23. února, 2018 - svátek má Svatopluk

Z radnic města Prahy

Přidej článek

Z radnic města Prahy: Poslední zprávy a aktuality

Magistrát města Prahy

Středoškolský sněm hl. m. Prahy má nové vedení, chce být nepostradatelným partnerem magistrátu

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2018

Již druhé zasedání Středoškolského sněmu hlavního města Prahy se uskutečnilo 21. února v zastupitelském sále pražského magistrátu. Středoškolský sněm pořádá ve spolupráci s radní pro oblast školství Irenou Ropkovou Česká středoškolská unie. Jako poradní orgán hlavního města umožňuje středoškolákům podílet se na chodu města.

Magistrát města Prahy

Kluziště na Letné se těšilo velkému zájmu Pražanů

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2018

Bruslení zdarma na největší venkovní ledové ploše v Praze, na kluzišti na Letné, využilo v uplynulé sezóně více než 70 tisíc návštěvníků. Nejvíce bruslařů přišlo okolo vánočních svátků – až 1 500 denně. Pro příští zimu Praha opět s kluzištěm na Letné počítá.

praha5.cz

Lidem bez domova pomůže v Praze 5 mobilní sociální jednotka

praha5.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2018

Jednou z klíčových součástí zajišťování bezpečnosti v ulicích Prahy 5 a poskytování sociální pomoci je přímé setkávání se s lidmi bez domova. Právě dlouhodobý styk a udržení kontaktu vedou ke zvýšení zájmu o sociální poradenství a nízkoprahové služby v podobě potravinové pomoci, hygienických potřeb a základní zdravotní pomoci. Nejen z těchto

praha5.cz

Občané rozhodli: Do Radlic se vrátí "sedmička"

praha5.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. únor, 2018

Jeden z nejvytíženějších uzlů pražské hromadné dopravy – křižovatka Anděl, která je poslední rok cílem jedné změny pro cestující za druhou, se dočká další změny. Organizátor dopravy ROPID vyslyšel požadavky občanů a městské části Praha 5 a klíčovou tramvajovou trať do Radlic bude nastálo obsluhovat linka číslo 7. Pro křižovatku Anděl je

praha5.cz

"Kavárna, co hledá jméno" pokračuje

praha5.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 21. únor, 2018

Jedna z nejpopulárnějších pražských kaváren, smíchovská „Kavárna, co hledá jméno“ bude pokračovat. Společnost, která ji provozuje, byla jediným zájemcem v otevřeném záměru MČ Praha 5, do kterého se mohl přihlásit kdokoliv. Rada MČ Praha 5 tak na svém středečním zasedáním odsouhlasila pronájem zmíněného objektu. Pronájem nebytového objektu,

praha5.cz

Zastupitelstvo Prahy 5 schválilo vznik nové základní školy

praha5.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 21. únor, 2018

Zastupitelstvo městské části Praha 5 na svém únorovém zasedání schválilo jednu z největších změn v oblasti školství Prahy 5 za posledních deset let, a to vznik zcela nové základní školy, která by měla pokrýt poptávku způsobenou stále se zvyšujícím počtem obyvatel městské části. Nová ZŠ Pod Žvahovem by měla zahájit v plném provozu školní rok 1. 9.

Magistrát města Prahy

V minulém roce bylo v Praze vykázáno kvůli domácímu násilí 200 agresorů

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 21. únor, 2018

Praha patří mezi kraje, kde je odhalováno nejvíce případů domácího násilí. Loni v metropoli bylo vykázáno 200 násilných osob, což byl hned po Ústeckém kraji (204) největší počet v České republice.

praha1.cz

TJ Sokol Praha Staré Město informuje

praha1.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 21. únor, 2018

Probíhá další cvičební rok a TJ Sokol Praha Staré Město by rád pozval do cvičebních hodin nové děti, které by chtěly prožít pěkné chvilky v tělocvičně, na hřišti, na výletech i na táborech. V letošním roce je hlavním cílem nacvičit skladby na XVI. Všesokolský slet, který proběhne v červenci roku 2018 na počest 100. výročí vzniku Československa.

webdesign Praha a tvorba stránek na míru

V sekci Z radnic města Prahy je zařazeno 611 zpráv / článků

123456789starší