23. ledna, 2019 - svátek má Zdeněk

iDnes.cz: Přehled zpráv a článků

Neúspěšný kandidát na pražského primátora Stuchlík je novým členem ANO

iDnes.cz | Z Prahy » 22. leden, 2019

Petr Stuchlík je od úterý členem ANO. Usneslo se na tom předsednictvo hnutí na svém večerním jednání, kde řešilo i otázky kolem kampaně do nadcházejících voleb do Evropského parlamentu. Stuchlík už dříve řekl, že na nadcházejícím celostátním sněmu plánuje kandidovat do předsednictva.Další články k tématu:Stuchlík chce do vedení ANO. Za předsedu se nestydím,

Velký risk Spartě nevyšel. Kometu uklidnila fotbalová vložka Erata

Sparta dostala ve třetí třetině extraligového klání s Brnem možnost dvojnásobné přesilovky. Čtrnáct minut před koncem za stavu 1:3 vycítil kouč Pražanů Uwe Krupp šanci na kontaktní gól a umocnil početní výhodu svého týmu odvoláním brankáře. Jeho snahu ale zmařil Martin Erat, který fotbalově vyhrál vhazování a trefou přes celý led formoval triumf Komety

Dálnici D1 na Vysočině zprovozníme před koncem února, ujišťuje Ťok

iDnes.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 22. leden, 2019

Dálnice D1 v modernizovaném úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na Vysočině by měla fungovat bez omezení rychlosti zhruba k 18. únoru. Ve Sněmovně to v úterý řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Debatu o D1 vyvolala kalamita, která tento úsek postihla loni v prosinci. Další články k tématu:Na D1 u Humpolce začaly další práce, na čtyřech kilometrech

Školení pro Nymburk. Stoudemire se spoluhráči v Praze dominovali

Nymburští basketbalisté v Lize mistrů nestačili na hlavního favorita soutěže a podlehli Hapoelu Jeruzalém 80:111. V Praze na Královce nabrali už v první půli ztrátu 17 bodů a do zápasu už se nevrátili. Český mistr tak za týden bude doma hrát s Fuenlabradou o vyhnutí se poslednímu místu ve skupině, Hapoel se naopak dostal do jejího čela.Další články k

Liberec se výhrou dotáhl na první Třinec, Kometa porazila Spartu

Hokejová Tipsport extraliga v úterý přinesla lákavé souboje. V napínavém duelu vyhrál Liberec nad Třincem 4:3 a v tabulce se na lídra bodově dotáhl. Sparta nezvládla domácí duel s Kometou, která při výhře 4:1 dokonce vstřelila gól v oslabení třech proti šesti. Plzeň pak porazila Chomutov 3:2.Další články k tématu:Místo důchodu do extraligy. Mistři z Brna

Volejbalistky Prostějova v Poháru CEV končí, na Albu nestačily ani doma

iDnes.cz | Sportovní » 22. leden, 2019

Volejbalistky Prostějova skončily v Poháru CEV v osmifinále. Nad síly nejlepšího českého týmu posledních let byl rumunský celek Alba Blaj, který po prosincovém hladkém domácím vítězství vyhrál i v prostějovské odvetě 3:0.

Šli jsme na to z voleje a zvládli to, těšilo slávisty jasné vítězství

Čínský soupeř Peking Guoan jim moc problémů nenadělal, to už spíš místy dost hrbolatý trávník a silný vítr, který v portugalské Albufeiře fučel celý zápas. I tak fotbalisté Slavie mohli být po prvním zápase na soustředění spokojení - výhrou 4:0 splnili očekávání.Další články k tématu:Z mrazu do oázy. Slavia už trénovala, Trpišovský musel do

Házenkáři Karviné přemohli Duklu a ovládli poosmé Český pohár

Házenkáři Karviné získali poosmé v historii Český pohár. Lídr extraligové tabulky v odvetě finále před domácími fanoušky porazil Duklu Praha 32:27 a navázal na týden staré vítězství 29:26 z úvodního duelu.