25. dubna, 2019 - svátek má Marek

Euro.cz: Přehled zpráv a článků

Euro.cz

Firmu Huawei financují čínská rozvědka a armáda, tvrdí americká CIA

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 20. duben, 2019

Americká tajná služba se domnívá, že čínskou společnost Huawei Technology financují čínské bezpečnostní orgány. Napsal to dnes britský list The Times. Huawei obvinění označila za neopodstatněné.

Euro.cz

CS Fondy podvacáté: čtyřicet tisíc podílníků může znovu přijít o peníze

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 20. duben, 2019

Spor o vytunelované CS Fondy se po dvaceti letech dostává do absurdní fáze. Padla vůbec první exekuce na podílový fond v Česku.

Euro.cz

Google sabotoval konkurenční prohlížeče, tvrdí bývalý šéf vývoje Firefoxu

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 19. duben, 2019

Na to, že se Google systematicky chová nepřátelsky vůči konkurenčním prohlížečům, upozornil bývalý vysoce postavený zaměstnanec Mozilly Johnathan Nightingale.

Euro.cz

Fajt opakovaně porušoval zákon, hájí Staněk jeho odvolání

Euro.cz | Zpravodajství » 19. duben, 2019

Odvolaný ředitel Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt podle ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) opakovaně porušoval zákon, předpisy a nedbal na výtky a doporučení. Ministr to uvedl ve vyjádření k dopisu, kterým se za Fajta postavili šéfové významných zahraničních institucí. Změna v čele galerie podle ministra nenaruší práci Národní

Euro.cz

Japonské firmy podpoří vývoj samořídících vozů, investují do Uberu miliardu dolarů

Euro.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 19. duben, 2019

Konsorcium japonských firem investuje miliardu dolarů (zhruba 23 miliard korun) do poskytovatele alternativní taxislužby Uber. Investiční fond banky SoftBank, automobilka Toyota Motor a výrobce automobilových součástek Denso sdělily, že podpoří jeho finančně náročný vývoj autonomně řízených vozů. Uber, který chystá vstup na burzu, tento měsíc

Euro.cz

Boskovice chtějí světovou architekturu. Smiljan Radić tam navrhl multifunkční budovu

Euro.cz | Zábava » 19. duben, 2019

Světoznámý architekt Smiljan Radić navrhuje novou budovu v centru jihomoravského městečka Boskovice. Architekt je znám svým neotřelým přístupem, který má blízko k sochařské práci.

Euro.cz

Čistky na státním zastupitelství nechystám, řekla Benešová. Zaměří se na boj s korupcí

Euro.cz | Zpravodajství » 19. duben, 2019

Budoucí ministryně spravedlnosti Marie Benešová se po nástupu do funkce chce zaměřit především na boj s korupcí a na vytváření kvalitní legislativy. S odvoláním nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, o kterém spekulovali někteří zástupci opozice, nepočítá. Benešová nahradí ve funkci Jana Kněžínka (za ANO), který se rozhodl k 30. dubnu

Euro.cz

Nová Hedvábná stezka není geopolitický nástroj, tvrdí Čína

Euro.cz | Zpravodajství » 19. duben, 2019

Projekt nové Hedvábné stezky neslouží Číně jako geopolitický nástroj a Peking je otevřený konstruktivním návrhům, jak reagovat na obavy, která se v souvislosti s touto globální infrastrukturní iniciativou objevují. Podle agentury Reuters to dnes řekl čínský ministr zahraničí Wang I.

V sekci Euro.cz je vloženo 1633 zpráv / článků

novější123456789starší

Nejsledovanější články