23. února, 2019 - svátek má Svatopluk

Z radnic města Prahy

Přidej článek

Z radnic města Prahy: Poslední zprávy a aktuality

praha21.cz

Uzavření úřadu dne 8. 2. 2019

praha21.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 08. únor, 2019

Vážení občané, dne 8. 2. 2019 bude ÚMČ Praha 21 z důvodu havárie vody uzavřen. Omlouváme se Vám za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Magistrát města Prahy

V Praze bylo v minulém roce vykázáno 186 lidí kvůli domácímu násilí

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 07. únor, 2019

Počet odhalených případů domácího násilí za posledních pět let v Praze mírně klesl, přesto bylo v hlavním městě loni vykázáno 186 osob, což je druhý nejvyšší počet v rámci všech krajů České republiky. O jedenáct případů více zaznamenali jen v Ústeckém kraji. Oběti nejen domácího násilí se mohou kdykoli obrátit na speciální linku Intervenčního centra.

Magistrát města Prahy

Praha potřebuje zjednodušit povolovací procesy

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 07. únor, 2019

Zástupci developerů se na prvním setkání s vedením pražské radnice shodli na klíčovém problému bytové výstavby a dalších stavebních projektů v metropoli. Zřízení centrálního stavebního úřadu by mělo přinést zrychlení stavebních povolení a snížení celkové byrokracie kolem nových projektů v Praze.

praha4.cz

Praha 4 má rozpočet na rok 2019

praha4.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 06. únor, 2019

Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo rozpočet městské části na rok 2019. Praha 4 bude podle něj v letošním roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 1 miliardy korun a její hospodaření bude vyrovnané.

Magistrát města Prahy

Pražské služby mají nové složení dozorčí rady a představenstva

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 06. únor, 2019

Předsedou dozorčí rady společnosti Pražské služby, a.s. se stal náměstek primátora Petr Hlubuček. Jeho místopředsedy byli zvoleni Radek Vondra a Petr Štěpánek. Představenstvo společnosti nově doplnil Michal Čoupek, který se zároveň vzdal své pozice ve společnosti Kolektory, a.s.

praha4.cz

Praha 4 ustupuje od používání plastových výrobků

praha4.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 06. únor, 2019

Praha 4 postupně omezuje používání plastových výrobků na úřadu městské části a při všech jednáních rady, zastupitelstva a dalších orgánů. Jde zejména o balenou vodu a plastové kelímky. Chce tak přispět ke snižování produkce plastového odpadu, který poškozuje životní prostředí celé planety, nejen v místě, kde vzniká.

praha4.cz

Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze

praha4.cz | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 06. únor, 2019

Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování. V hlavní disciplíně „hodnocení kvality kompostu“ byla udělena dvě první místa, v doprovodné disciplíně „hodnocení písemných projektů dokumentace kompostovacího procesu“ bylo první místo jen jedno. Všechna první místa mají být honorována částkou 10 tisíc korun. Úspěšné školy a školky si na

Magistrát města Prahy

Jak na partnerské vztahy? Praha pomůže cyklem přednášek podpořit manželství

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 06. únor, 2019

Jedním z nejdůležitějších mezilidských vztahů je v rodinném systému vztah mezi partnery, který se však v posledních třiceti letech dostává pod ohromný tlak. Asociace manželských a rodinných poradců ČR se proto ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha rozhodla na základě loňské úspěšné konference Asociace manželských a rodinných poradců ČR uspořádat cyklus konferencí na téma Cesta a život partnerství v 21. století.

V sekci Z radnic města Prahy je zařazeno 207 zpráv / článků

novější123456789starší