24. března, 2019 - svátek má Gabriel

denik.cz: Přehled zpráv a článků

denik.cz

Simulace má odhalit tajemství černé díry. Může být bránou do jiné dimenze

denik.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Černé díry jsou jedním z nejtajuplnějších fenoménů vesmíru a oblíbeným tématem vědeckofantastických filmů a knih. Na jednu stranu mají vědci zdokumentováno, jak černá díra pohlcuje hvězdy a planety, které měly tu smůlu, že se dostaly příliš blízko ní. Co se děje za jejím okrajem, takzvaným horizontem událostí, je však již záležitostí fikce. Američtí vědci

denik.cz

Brankář Čech zabodoval. Je mezi nejlepšími cizinci v historii Premier League

denik.cz | Sportovní » Dnes

Gólman londýnského Arsenalu Petr Čech se na sklonku kariéry dočkal dalšího úspěchu. V anketě BBC o nejlepšího zahraničního hráče v historii Premier League obsadil ve velké konkurenci jedenácté místo. Mezi brankáři byl pak dokonce druhý. 

denik.cz

Mezi Olomoucí a Šumperkem se připravuje několik dálničních úseků. Kudy povedou?

denik.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má zajištěnu většinu pozemků pro budování obchvatu Bludova na tahu mezi Zábřehem a Šumperkem. 

denik.cz

Biatlonovou královnou je Wiererová. Davidová na závěr sezóny čtrnáctá

denik.cz | Sportovní » Dnes

Světový pohár biatlonistek ovládla v letošní sezóně Italka Dorothea Wiererová. Stačilo jí k tomu dvanácté místo v závodě s hromadným startem v norském Holmenkollenu. Ten vyhrála Švédka Hanna Oebergová, která získala i malý křišťálový glóbus za tuto disciplínu. Markéta Davidová byla čtrnáctá, Veronika Vítková devětadvacátá. 

denik.cz

Blíží se "česká" biatlonová exhibice. Nebude chybět ani hvězda Davidová

denik.cz | Sportovní » Dnes

Ve středu 27. března od 16.30 hodin bude na biatlonovém stadionu v Jablonci pořádně rušno. Reprezentační tým biatlonistů a biatlonistek ukončí sezónu už tradiční exhibicí, která je spojená s Mistrovstvím České republiky v biatlonu dospělých. Fanoušci biatlonu si přijdou na své. Pořadatelé očekávají opět několikatisícovou návštěvu.

denik.cz

Hattrick za jedenáct minut. Hokejista Langer řádil na fotbalovém trávníku

denik.cz | Sportovní » Dnes

Jako by ještě nesundal brusle z nohou útočník Stašova Matěj Langer. Fotbalista v zimě oblékající dres hokejového Žebráku prokázal, že má z hokeje výbornou kondici.

denik.cz

Kobajaši ovládl i letecký Světový pohár. Závěr vyšperkoval letem za 250 metrů

denik.cz | Sportovní » Dnes

Japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši zvítězil v celkovém hodnocení Světového poháru v letech na lyžích. V posledním závodě ve slovinské Planici vyhrál před Domenem Prevcem ze Slovinska a Němcem Markusem Eisenbichlerem. V prvním kole se navíc Kobajaši zařadil k letcům, kterým se podařilo pokořit hranici 250 metrů.

denik.cz

Půjčí zavařovací hrnec, vrtačku nebo kytaru. V Brně otevřela knihovna věcí

denik.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Od běžné knihovny se příliš neliší. Zájemce přijde, vybere si a objekt touhy bude na vymezený čas jeho. Jediný rozdíl spočívá v tom, že z této knihovny si lidé neodnesou publikace, ale třeba vrtačky či zavařovací hrnec. V Brně otevřela první knihovna věcí.

V sekci denik.cz je vloženo 2158 zpráv / článků

novější123456789starší

Nejsledovanější články