17. července, 2018 - svátek Martina

ČT sport: Přehled zpráv a článků

Synkovi vypadlo veslo z ruky a skončil třetí stejně jako Podrazil s Helešicem

ČT sport | Sportovní » 15. červenec, 2018

Dva bronzy si ze Světového poháru ve veslování v Lucernu odvezou čeští reprezentanti. Skifař Ondřej Synek ve finále dlouho vedl, ale vypadlo mu veslo a nakonec skončil třetí, když ho předstihli Robert Manson z Nového Zélandu a Oliver Zeidler z Německa. Stejnou pozici obsadila i dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil s Lukášem Helešicem, což jim stačilo

Po Paříži kralovaly i v Londýně. Siniaková s Krejčíkovou ovládly na Wimbledonu čtyřhru

ČT sport | Sportovní » Tenis aktuálně » 14. červenec, 2018

Čtyřhru opanovaly na antukovém French Open a stejný počin se jim povedl také na travnatém Wimbledonu. Češky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou získaly další grandslamový titul. Turnajové trojky v Londýně ve finále porazily krajanku Květu Peschkeovou s Američankou Nicole Melicharovou 6:4, 4:6 a 6:0.

Black Panthers nedovolili překvapení a slaví šestý titul za sebou

ČT sport | Sportovní » 14. červenec, 2018

Pošesté za sebou ovládli finále ligy amerického fotbalu hráči Prague Black Panthers. Ve 25. Czech Bowlu zvítězili v Ostravě nad domácími Steelers 30:7. Ve spíše defenzivní bitvě rozhodla o úspěchu favorizovaných Pražanů až čtvrtá čtvrtina, ve které na stadionu ve Vítkovicích dvěma touchdowny stvrdili vítězství.

Překvapení Apostalonová přepsala český rekord na kraulařské stovce. Pojede na ME?

Poprvé se představila na domácím šampionátu a hned si vedla skvěle. Anika Apostalonová zaplavala v Praze český rekord na 100 metrů volný způsob. Třiadvacetiletá americká rodačka zvítězila časem 54,28 sekundy a o 34 setin vylepšila dosavadní maximum Barbory Seemanové z loňského roku.

Serena Williamsová další titul ve Wimbledonu nezískala. Ve finále ji zdolala Kerberová

Osmý triumf na travnatých dvorcích Wimbledonu americká tenisová hvězda Serena Williamsová zatím nepřidá. Ve finále ji porazila Angelique Kerberová ve dvou setech 6:3, 6:3. Pro třicetiletou Němku, která navázala na předloňské triumfy na Australian Open a US Open, je to třetí grandslamový titul.

Světová jednička na Wimbledonu končí. Nadala vyřadil v semifinále po bitvě Djokovič

Byla to bitva s velkým B. Pět setů, spousta dramatických momentů a skvělý tenis. Střetnutí velikánů Španěla Rafaela Nadala a Srba Novaka Djokoviče v semifinále Wimbledonu nakonec ovládl druhý jmenovaný, který světovou jedničku vyřadil po setech 6:4, 3:6, 7:6, 3:6 a 10:8. Po třech letech se tak v Londýně dostal do finále, kde se o čtvrtý titul

Hermannová se Slukovou v Gstaadu Kanaďanky neporazily a skončily páté

Ve čtvrtfinále skončila cesta Barbory Hermannové a Markéty Nausch Slukové na majoru Světového okruhu beachvolejbalistek v Gstaadu. Vítězky čtyřhvězdičkového turnaje před třemi týdny v Ostravě prohrály s Kanaďankami Heather Bansleyovou a Brandie Wilkersonovou 15:21, 18:21 a před mistrovstvím Evropy obsadily podruhé za sebou páté místo.

Do finále SP v Lucernu se dostaly dvě české posádky, párová čtyřka dojela čtvrtá

Skifař Ondřej Synek a Jakub Podrazil s Lukášem Helešicem na dvojce bez kormidelníka postoupili do finále Světového poháru ve veslování v Lucernu. Nejvýraznější postavy současného českého veslování jako jediné úspěšně zvládly své semifinálové jízdy. Párová čtyřka lehkých vah Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč obsadila ve finále čtvrté