25. dubna, 2019 - svátek má Marek

Z radnic města Prahy

Přidej článek

Z radnic města Prahy: Poslední zprávy a aktuality

praha4.cz

Parkování v zónách placeného stání o Velikonocích

praha4.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 16. duben, 2019

V období velikonočních svátků bude ve smíšených (fialových) a návštěvnických (oranžových) zónách platit tzv. sváteční tarif. Podrobnosti jsou uveřejněny na portálu www.parkujvklidu.cz. MČ Praha 4 se nachází ve třetím, nejlevnějším cenovém pásmu s maximální cenou 20 Kč/den. V modrých/rezidenčních úsecích zůstává zachován standardní režim! Více podrobností a další upřesnění na odkazu...

praha4.cz

Rozjíždíme setkání s občany o rozšiřování zón placeného stání. Buďte u toho!

praha4.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 16. duben, 2019

Mezi 8. a 10. dubnem se v Braníku, Krči a Michli uskutečnila tři setkání k rozšiřování parkovacích zón na území Prahy 4. První ze série participační setkání s občany proběhlo 8. dubna v ZŠ Školní v Braníku, druhá 9. dubna na ZŠ Poláčkova v Krči a třetí 10. dubna na ZŠ Mendíků v Michli.

Magistrát města Prahy

Pražská koalice se shodla na dalších krocích v pražských plynárnách

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 15. duben, 2019

Koalice se dnes shodla, že problémy v pražských plynárnách budou řešeny postupně. Především dojde k zániku společnosti Pražská plynárenská Holding, a.s., která je nyní pouze prázdnou skořápkou bez zaměstnanců. Tento krok ušetří několik milionů korun ročně na odměnách představenstva a dozorčí rady. Tím také koalice splní program v oblasti přístupu k městským společnostem. Další kroky budou naplánovány v květnu.

Magistrát města Prahy

Praha chce pomocí novely zákona zajistit, aby obce mohly využít předkupního práva na nemovité věci na jejich území

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 15. duben, 2019

Rada hlavního města Prahy schválila návrh radní Hany Kordové Marvanové na využití zákonodárné iniciativy hlavního města. Metropole tím využije své zákonodárné iniciativy za účelem posílení postavení obcí při nabývání majetku státu. Cílem je, aby obce měly reálnou možnost získat do svého vlastnictví od státu nemovité věci, které se nacházejí na jejich území.

praha4.cz

Uzávěrka soutěže Pečující roku se blíží. Na ocenění můžete navrhnout pečující osoby i vy!

praha4.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 15. duben, 2019

Neformální péče, tedy péče o seniory, blízké s postižením nebo o dlouhodobě nemocné, je v Česku stále okrajové téma. Přitom více než 400 tisíc lidí, z toho většinou ženy, věnuje péči o blízké v průměru 37 hodin týdně, což odpovídá téměř plnému pracovnímu úvazku. Přestože neformální péče se týká zřejmě až dvou milionu dospělých, tj. každého pátého, zůstává často skrytá a neohodnocená. Právě to by mohla zlepšit soutěž Pečující roku, o které se více dozvíte

praha21.cz

Výsledky doplňovacích voleb do Senátu 2019 ve volebním okrsku Praha 21

praha21.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 15. duben, 2019

Výsledky doplňovacích voleb do Senátu 2019 ve volebním okrsku Praha 21 naleznete v příloze.

Praha 14

Uklízíme černou skládku

Praha 14 | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 12. duben, 2019

U křižovatky velkých silnic Průmyslová a Českobrodská bydlí několik lidí ve zbytku chatové kolonie, ve spolupráci s obyvateli chatek chceme zlikvidovat černé skládky v přilehlém lesíku a do budoucna zamezit tvoření dalších. Organizuje Terénní program Křižovatka, Neposeda, z.ú.

Život Dětem

V sekci Z radnic města Prahy je zařazeno 477 zpráv / článků

novější123456789starší