23. května, 2019 - svátek má Vladimír

iDnes.cz: Přehled zpráv a článků

Bušil pěstí do krytu lavičky. Baroš se proti Slavii zase neovládl

iDnes.cz | Z Prahy » 22. květen, 2019

Měl být trumfem z lavičky, žolíkem. Od Milana Baroše si trenér ostravských fotbalistů Bohumil Páník sliboval, že by mohl změnit průběh pohárového finále proti Slavii (0:2). Kuriozita však zkušeného útočníka na hřiště nepustila.Další články k tématu:Slavia ukázala obrovskou sílu, uznal Páník. Byl nadšený z atmosférySlavia po titulu v lize získala i pohár, ve

Rozšíření nebude. Mistrovství světa v Kataru se bude hrát se 32 týmy

iDnes.cz | Sportovní » Fotbal aktuálně » 22. květen, 2019

Mezinárodní fotbalová federace FIFA opustila plán rozšířit počet účastníků mistrovství světa 2022 v Kataru na 48. Federace dnes oznámila, že příští šampionát odehraje stejně jako dosud 32 mužstev.Další články k tématu:Fotbalové MS 2022 ve 48 týmech? Pokud Kataru pomůže jiná země

Slavia ukázala obrovskou sílu, uznal Páník. Byl nadšený z atmosféry

Mluvil vyrovnaně, uznal sílu soupeře. „Slavia ukázala obrovskou kvalitu,“ řekl trenér ostravských fotbalistů Bohumil Páník po porážce 0:2 ve finále českého poháru v Olomouci. Baník tak ještě musí zabojovat o Evropu v posledním ligovém kole v Plzni, aby si uchoval naději na postup z pátého místa.Další články k tématu:Slavia po titulu v lize získala i pohár,

Zranění se lepší. Start Kvitové na Roland Garros není ohrožen

iDnes.cz | Sportovní » Tenis aktuálně » 22. květen, 2019

Už v neděli v Paříži začne druhý grandslamový turnaj sezony. A nebude na něm chybět ani Petra Kvitová, která ve středu ve Francii poprvé trénovala. Lehké zranění lýtkového svalu, kvůli němuž minulý týden vzdala osmifinále v Římě, její účast na Roland Garros neohrožuje.Další články k tématu:Kvitová se stala nejlepší tenistkou za duben, Muchová přišla

Slavia po titulu v lize získala i pohár, ve finále porazila Ostravu 2:0

Fotbalová Slavia po ligovém titulu získala i domácí pohár. Vyhrát obě trofeje v jednom roce se jí povedlo poprvé v samostatné české historii. Ve finále Mol Cupu na olomouckém stadionu porazila ostravský Baník 2:0. Góly dali Souček z penalty a Masopust.Další články k tématu:Tecl by už mohl hrát. Ale nechtěl jsem ze sebe dělat troubu, říká slávistaRemíza se

Plzeň srovnala krok s Karvinou. O házenkářském mistrovi se rozhodne v neděli

iDnes.cz | Sportovní » 22. květen, 2019

Ani čtvrtý zápas o vítězi házenkářské extraligy nerozhodl. Házenkáři Plzně jej v Karviné vyhráli po sedmimetrových hodech, zápas v základní hrací době skončil 29:29. O mistrovi tak rozhodne až pátý zápas v neděli v Plzni.Další články k tématu:Titul uděláme, i kdyby to mělo stát život, slibuje karvinský SolákPřekazí Karviné zlaté oslavy? Jedeme vyrovnat,

Komiks Čtyřlístek dostane k padesátinám od České pošty nové poštovní známky

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 22. květen, 2019

Fifince, Myšpulínovi, Bobíkovi a Pinďovi bude padesát let. K výročí kresleného komiksu od výtvarníka Jaroslava Němečka připravila Česká pošta v pořadí již šestý sešit s poštovními známkami. Během minulých let pošta prodala přibližně 40 milionů poštovních známek s motivem hlavních hrdinů komiksu.Další články k tématu:Na návštěvě u Čtyřlístku. Jak bydlí