17. února, 2019 - svátek má Miloslava

Euro.cz: Přehled zpráv a článků

Euro.cz

Německá ekonomika koncem roku stagnovala. Těsně se vyhnula recesi

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 14. únor, 2019

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala po poklesu o 0,2 procenta ve třetím kvartálu. Těsně se tak vyhnula recesi, která se obvykle definuje jako alespoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou. Vyplývá to z údajů spolkového statistického úřadu.

Euro.cz

ČEZ letos v Temelíně investuje 1,5 miliardy korun. Chystá modernizaci i posílení bezpečnosti

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 14. únor, 2019

ČEZ plánuje letos v jaderné elektrárně Temelín 180 investičních akcí za 1,5 miliardy korun. Chce elektrárnu modernizovat, i posilovat bezpečnost. Energetici je budou provádět hlavně při odstávkách: odstávka prvního bloku začne 1. března, druhý blok přeruší výrobu ve druhé polovině června. Obě odstávky by měly trvat dva měsíce. V elektrárně

Euro.cz

O letouny A380 superjumbo už není zájem. Airbus končí s jejich výrobou

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 14. únor, 2019

Evropská společnost Airbus dnes ohlásila konec výroby letounu A380 superjumbo. Největší stroj pro osobní přepravu na světě přestane kvůli nezájmu zákazníků vyrábět v roce 2021. Letadlo mělo konkurovat legendárnímu boeingu 747, aerolinky ale dávají přednost menším modelům.

Euro.cz

Unie se shodla na směrnici o digitálním copyrightu. Má posílit práva tvůrců

Euro.cz | Zpravodajství » 14. únor, 2019

Zástupci zemí Evropské unie a Evropského parlamentu se ve středu večer dokázali shodnout na kompromisní podobě směrnice o ochraně autorských práv na internetu. Nová pravidla posílí postavení tvůrců, jako jsou hudebníci, herci či novináři, vůči internetovým gigantům typu Google či Facebook.

Euro.cz

Bloomberg chce sestřelit Trumpa. Do kampaně investuje půl miliardy dolarů

Euro.cz | Zpravodajství » 14. únor, 2019

Americký mediální magnát a miliardář Michael Bloomberg chystá velkou ofenzivu proti Donaldu Trumpovi. Současného prezidenta chce příští rok za každou cenu dostat z Bílého domu. Do kampaně hodlá investovat minimálně 500 milionů dolarů, ať už do své kandidatury, či jako podporu jinému nominantovi Demokratické strany.

Euro.cz

Cena orné půdy je na vrcholu. Dosahuje úrovně ve Španělsku či Řecku

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 14. únor, 2019

Jedna investiční éra pomalu končí. V Česku dosáhla cena orné půdy svého stropu, a v některých srovnáních dokonce meziročně klesá. Je to poprvé po dlouhé době, dosud její hodnota strmě rostla. A farmáři zároveň upozorňují na to, že trh s půdou de facto zamrzl. Sehnat novou plochu, nebo dokonce začít podnikat v tomto oboru od nuly, to je už dnes

Euro.cz

Z představitelů státu věří lidé nejvíc Zemanovi, nejméně Kalouskovi a Babišovi

Euro.cz | Zpravodajství » 13. únor, 2019

Z čelných představitelů státu věří lidé nejvíc prezidentu Miloši Zemanovi a předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému. Ani jim však nedůvěřuje nadpoloviční většina obyvatel Česka. Vyplývá to z lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného míněné Akademie věd (CVVM). U většiny z třicítky ústavních činitelů zařazených do průzkumu převažuje

Euro.cz

Operátoři musí do konce února pokrýt okresy, dálnice a koridory. Jak plní plán?

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 13. únor, 2019

Pět společností se na podzim 2013 ucházelo o rádiové frekvence v pásmech 800, 1600 a 2600 MHz. Aukce nakonec měla jen tři dražitele – O2, T-Mobile a Vodafone. Dohromady zaplatili 8,5 miliardy korun a za to získali přístup ke kmitočtům, kterém jim dovolily široce pokrýt Česko rychlými mobilními sítěmi LTE.

V sekci Euro.cz je vloženo 629 zpráv / článků

novější123456789starší

Nejsledovanější články