa.cz

[aktualita] Bohemia Interactive za rok utržila přes půl miliardy, meziročně o 200 milionů méně

Lupa.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » 23. leden, 2019

České herní vývojářské studio Bohemia Interactive podle čerstvě zveřejněné výroční zprávy v roce 2017 vykázalo čistý obrat ve výši 579,7 milionu korun. Je to meziroční pokles asi o 200 milionů. Zisk se usadil na 165 milionech a také poklesl. Nižší čísla jsou způsobena cyklem ve vývoji her. „Společnost se soustředila na dokončování několika větších počítačových her a vydané menší hry nestačily na kompenzaci klesajících výnosů z prodejů starších her.

Lupa.cz

[aktualita] Skylink by měl spustit vlastní promo kanál na pozici současné ochutnávky

Lupa.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » 23. leden, 2019

Podle serveru Digitální rádio by nová stanice nazvaná Skylink 7 měla vysílat na základě lucemburské licence a zahájit vysílání 7. února. Program nahradí dosavadní Skylink Ochutnávku, bezplatné vysílání vybraných placených  kanálů ale operátor nekončí, bude ale probíhat na konkrétních programových pozicích. Souvislosti: Skylink po dvou letech zvýšil platbu za servisní poplatek, změna se týká jen ČR Podle citovaného zdroje bude Skylink 7 vysílat

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Věda a Technika je zařazeno 244 zpráv / článků

123456789starší