25. dubna, 2019 - svátek má Marek

Euro.cz: Přehled zpráv a článků

Euro.cz

Plané Zemanovy sliby. V Česku ubylo kapitálu z Číny i firem s čínskými vlastníky

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Firem s čínskými vlastníky v Česku bylo letos v březnu 1881, tedy nejméně od prosince 2012. Čínský kapitál v základním jmění českých firem se snížil proti loňskému podzimu i meziročně na 5,7 miliardy korun. Uvedla to poradenská společnost Bisnode. Stamiliardové čínské investice v Česku v minulosti sliboval prezident Miloš Zeman.

Euro.cz

Vážený soudruhu předsedo. Putin „velmi obsažně“ jednal s Kimem

Euro.cz | Zpravodajství » Dnes

Ruský prezident Vladimir Putin se dnes ve Vladivostoku poprvé sešel s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem. Po schůzce mezi čtyřma očima pak oba uvedli, že jednání bylo „velmi obsažné“, zabývalo se perspektivou zlepšení vztahů obou korejských států, strategickou stabilitou a rozvojem dvoustranných styků. Putin po jednání uvedl, že Severní Korea

Euro.cz

Zeman v Pekingu urguje miliardy. Číňané přislíbili investice

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Zástupci Bank of China a čínské společnosti CITIC dnes podepsali memorandum o investicích v České republice. V příštích dvou letech by měly dosáhnout jedné miliardy dolarů (asi 23,1 miliardy korun). V přítomnosti prezidenta Miloše Zemana bylo zároveň podepsáno memorandum mezi Bank of China a Hospodářskou komorou ČR. Banka v něm podle prezidenta

Euro.cz

Spolehlivý penězovod: Česko získalo z EU o 741 miliard víc, než odvedlo

Euro.cz | Zpravodajství » Dnes

Česká republika získala od roku 2004 do konce loňského roku z rozpočtu EU zhruba 1,31 bilionu korun, do rozpočtu unie poslala 565 miliard korun. Celkem tak ČR získala z EU o 741,3 miliardy korun víc, než zaplatila. Vyplývá to z údajů ministerstva financí. Nejvíce, 192 miliard korun, Česko vyčerpalo v roce 2015.

Euro.cz

Další hluboká ztráta Tesly. V prvním čtvrtletí prodělala 702 milionů dolarů

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Americký výrobce elektromobilů Tesla vykázal v prvním čtvrtletí po ziskovém půlroce opět ztrátu, která činila 702,1 milionu dolarů (16,2 miliardy korun). To je mnohem více, než se čekalo. Před rokem ztráta činila 709,6 milionu USD. S návratem k zisku počítá automobilka až ve druhé polovině roku. Firma také uvedla, že bude možná potřebovat

Euro.cz

10 nejdražších psích plemen

Euro.cz | Zábava » Dnes

Často se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Kolik byste ale byli za takového psího kamaráda schopní utratit? Na světě je spousta lidí, kteří si své miláčky cení na statisíce. Podívejte se s námi na to, která psí plemena patří k těm nejdražším.

Euro.cz

Německu docházejí řezníci. Mladé lidi obor odpuzuje

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Nedostatek řezníků v Německu pociťují hlavně obyvatelé venkova a malých měst. Je způsoben nechutí mladých Němců se tomuto řemeslu vyučit. Vede to k tomu, že mnohá tradiční malá řeznictví zanikají, i když mají zákazníky. Nízký zájem je také o profesi pekařů.

Euro.cz

Trash Hero: Každý kousek sebraného odpadu se počítá

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Máte pocit, že se svět řítí do záhuby? Zaměřte se na pozitivní zprávy a vylepšení svého okolí. Třeba úklidem s Trash Hero.

V sekci Euro.cz je vloženo 1633 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články