13. prosince, 2018 - svátek má Lucie

EuroZprávy.cz: Přehled zpráv a článků

EuroZprávy.cz

Meteorologický roj Geminidy bude nejlepší sledovat v noci na pátek

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

V noci na pátek mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní se vyplatí pozorovat vysokou aktivitu meteorů v rámci roje Geminidy.

EuroZprávy.cz

V Londýně letos zabili nejvíce lidí za posledních deset let

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V Londýně se letos stalo obětí vraždy či zabití nejvíce lidí za posledních deset let. Vyplývá to ze statistiky, kterou zveřejnil zpravodajský web BBC.

EuroZprávy.cz

Zastaví zeď teroristy? Profesor má jasno

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Americký prezident Donald Trump se v pozoruhodném televizním přenosu, které byl toto úterý odvysílán z Oválné pracovny Bílého domu, střetl s lídry kongresmanů za Demokratickou stranu Nancy Pelosiovou a Chuckem Schumerem, nastiňuje bezpečnostní analytik Peter Bergen. Profesor z Arizonské státní univerzity v komentáři pro server CNN připomíná, že spor se

EuroZprávy.cz

Británie zmrazila účty spojené s praním peněz z Ázerbájdžánu

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 12. prosinec, 2018

Britští vyšetřovatelé dnes zmrazili bankovní účet spojený s případem mnohamiliardového praní ázerbájdžánských špinavých peněz. Síť investigativních novinářů tvrdí, že tyto peníze byly vyprány přes čtyři nastrčené firmy registrované ve Spojeném království. Informuje o tom agentura Reuters.

EuroZprávy.cz

Ruské strategické bombardéry deset hodin létaly na Karibikem

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. prosinec, 2018

Ruské strategické bombardéry, které v minulých dnech přiletěly do Venezuely, vykonaly desetihodinový let nad Karibským mořem. V Moskvě to dnes oznámilo ruské ministerstvo obrany. Dva bombardéry Tu-160, schopné nést jaderné zbraně, obří transportní letoun An-124 Ruslan a doprovodné letadlo Il-62 dorazily do Caracasu v pondělí.

EuroZprávy.cz

Francie se pokusí udržet schodek rozpočtu kolem tří procent

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 12. prosinec, 2018

Francie se bude snažit udržet rozpočtový schodek v příštím roce "co nejblíže" třem procentům hrubého domácího produktu (HDP), jak vyžadují pravidla Evropské unie (EU). Ve francouzském Senátu to dnes řekl ministr financí Bruno Le Maire.

EuroZprávy.cz

Konec letitých přátelství? Halík se handrkuje s Dukou i Piťhou, Arcibiskupství mlčí

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 12. prosinec, 2018

Kněz a profesor Filozofické fakulty UK Tomáš Halík se ve včerejším prohlášení vyjádřil k písemnému napomenutí ze strany kardinála Dominika Duky. Pražský arcibiskup žádal po Halíkovi omluvu za kritiku kolegy Petra Piťhy. Když nepřišla, úředně jej napomenul. Halík ani Arcibiskupství pražské však nechtějí obsah dopisu zveřejnit.

EuroZprávy.cz

Agrofert nevidí jediný důvod pro zastavení dotací EU

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 12. prosinec, 2018

Společnost Agrofert Holding nevidí právní důvod pro zastavení nebo vracení evropských dotací, které čerpá, uvedl dnes mluvčí firmy Karel Hanzelka. Reagoval tak na vyjádření komisaře EU pro rozpočet Günthera Oettingera, že Evropská komise nehodlá vyplácet firmám spojovaným s premiérem Andrejem Babišem (ANO) žádné dotace, dokud nebude vyjasněna situace okolo

V sekci EuroZprávy.cz je vloženo 11958 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články