22. února, 2017 - svátek má Petr

EuroZprávy.cz: Přehled zpráv a článků

EuroZprávy.cz

Délka života se bude dál zvyšovat. Člověk překročí 90 let

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Londýn - Průměrný předpokládaný věk dožití bude ve světě v příštím desetiletí dál narůstat a v některých zemích by už do roku 2030 mohl překročit hranici 90 let. Podle rozsáhlé mezinárodní studie, jejíž závěry vyšly v britském lékařském časopisu Lancet, se musí politická sféra systematicky připravovat na další stárnutí populace.

EuroZprávy.cz

Politici rozdělují, šíří strach a vytváří nebezpečný svět

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Paříž/Praha - Situace v oblasti dodržování lidských práv se loni ve světě výrazně zhoršila. Mohou za to především politici, kteří používají rétoriku strachu a nenávisti podobnou té ze 30. let dvacátého století a ze společnosti vyčleňují určité skupiny lidí.

EuroZprávy.cz

Nenávist k uprchlíkům v ČR a ve světě trvá, oznámila AI

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Praha - Ve světě, včetně Česka, přetrvává nenávist k uprchlíkům, kterou politici využívají k posilování svých pozic, a rozdělují tak společnost. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní organizace hájící lidská práva Amnesty International (AI) za rok 2016. AI naopak v Česku ocenila třeba zavedení povinné roční docházky v mateřských školách a snahu o

EuroZprávy.cz

Mrtvoly "ožily" připraveny vydělávat? Šokující atrakce v Holešovicích

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

KOMENTÁŘ - Jak více šokovat člověka? Ukažme mu mrtvoly a jejich vnitřnosti. Kdo má silný žaludek, je vítán v Holešovicích. Zde se to "zombíky" bude ode dneška jen hemžit. Pokud zavítáte na atrakci (ne)vkusu Body The Exhibition, něco si i odnesete. Záleží na tom, co..

EuroZprávy.cz

Ze Švédska se stalo bitevní pole střetu civilizací? Přišla zajímavá analýza

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Švédsko, podobně jako většina západní Evropy, se potýká s hospodářskými a demografickými problémy, přiznává úvodník serveru The Guardian. Liberální britský deník nicméně tvrdí, že navzdory chybnému názoru amerických konzervativců nepředstavuje tato severská země bitevní frontu ve střetu civilizací.

EuroZprávy.cz

Liga mistrů: Skvělý fotbalový večer. V Manchesteru padlo osm branek, v Leverkusenu pak šest

EuroZprávy.cz | Sportovní » 22. únor, 2017

Manchester - Kdo se rozhodl v úterý sledovat další dva úvodní osmifinálové duely nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže Ligy mistrů UEFA, neprohloupil. Uviděl totiž dohromady hned čtrnáct branek a především výtečný fotbal. Ten byl tedy k vidění jednak na Etihad Stadium v Manchesteru, kde domácí Manchester City hostil AS Monaco, a jednak také v

EuroZprávy.cz

Nejstarší prezident světa Mugabe pochválil Trumpa

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 22. únor, 2017

Harare - Prezident Zimbabwe Robert Mugabe, který dnes oslavil své 93. narozeniny, se stal nejstarší hlavou státu na světě. Při této příležitosti pochválil prezidenta Spojených států Donalda Trumpa.

EuroZprávy.cz

Bavorsko zakáže muslimkám zahalování obličeje na veřejnosti

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 22. únor, 2017

Mnichov - Zákaz zahalování obličeje na vybraných veřejných místech přináší návrh zákona, který dnes přijala vláda největší německé spolkové země Bavorsko.

V sekci EuroZprávy.cz je vloženo 12116 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články