23. ledna, 2019 - svátek má Zdeněk

denik.cz: Přehled zpráv a článků

denik.cz

Světové ekonomické fórum zanalyzuje rizika pro svět: klima i bolest duše

denik.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Tento týden se v Davosu scházejí politické a ekonomické špičky. Budou se zabývat i závěry ročenky analyzující globální rizika, kterou vydává Světové ekonomické fórum (WEF). „Náš svět je roztříštěn rostoucím soutěžením mezi zeměmi a hlubokými sociálními propastmi,“ prohlásil zakladatel WEF Klaus Schwaub.

denik.cz

Nymburk vysoko padl s Hapoelem, hvězdný Stoudemire nastřílel 19 bodů

denik.cz | Sportovní » 22. leden, 2019

Senzace se nekonala. Basketbalisté Nymburku v rámci Ligy mistrů nestačili na domácí palubovce na favorizovaný Hapoel Jeruzalém a podlehli 80:111. Divákům se v zaplněné hale Královka představil i pivot Amar‘e Stoudemire, někdejší hvězda NBA, přičemž konto Středočechů zatížil 19 body.

denik.cz

Pohár patří Karviné. Kontrolovala vítězství

denik.cz | Sportovní » 22. leden, 2019

Karviná /FOTO, VIDEO/ – Český pohár házenkářů pro rok 2019 patří karvinskému Baníku.

denik.cz

Kozlovský dosáhl v Lahti na dvanáctou příčku, motivovalo ho průběžné pořadí

denik.cz | Sportovní » 22. leden, 2019

Lahti - Třetí den na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Lahti přinesl kromě dvanáctého místa Barbory Havlíčkové na pětikilometrové trati juniorek stejný výsledek i Vladimíru Kozlovskému na dvojnásobné distanci juniorů.

denik.cz

Schváleno. Poslanci otevřeli cestu lidem v dluhové pasti

denik.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 22. leden, 2019

Poslanci přijali vakcínu na dluhovou pandemii. „Nemůže být sporu, že je to vyvážené řešení, které je velkým posunem dopředu. Budou z něj mít prospěch dlužníci, naplněna budou práva seriózních věřitelů a uspokojen bude i stát,“ pochválil sněmovní verzi lidovec Marek Výborný, předseda podvýboru pro exekuce, insolvence a oddlužení.

denik.cz

Černošková o rozjeté Kvitové: Petra se nemusí bát vůbec nikoho

denik.cz | Sportovní » 22. leden, 2019

Bezkonkurenčním stylem proplula do semifinále Australian Open a hrdě se řadí mezi největší favoritky na grandslamový titul. Petře Kvitové na modravých kurtech v Melbourne už chybí jenom dvě vítězství.

denik.cz

Další žena v Číně čeká geneticky upravené dítě. Vědce vyšetřují policisté

denik.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 22. leden, 2019

Číně se pravděpodobně narodí další geneticky upravené dítě. Informovala o tom agentura AFP. Vědce Che Ťien-kchueje, který loni v listopadu šokoval veřejnost svým prohlášením, že geneticky upravil lidská embrya, z něhož se následně narodila dvojčata, už vyšetřují policisté. Podle AFP jde o ženu, jež otěhotněla během prvního pokusu o vytvoření geneticky

denik.cz

Jak ulevit životnímu prostředí v Česku? Pomoci by mohl systém záloh na PET lahve

denik.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 22. leden, 2019

V Česku se na recyklaci odešle 57,5 procenta PET láhví. Uvedla to dnes pracovní skupina Zálohujme tvořená zástupci Insitutu cirkulární ekonomiky (INCIEN), Fakulty technologie ochrany prostředí Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) a Karlovarských minerální vod (KMV). Skupina usiluje o zálohový systém s cílem navýšit míru recyklace obalů z PET a kovu

V sekci denik.cz je vloženo 248 zpráv / článků

novější123456789starší

Nejsledovanější články