17. prosince, 2018 - svátek má Daniel

Finance.cz: Přehled zpráv a článků

Finance.cz

ČNB: Čistý zisk bank stoupl letos o 2,7 miliardy na 62,6 mld. Kč

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Praha 17. prosince (ČTK) - Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2018 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 2,7 miliardy na rekordních 62,6 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma sektoru ke konci září činila 7,568 bilionu korun, což je proti konci roku růst o 567 miliard

Finance.cz

Novou ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení je Hana Pejpalová

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Praha 17. prosince (ČTK) - Novou ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) se stala Hana Pejpalová (50). Ve funkci vystřídala Evu Helclovou. ČTK to dnes sdělila mluvčí SFRB Karolína Smetanová.

Finance.cz

Průmyslové ceny v listopadu meziročně stouply o 3,9 pct

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Praha 17. prosince (ČTK) - Ceny průmyslových výrobců v Česku v listopadu meziročně vzrostly stejně jako v říjnu o 3,9 procenta. Ceny opět stouply také u stavebních prací, v zemědělství a u tržních služeb pro podniky. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Informoval také o vývoji cen v zahraničním obchodě za říjen, kdy ceny

Finance.cz

Jak si spočítat daně u spolupracující manželky

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Podnikatelé, živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné nemohou zaměstnat manželku (manžela). Pokud manželka (manžel) je v samostatné výdělečné činnosti aktivně zapojen, potom je nutná spolupráce. Jaké daňové povinnosti má spolupracující manželka? Jaká vysoká je daňová úspora?

Finance.cz

ČNB nechá ve čtvrtek podle analytiků úrokové sazby beze změny

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 16. prosinec, 2018

Praha 16. prosince (ČTK) - Bankovní rada České národní banky na svém jednání 20. prosince nechá úrokové sazby zřejmě beze změny. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Ke zvýšení sazeb i přes slabší kurz koruny podle nich rada přistoupí až na únorovém zasedání.

Finance.cz

Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 15. prosinec, 2018

Pokud chcete mít vysoké daňové odpočty a od státu získat letos co nejvíc, tak máte nejvyšší čas vložit peníze na vaše stavební spoření, penzijko či životní pojištění. Kolik vložit na jednotlivé finanční produkty, aby jste měli nejvyšší státní příspěvek a nejvyšší daňové úlevy?

Finance.cz

Koruna dnes opět mírně zpevnila k euru, vůči dolaru oslabila

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 14. prosinec, 2018

Praha 14. prosince (ČTK) - Česká měna dnes opět mírně posílila k euru, polepšila si o dva haléře na 25,78 Kč/EUR. Vůči dolaru oslabila společně s eurem a ztratila osm haléřů na 22,82 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Finance.cz

Merkelová:Rozpočtový nástroj pomůže konkurenceschopnosti eurozóny

Finance.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 14. prosinec, 2018

Brusel 14. prosince (zpravodajové ČTK) - Budoucí rozpočtový nástroj pro konvergenci a konkurenceschopnost eurozóny bude mít za cíl pomoci konvergenci zemí se společnou měnou a bude domluven v kontextu budoucího víceletého rozpočtu Evropské unie. V Bruselu to dnes novinářům řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Detaily

V sekci Finance.cz je vloženo 792 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články