18. ledna, 2017 - svátek má Vladislav

Euro.cz: Přehled zpráv a článků

Euro.cz

Rusko se bude vměšovat do evropských voleb, varuje viceprezident USA

Euro.cz | Zpravodajství » Dnes

Během nadcházejících voleb v Evropě lze očekávat další zásahy Ruska do demokratického procesu, řekl dnes dosluhující americký viceprezident Joe Biden na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Dodal, že dobré fungování Evropské unie je klíčové pro americkou bezpečnost. Pátý článek smlouvy NATO o vzájemné pomoci v případě napadení

Euro.cz

Trumpova revoluce? Signalizoval konec politiky silného dolaru

Euro.cz | Zpravodajství » Dnes

Nastupující americký prezident Donald Trump, který v pátek vystřídá v Bílém domě Baracka Obamu, signalizoval konec dlouholeté politiky silného dolaru. V nedávném rozhovoru s listem The Wall Street Journal totiž řekl, že dolar už je příliš silný. Žádný jiný zvolený prezident USA se v minulosti takto jednoznačně a otevřeně ke kurzu dolaru

Euro.cz

Pavel Telička se stal místopředsedou Evropského parlamentu

Euro.cz | Zpravodajství » Dnes

Europoslanci dnes na plenárním zasedání zvolili jedním z místopředsedů Evropského parlamentu (EP) Čecha Pavla Teličku. V příštím dvaapůlletém období tak bude poslanec Telička (ANO) jedním ze 14 zástupců nového předsedy EP Antonia Tajaniho.

Euro.cz

CIA odtajnila miliony tajných dokumentů, týkají se i Československa

Euro.cz | Zpravodajství » Dnes

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) zveřejnila na internetu téměř 13 milionů stránek odtajněných dokumentů, které byly dosud přístupné pouze ze čtyř počítačů v národním archivu v Marylandu. V online knihovNě je zároveň mnoho materiálů, které se týkají Československa.

Euro.cz

Internet vzpruhou české ekonomiky. Nejvíce roste elektronické obchodování

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Objem internetové ekonomiky se předloni proti roku 2011 zvýšil o 15 procent na 188 miliard korun. Na českém HDP se tak podílela 4,1 procenta. Oznámilo to dnes Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR).

Euro.cz

Deutsche Bank se vyrovná za finanční krizi. V USA zaplatí 180 miliard

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Německá bankovní jednička Deutsche Bank dokončila dohodu s americkým ministerstvem spravedlnosti, v jejímž rámci zaplatí 7,2 miliardy dolarů (182,2 miliardy korun) za urovnání sporu kolem hypotečních cenných papírů. Oznámila to v noci na dnešek americká vláda.

Euro.cz

Rusko prodloužilo azyl Snowdenovi, Trump se „dárku“ nedočká

Euro.cz | Zpravodajství » Dnes

Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, jenž zveřejnil utajované informace, bude moci zůstat v Rusku dalších několik let. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zahraničí. Snowden v Rusku pobývá od roku 2013, v USA mu za vyzrazení státního tajemství hrozí desítky let vězení.

Euro.cz

Sazby hypoték zůstávají na dně. V novém roce přijde zdražování

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Průměrná úroková sazba hypoték v prosinci zůstala na listopadovém historickém minimu 1,77 procenta. Objem i počet hypoték v tomto měsíci klesl. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték v ČR bez ohledu na dobu fixace.

V sekci Euro.cz je vloženo 2865 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články