15. prosince, 2017 - svátek má Radana

Věda a Technika

Přidej článek

Věda a Technika: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Jak vypadá mozek sportovců? Vědci se na jeden podívali a nestačili se divit

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Steve Montador byl obránce, který prošel několika kluby NHL a poslední zápas v prestižní lize odehrál v roce 2012 za Chicago. Při pitvě ale vědci zjistili šokující věc. Jako sportovce měl fatálně poškozený mozek.

EuroZprávy.cz

Vánoční písně škodí? Posloucháním koled si můžete způsobit zdravotní potíže

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Mezi lidmi i na internetu koluje varování, že přílišným poslechem sezónních písní si poškozujete mozek, sluch a celkově si zaděláváte na zdravotní problémy. Je to však skutečně pravda? Z psychologické hlediska a zvlášť kolem Vánoc na tom něco pravdy bude, domnívá se klinická psycholožka Linda Blair.

EuroZprávy.cz

Proč nás tolik děsí smrt? Nelze to ovlivnit, naše tělo reaguje automaticky

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Každý, kdo se někdy dostal do blízkosti mrtvého těla, potvrdí, že zápach s tímto spojený je opravdu velmi nepříjemný. Nyní ale jistý psycholog z Kentské univerzity a vědec z Arkansaské technické univerzity společně tvrdí, že je tento zápach nejen odpudivý, ale že také vyvolává jisté fyziologické reakce.

EuroZprávy.cz

Nehty prozradí váš zdravotní stav: Co znamenají bílé skvrny, modrá barva či rýhy?

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Pro některé lidi, obzvláště ženy, jsou nehty jakýmsi módním doplňkem. Jiní si je koušou, další je nepovažují za důležité. Jenže jsou to právě nehty, které mohou obsahovat důležité informace o našem zdraví.

EuroZprávy.cz

Austrálie nasadila proti žralokům drony. Už několikrát vyhnaly plavce z moře

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Canberra - Australské úřady začaly nasazovat bezpilotní letouny vybavené kamerami v kvalitě, jaká se používá pro vojenské účely, aby varovaly před žraloky. Zařízení vysílají poplach pobřežním hlídkám i na chytré hodinky plavců.

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

V Praze proběhl velký souboj robotů na ČVUT

iDnes.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

V přímém přenosu jste mohli sledovat důmyslná vozítka z lega, která musela za 90 vteřin posbírat míčky z hrací plochy a umístit je do středového terče podle barev. Na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT se konalo finále studentské Robosoutěže.Další články k tématu:Už žádná nejistá chůze. Dvounohý robot Atlas předvedl skoky a přemetyZakažte autonomní roboty zabijáky, apeluje Musk a další experti u OSNRoboti nás překonají a zkazí zábavu. Podívejte se kdy a

iDnes.cz - aktuální přehled zpráv

PŘÍMÝ PŘENOS: Sledujte velký souboj robotů v Praze

iDnes.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Dívejte se v přímém přenosu na důmyslná vozítka z lega, která musí za 90 vteřin posbírat míčky z hrací plochy a umístit je do středového terče podle barev. Na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT se dnes koná finále studentské Robosoutěže.Další články k tématu:Už žádná nejistá chůze. Dvounohý robot Atlas předvedl skoky a přemetyZakažte autonomní roboty zabijáky, apeluje Musk a další experti u OSNRoboti nás překonají a zkazí zábavu. Podívejte se kdy a

Lupa.cz

[aktualita] Ústavní soud zrušil části zákona o EET, včetně evidence plateb kartou

Lupa.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Paradoxy kolem elektronické evidence tržeb (EET) pokračují. Ústavní soud dnes rozhodl o stížnosti skupiny 41 poslanců a zrušil část zákona o EET. Návrhu na zrušení celého zákona 112/2016 Sb. nevyhověl, protože podle něj jako celek protiústavní není. Ke zrušeným částem patří například § 5 písm. b) zákona, který pojednává o evidenci tržeb z bezhotovostních převodů. Ty jsou podle soudu „… poměrně dobře dohledatelné a není tedy dostatečně silný a legitimní

Centrum Paraple

V sekci Věda a Technika je zařazeno 737 zpráv / článků

123456789starší