26. září, 2017 - svátek má Andrea

iDnes.cz: Přehled zpráv a článků

Petrohrad rekordní. Vyhrál i svůj patnáctý zápas Kontinentální ligy

iDnes.cz | Sportovní » Hokej aktuálně » 25. září, 2017

Hokejisté Petrohradu vyhráli i patnáctý zápas v sezoně a dál vylepšují vlastní rekord Kontinentální ligy. Obhájce Gagarinova poháru zvítězil 4:1 v Astaně, která zmírnila skóre až posledním gólem zápasu v úvodu závěrečné třetiny.

Karlovy Vary porazily Kladno a vévodí první lize. Frýdek doma prohrál

Hokejisté Karlových Varů porazili ve šlágru šestého kola první ligy Kladno 6:2 a dostali se na první místo tabulky, které jim přepustil Frýdek-Místek. Ten prohrál doma 2:3 s Havířovem a ztrácí na nového lídra bod.

Liberec - Slovácko 1:1, výhru vzal domácím těsně před koncem Zajíc

iDnes.cz | Sportovní » Fotbal aktuálně » 25. září, 2017

Ještě pět minut před koncem vedli a v tabulce se viděli na úrovni Slavie. Pak ale fotbalisté Liberce chybovali, od Slovácka dostali gól a v dohrávce 8. kola se musejí spokojit pouze s remízou 1:1.Další články k tématu:Přesvědčivá výhra Sparty a rekord Slavie, který ji netěší. Plzeň uniká všem

Většina zaměstnanců by mohla zůstat, plánují aerolinky Air Berlin

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 25. září, 2017

Až čtyři pětiny z 6 500 zaměstnanců insolventních aerolinek Air Berlin by nemusely přijít o své místo. Vyplývá to z jednání se společnostmi Lufthansa a easyJet. Přepravce předpokládá, že dohoda o rozdělení aktiv by mohla být uzavřena do poloviny října.Další články k tématu:Kolem padlého obra německých aerolinek Air Berlin krouží investorLauda přiznal zájem

Uber se snaží vyžehlit problémy v Londýně, chce si udržet licenci

Šéf alternativní taxislužby Uber Dara Khosrowshahi se omluvil Londýňanům za chyby a slíbil učinit změny. Snaží se tak zvrátit rozhodnutí o odebrání provozní licence na jednom z velkých trhů firmy, napsala agentura Reuters.Další články k tématu:Uber dostal v Londýně stopku. Město mu neprodlouží licenciProč Uber tak děsí taxikáře? Jak porušuje zákon, není

Kvitová titul ve Wu-Chanu neobhájí, zastoupit ji může Strýcová

iDnes.cz | Sportovní » Tenis aktuálně » 25. září, 2017

Petra Kvitová titul na tenisovém turnaji v čínském Wu-chanu neobhájí. V prvním kole podlehla domácí Pcheng Šuaj po třech a půl hodinách 6:7, 7:6, 6:7. Barbora Strýcová naopak úvodní zápas zvládla bez problémů, tuniskou hráčku Ons Džabúrovou porazila 6:1, 6:3.Další články k tématu:Wozniacká obhájila triumf v Tokiu, Jebavý ovládl v Petrohradu čtyřhru

Druhá liga: Opava otočila zápas s Vlašimí, Příbram vyhrála v Hradci

Fotbalisté Opavy zvítězili v 9. kole nad Vlašimí 3:1 a vedou tabulku druhé nejvyšší soutěže. Slezané sice v poločase prohrávali, ale třemi góly po změně stran skóre otočili. V těsném závěsu se drží České Budějovice, které zvítězily 1:0 v Sokolově a ještě mají zápas k dobru. Příbram vybojovala důležité vítězství 2:0 na hřišti Hradce Králové.Další články k

Za Česko jaderné, shodují se ve volebních programech politické strany

Soudě podle volebních programů by se Česko mohlo proměnit ve světovou velmoc, tedy pokud by šlo o výrobu elektřiny v jaderných elektrárnách. Všechny politické strany s reálnou šancí proniknout do Poslanecké sněmovny stavějí budoucnost na využití jádra a počítají s výstavbou nových bloků.Další články k tématu:Jádro není mrtvé. Finové staví novou elektrárnu s