23. ledna, 2019 - svátek má Zdeněk

EuroZprávy.cz: Přehled zpráv a článků

EuroZprávy.cz

Počet obětí exploze potrubí v Mexiku vzrostl na 94

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 22. leden, 2019

Počet obětí víkendové exploze a požáru palivového potrubí ve středním Mexiku již stoupl na 94. Televizní stanici Televisa to dnes řekl Omar Fayad, guvernér státu Hidalgo, kde se tragédie stala. Vzhledem k tomu, že v nemocnicích je podle něj ještě 49 zraněných, část z nich vážně, může být mrtvých nakonec i více než 100.

EuroZprávy.cz

Na Kanárských ostrovech se stojí fronta na brněnského Ježíše

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 22. leden, 2019

Další mezinárodní úspěch si na své konto může připsat soubor Městského divadla Brno. Po pětkráte (od 16. do 20. ledna 2019) ocenili jeho inscenaci anglické verze rockové opery Jesus Christ Superstar v režii Stanislava Moši diváci Piramíde de Arona v Las Americas na ostrově Tenerife ovacemi vestoje. Superlativy nešetřil ani španělský tisk.

EuroZprávy.cz

Ťok chce plně zprovoznit problematický úsek D1 u Humpolce do 18. února

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 22. leden, 2019

Dálnice D1 v modernizovaném úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na Vysočině by měla být zprovozněna bez omezení rychlosti zhruba k 18. únoru. Ve Sněmovně to dnes řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v debatě o řešení krizové situace na D1. Debatu vyvolala kalamita, která tento úsek postihla loni v prosinci. Rozpravu provázela kritika některých

EuroZprávy.cz

Kuriózní zločin: Bavorské sedláky okrádá zloděj s kolečkem, kořist vozí do Česka

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Krimi Zprávy aktuálně » 22. leden, 2019

Policisté z bavorského městečka Furth im Wald, které se nachází přes hranici od Folmavy, se snaží dopadnout zloděje s kolečkem. Podle portálu Mittelbayerische Zeitung tamní zemědělské usedlosti obchází mužům zákona již z dřívějška známý občan Rumunska, který svoji kořist vozí na ukradeném kolečku přes zelenou hranici do České republiky.

EuroZprávy.cz

Náměstek pro evropské vztahy končí. Ztrácíme významného spojence, varuje Janda

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 22. leden, 2019

Vysoce postavený americký diplomat Wess Mitchell, který má na ministerstvu zahraničí na starosti evropské záležitosti, tento úřad příští měsíc opustí. Jeho demise vytvoří nepříjemné vakuum v době, kdy evropští vůdci zpochybňují oddanost prezidenta Donalda Trumpa historickým spojencům, napsal dnes americký deník The Washington Post (WP).

EuroZprávy.cz

Spory mezi USA a Čínou nekončí? Američané odmítli nabídku na přípravné rozhovory o obchodu

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 22. leden, 2019

Spojené státy odmítly nabídku čínské strany na přípravné rozhovory před dalším kolem jednání o obchodu. To je stanoveno na 30. a 31. ledna a má se odehrát na úrovni čínského vicepremiéra a vysokých představitelů USA. Informoval o tom dnes list Financial Times (FT) s odkazem na zdroje blízké jednání. Uzavření americko-čínské obchodní dohody v březnu, jak

EuroZprávy.cz

Vykradači hrobů: Řecká policie zabavila přes 100 nezákonně vykopaných artefaktů

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 22. leden, 2019

Řecká policie zabavila více než 100 starověkých artefaktů vykopaných patrně na někdejším pohřebišti a zatkla muže, který je chtěl za 600.000 eur (15,4 milionu Kč) prodat. Oznámila to agentura AP s odvoláním na dnešní vyjádření policie.

EuroZprávy.cz

"Uklízení" přistěhovalců? Němec, který autem útočil na cizince, skončil na psychiatrii

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 22. leden, 2019

Němec, který během silvestrovské noci ve městech Bottrop a Essen najížděl autem na cizince, byl z běžné vyšetřovací vazby přeložen do psychiatrického zařízení. Dnes o tom informuje agentura DPA. Při svých útocích zranil celkem osm lidí.

V sekci EuroZprávy.cz je vloženo 601 zpráv / článků

novější123456789starší

Nejsledovanější články