24. ledna, 2018 - svátek má Milena

ČT sport: Přehled zpráv a článků

Laja vychytal vedoucí Chodov a dotáhl Ostravu k senzačnímu vítězství

ČT sport | Sportovní » 23. leden, 2018

Nečekaný skalp lídra florbalové superligy si v dohrávce 5. kola připsal FBC Ostrava. Devátý celek nejvyšší soutěže vyhrál na hřišti Chodova 6:5 a navázal na předchozí úspěch s Libercem. Domácí naopak promarnili šanci uniknout v čele tabulky druhým Vítkovicím, před kterými vedou o skóre.

Suverénní Hirscher slavil ve Schladmingu a vyrovnal Maiera

Dominantním výkonem se v nočním slalomu Světového poháru ve Schladmingu prezentoval Rakušan Marcel Hirscher. Druhému Henriku Kristoffersenovi oplatil porážku z nedělního závodu v Kitzbühelu, byl nejrychlejší v obou kolech a zásluhou 54. vítězství ve SP se dotáhl v historických tabulkách na krajana Hermanna Maiera. Lepší je mezi muži pouze legendární

Třinec a Hradec slavily hubené výhry, Kometa nestačila na Liberec

ČT sport | Sportovní » Hokej aktuálně » 23. leden, 2018

V úterním programu se odehrálo pět zápasů 49. extraligového kola a jedna předehrávka kola 44. V ní přestřílely Pardubice hosty z Vítkovic 5:3. V na góly rovněž vydatném duelu přehrál Liberec brněnskou Kometu 6:2. Naopak o branky byla nouze v Třinci, který porazil nejtěsnějším rozdílem Spartu, a také v Hradci Králové, kde domácí slavili vítězství nad

Urputný duel Hradce s Chomutovem rozhodl domácí Berger

Bylo to utkání chudé na góly. Zápas Hradce Králové a Chomutova rozhodl už v 8. minutě domácí Berger v přesilovce. Gólman Jaroslav Pavelka se dočkal premiérové nuly v nejvyšší soutěži. Druzí Východočeši tak snížili ztrátu na vedoucí Plzeň na osm bodů.

Pardubice zabraly a z přestřelky s Vítkovicemi odešly vítězně

Pardubice v předehrávce 44. kola extraligy přestřílely Vítkovice 5:3. Domácí táhl trojbodový Trončinský. Rozhodující náskok získaly Pardubice ve druhé třetině, kdy nasázely tři branky. Východočeši se mohli radovat po dvou prohrách, Ostravané venku ztratili pátý ze šesti duelů.

Boleslav otočila duel ve Zlíně a živí naděje na play-off

Mladá Boleslav se veze na vítězné vlně. Ve 49. kole hokejové extraligy sice museli Středočeši dohánět ztrátu, nakonec ale vyhráli ve Zlíně 3:1, čímž si připsali už čtvrtý triumf v řadě. Naopak Berani prohráli třetí z posledních čtyř duelů. Vítěznou branku vstřelil ve 34. minutě obránce Vladimír Eminger a v závěru pojistil výsledek v power play Jakub

Fantastický Mrkva se sirénou chytl sedmičku a Češi po velkém obratu zdolali Makedonii

Šance českého týmu na senzační postup do semifinále mistrovství Evropy žije. Reprezentační výběr přitom v zápase s Makedonií prohrával už o pět branek, ale po velkém obratu nakonec zvítězil 25:24 a v tabulce čtvrtfinálové skupiny je momentálně čtvrtý se ziskem čtyř bodů. Hrdinou duelu se stal brankář Tomáš Mrkva, jenž chytl se sirénou sedmičku.

Nymburk si v LM zahraje play-off. Jistotu mu dala výhra nad Avellinem

Až se v Lize mistrů rozehraje play-off, mezi účastníky nebudou chybět basketbalisté Nymburka. Český mistr má jistotu postupu po vítězství 81:77 nad italským Avellinem a již nyní je jasné, že ve skupině D neskočí hůře než třetí.