17. července, 2018 - svátek Martina

ČT sport: Přehled zpráv a článků

Zlatý míč pro hráče MS získal i přes porážku Modrič. Trofej má i Mbappé

ČT sport | Sportovní » Fotbal aktuálně » 15. červenec, 2018

Zlatý míč pro nejlepšího hráče mistrovství světa získal chorvatský kapitán Luka Modrič. Záložník Realu Madrid dovedl svou zemi poprvé do finále, v němž Chorvatsko prohrálo s Francií 2:4. Stříbrný míč patří Edenu Hazardovi z Belgie a bronzový Francouzi Antoinemu Griezmannovi.

Djoker je zpátky. Ve finále nedal šanci Andersonovi a počtvrté opanoval Wimbledon

ČT sport | Sportovní » Tenis aktuálně » 15. červenec, 2018

Srbský tenista Novak Djokovič vybojoval na trávě All England Clubu čtvrtý titul. Někdejší první hráč světa ve finále Wimbledonu porazil Jihoafričana Kevina Andersona 6:2, 6:2 a 7:6 za dvě a čtvrt hodiny. Jednatřicetiletý Djokovič navázal v Londýně na triumfy z let 2011, 2014 a 2015. Rodák z Bělehradu do sbírky přidal třináctý grandslamový vavřín.

Navrátil skončil na Azorských ostrovech těsně pod stupni vítězů

ČT sport | Sportovní » 15. červenec, 2018

Víc než tisíc lidí v atraktivních skalách na mořském pobřeží Azorských ostrovů sledovalo třetí závod světové série Redbull Cliff Diving. Vedení v průběžném pořadí extrémních skokanů do vody potvrdil Steve LeBuu z USA, který zopakoval svůj dva týdny starý triumf. Vítězství si však zajistil až posledním skokem dne. Michal Navrátil v Portugalsku skončil

Finálové drama lépe zvládli Francouzi. Po výhře nad Chorvaty jsou světovými šampiony

Zlatou trofej pro nové mistry světa si z Ruska domů odvezou fotbalisté Francie. Výběr kouče Didiera Deschampse ve finále s velkým F, které nabídlo plno dramatických momentů, udolal nebojácně hrající Chorvatsko 4:2 a světový šampionát ovládl podruhé v historii.

Baumrtová na znakařské padesátce porazila objev letošního MČR Apostalonovou

Dvě výrazné postavy mistrovství republiky v plavání se na závěr šampionátu v pražském Podolí utkaly na trati 50 metrů znak. Simona Baumrtová porazila novopečenou českou rekordmanku z včerejší kraulařské stovky Aniku Apostalonovou a dosáhla na svůj jediný letošní titul.

Kornfeilova stíhačka v GP Německa – startoval ze sedmé řady a dojel sedmý

ČT sport | Sportovní » Motorsport aktuálně » 15. červenec, 2018

Sedmý skončil ve Velké ceně Německa silničních motocyklů v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil, přestože startoval až z jednadvacáté pozice. Jen o dvě příčky tak český závodník zaostal za svým nejlepším výsledkem sezony z minulého v Nizozemsku. Pošesté v sezoně se prosadil do první desítky. Karel Abraham v MotoGP dojel osmnáctý.

Titul v elektrických formulích drží Francouz Vergne, teď ho přeje fotbalistům

Bývalý pilot F1 Jean-Éric Vergne z Francie se stal počtvrté mistrem světa formule E. Seriál závodů vozů s elektrickým pohonem ovládl už před posledním dějstvím v New Yorku. V sobotu v Americe dojel pátý, zatímco jeho britský rival Sam Bird až devátý.

V devětatřiceti letech vybojoval boxer Pacquiao opět pás mistra světa

Za rok mu bude čtyřicet, ale na sportovní důchod filipínský boxer Manny Pacquiao zatím nemyslí a stal se znovu profesionálním mistrem světa. Při návratu do ringu téměř po roce v sedmém kole knokautoval v Kuala Lumpuru argentinského šampiona velterové váhy organizace WBA Lucase Matthysseho. Ten byl poprvé počítán už ve třetím kole.