17. července, 2018 - svátek Martina

ČT sport: Přehled zpráv a článků

Djokovič řekl, že na MS fandí Chorvatům, a doma v Srbsku to schytal

ČT sport | Sportovní » Tenis aktuálně » 14. červenec, 2018

Sváry mezi Srby a Chorvaty z dob válečného konfliktu v 90. letech minulého století nevnímá nijak kategoricky srbský tenista Novak Djokovič, který fandí na fotbalovém MS právě Chorvatům, čímž však rozčílil mnoho svých krajanů

Záhorová bojovala, ale šest metrů jí stačilo jen na deváté místo

ČT sport | Sportovní » 14. červenec, 2018

Česká dálkařka Adéla Záhorová měla ve finále juniorského světového šampionátu ve finském Tampere nejdelší druhý pokus, ale jejích šest metrů na místo mezi elitní osmičkou nestačilo. Zlato nakonec získala Němka Rieckeová.

Čechům kvalifikace na Sachsenringu nevyšla. Kornfeil pojede ze sedmé řady, Abraham z osmé

ČT sport | Sportovní » Motorsport aktuálně » 14. červenec, 2018

Až ze sedmé řady bude startovat Jakub Kornfeil do nedělní GP Německa silničních motocyklů. V kvalifikaci Moto3 totiž český závodník zajel až jednadvacátý čas. Před dvěma týdny v Assenu však Kornfeil odstartoval do závodu až z osmé řady a nakonec zajel své maximum v sezoně - páté místo. Karel Abraham byl v královské MotoGP ještě o dvě příčky horší a

Mám nohy oteklé jako želé, řekl Anderson po maratonském semifinále a chce tie-break

Šest a půl hodiny bojovali o finále Wimbledonu jihoafrický tenista Kevin Anderson a Američan John Isner. Po zápase, v němž se nakonec radoval z výhry Anderson, se opět silněji ozvaly hlasy pro zavedení tie-breaku i v rozhodující sadě, jako je tomu už na grandslamovém US Open.

Vadlejch po úspěchu v Diamantové lize: Třetí místo beru všema deseti

Spokojení se svými výsledky na mítinku Diamantové ligy v Rabatu byli oštěpař Jakub Vadlejch i mílař Jakub Holuša. Vadlejch se stále zlepšoval a závěrečným hodem se dostal na třetí příčku, Holuša skončil v marocké metropoli čtvrtý ve třetím nejrychlejším čase kariéry a byl také spokojený.

Czech Bowl se po letech vrací do Ostravy, Steelers touží "doma" po odvetě

Hráči Prague Black Panthers budou ve finále české ligy amerického fotbalu usilovat proti domácím Ostrava Steelers o prodloužení svého kralování. Pod současným názvem vyhráli Czech Bowl v pěti předchozích ročnících, zatímco Ostravané se v roce 1997 postarali o dosud jediný titul mimopražského týmu. Přímý přenos sledujte od 19:00 na ČT sport a webu

Vadlejch posledním hodem vybojoval třetí místo, Holuša doběhl po skvělém finiši čtvrtý

ČT sport | Sportovní » 13. červenec, 2018

Jakub Vadlejch obsadil díky vydařenému poslednímu pokusu 85,31 metru třetí místo na mítinku Diamantové ligy v marockém Rabatu. Celkový vítěz prestižního atletického seriálu z minulých dvou sezon se tak letos poprvé prosadil na pódium. Domácí rekordman v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša obsadil v čase 3:33,80 čtvrté místo.

Anderson zvládl sedmihodinový maraton proti Isnerovi, Djokovič s Nadalem nedohráli

ČT sport | Sportovní » Tenis aktuálně » 13. červenec, 2018

Diváci v All England Clubu viděli nejdelší semifinále v historii, které obstarali Kevin Anderson a John Isner. Rozhodující pátý set v utkání nakonec vyhrál Jihoafričan Anderson v poměru 26:24 a po šesti hodinách a 41 minutách se mohl radovat z postupu do druhého duelu o grandslamový titul v kariéře.