13. prosince, 2018 - svátek má Lucie

eurodenik.cz: Přehled zpráv a článků

eurodenik.cz

„Brzká vánoční výzdoba vás udělá šťastnějšími, protože vyvolá vzpomínky na dětství,“ tvrdí psycholog

eurodenik.cz | Zpravodajství » 12. prosinec, 2018

Zdá se, jako by se vánoční výzdoba každým rokem objevovala dříve a dříve, ale podle psychologů to vůbec není na škodu. Lidé, kteří už se nemohou dočkat a vyzdobí si byt už dříve před Vánocemi, se totiž mohou díky nostalgii dostat do kontaktu s dítětem dřímajícím v jejich nitru a jeho prostřednictvím se stát šťastnějšími.

eurodenik.cz

Nadpozemské ostří: Tutanchamonova železná dýka pochází z vesmíru

eurodenik.cz | Zpravodajství » 12. prosinec, 2018

Faraon Tutanchamon nepřestává archeology udivovat ani více než 3300 let po své smrti. Z posledního výzkumu artefaktů nalezených v jeho sarkofágu vyplývá, že tento staroegyptský král byl pohřben s železnou dýkou, která byla ukována z materiálu, jehož původ není pozemský.

eurodenik.cz

Když je chtíč silnější: Závislost na pornu odrazem moderní doby

eurodenik.cz | Zpravodajství » 12. prosinec, 2018

Každý nějakou máme. Je vtíravá, je všudypřítomná a stále nám šlape na paty. Závislost. Někdy se své neřesti jen tu a tam pousmějeme, jindy nám ze života může udělat peklo. Je totiž velký rozdíl mezi tím, když si každý den potřebujete dát alespoň kousek čokolády, nebo tím, kdy vám neustálá touha po něčem zasahuje do pracovního i soukromého života natolik, že

eurodenik.cz

Jmelí - léčivé i jedovaté

eurodenik.cz | Zpravodajství » 10. prosinec, 2018

Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Podle jedné z mnoha legend, které se k němu vážou, přináší do domu štěstí, odvahu i lásku. Tato tajemná rostlina je nejen léčivá, ale i jedovatá a byť má kromě vánoční ozdoby ve váze i řadu jiných použití, málokdo o nich ví. Poodhalme závoj jejího tajemství.

eurodenik.cz

3 techniky, které vám pomohou lépe číst lidi

eurodenik.cz | Zpravodajství » 10. prosinec, 2018

Prací psychiatrů je číst lidi. Ne jenom interpretovat to, co říkají, ale opravdu číst, s kým mají tu čest. Takový obrázek vzniká analýzou verbálních a neverbálních projevů, díky kterým se opravdu dobrý psychiatr dokáže dostat za jakoukoliv masku a objevit skutečnou osobnost. Proto jsme se vydali za americkou psycholožkou Judith Orloff, abychom zjistili,

eurodenik.cz

Těmhle 11 věcem naivně věříme, když se vracíme k našim ex

eurodenik.cz | Zpravodajství » 10. prosinec, 2018

Mnozí z nás se někdy v životě pokusili obnovit vztah, který v minulosti z nějakých příčin zkrachoval. Jistěže někdy existují dobré důvody pro návrat a stojí za snahu zkusit to. Většinou si ale nakonec bohužel uvědomíme, že naše důvody, které jsme k návratu měli, byly ve skutečnosti bláhové.

eurodenik.cz

Proč jsou věřící lidé všeobecně méně inteligentní?

eurodenik.cz | Zpravodajství » 09. prosinec, 2018

Zajímavá studie, která byla poprvé vydána před třemi lety, si položila poněkud ošemetnou otázku. Existuje nějaká spojitost mezi mírou IQ a tím, zda lidé věří v boha? Její autoři – Miron Zuckerman, Jordan Silberman a Judith A. Hallová, provedli analýzu celkem 63 jednotlivých výzkumů, z nichž jim vzešly tři hlavní ukazatele toho, jaká může být mezi

eurodenik.cz

9 scén z dětských filmů, jejichž význam pochopí jen dospělí

eurodenik.cz | Zpravodajství » 09. prosinec, 2018

Animované filmy jsou jen pro děti. Taky si to myslíte? Není to tak vždy. Tvůrci se do animovaných pohádek pro děti často snaží zakomponovat zábavné dvojsmysly, jejichž pravý význam odhalí jen dospělí a kterým dítě nevěnuje žádnou pozornost. Díky takovým drobnostem baví animované filmy celou rodinu.

V sekci eurodenik.cz je vloženo 125 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články