23. ledna, 2019 - svátek má Zdeněk

EuroZprávy.cz: Přehled zpráv a článků

EuroZprávy.cz

Co trápí americké zpravodajské služby? Klíčová zpráva varuje před demoktratizací

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Office of the Director of National Inteligence (ODNI), ústřední zpravodajský orgán USA, vydal svou National Inteligence Strategy (Národní zpravodajská strategie) pro rok 2019. V 36 stránkové zprávě uvádí hlavní hrozby, kterými USA budou tento rok čelit. Nepřekvapivě to jsou Rusko a Čína, zpráva avšak též varuje před demokratizací vesmíru a technologie,

EuroZprávy.cz

Služební zákon postaven na hlavu? Vláda bude moci odvolávat státní tajemníky

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Vláda pravděpodobně bude moci z popudu příslušných ministrů odvolávat státní tajemníky na jednotlivých ministerstvech. Opětovně to dnes prosadila ve Sněmovně koalice ANO a ČSSD s pomocí SPD a KSČM, když přehlasovala odmítavé stanovisko Senátu. Podle kritiků bude tato změna znamenat návrat k politizaci státní správy.

EuroZprávy.cz

Senátor Láska už má Mynáře dost: Na kancléře podal trestní oznámení

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Senátor Václav Láska (SEN 21) dnes podal trestní oznámení na hradního kancléře Vratislava Mynáře. Podle politika se Mynář opakovaně dopustil trestného činu zasahování do nezávislosti soudu. Láska, který v oznámení vychází z aktuálních článků a rozhovorů se soudci v médiích, informoval o svém postupu v tiskové zprávě.

EuroZprávy.cz

Střet zájmů? Babiš je vinen, rozhodl úřad v Černošicích. Premiér se odvolá

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Městský úřad v Černošicích u Prahy v pondělí vydal rozhodnutí v kauze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Radnice o tom dnes informovala na svých webových stránkách. Jaký je výsledek řízení, neuvedla. Z premiérovy reakce vyplývá, že úřad rozhodl v jeho neprospěch. Babiš se chce proti rozhodnutí odvolat.

EuroZprávy.cz

Válka s USA na ropném trhu by byla drahá, připustil šéf ruského fondu

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Rusko by na trzích ropy nemělo rozpoutat cenovou válku se Spojenými státy, mělo by se držet dohody o omezení těžby, i kdyby to znamenalo, že ve střednědobém horizontu ztratí podíl na trhu. Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to podle agentury Reuters prohlásil šéf ruského fondu přímých investic Kirill Dmitrijev, jeden z hlavních ruských architektů první

EuroZprávy.cz

Potomci emigrantů dosáhnou snáz na české občanství, SPD skřípe zuby

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Děti a vnuci bývalých československých občanů, kteří odešli do zahraničí, by mohli dostat možnost získání českého občanství zjednodušeným způsobem. Předpokládá to senátní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Předloha odolala návrhu SPD na zamítnutí už v prvním čtení a míří k posouzení do bezpečnostního a ústavně-právního výboru.

EuroZprávy.cz

Kdo bude novou zástupkyní Šabatové? Senát vybere ze tří uchazeček

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Senát bude adeptky na zástupkyni veřejného ochránce práv vybírat ze tří uchazeček. Jsou jimi bývalá ústavní soudkyně a senátorka Eliška Wagnerová, děkanka Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Markéta Selucká a advokátka Klára Samková. Horní komora mezi nimi může koncem ledna v tajné volbě vybrat dvě kandidátky, které předloží Sněmovně, nebo také

EuroZprávy.cz

On-line bankovnictví v ČR napadá podvodná aplikace, stáhly si ji tisíce lidí

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Věda a Technika aktuálně » Dnes

Na tuzemské uživatele mobilních zařízení s Androidem cílila podvodná aplikace, která se snaží ukrást přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví. Aplikace byla dostupná v obchodě Google Play jako nástroj pro blokování hovorů Blockers call 2019. Do odstranění si ji stáhlo 10.000 uživatelů. Uvedla to antivirová firma Eset.

V sekci EuroZprávy.cz je vloženo 690 zpráv / článků

novější123456789starší

Nejsledovanější články