27. března, 2019 - svátek má Dita

Magistrát města Prahy: Přehled zpráv a článků

Magistrát města Prahy

Prahou loni projelo jen kolem sčítačů čtyři miliony cyklistů

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 26. březen, 2019

V úterý 26. března zahájil Magistrát hlavního města Prahy další cyklistickou sezonu. Oblíbenost cyklistické dopravy v hlavním městě roste a dokazují to především nainstalované sčítače. Jen za rok 2018 kolem nich projely 4 miliony cyklistů, což je o 2,5 % více než v roce 2017. Praha má v plánu podpořit růst počtu cyklistů, a to především investicemi do

Magistrát města Prahy

Počet odhalených případů domácího násilí v Praze se oproti minulému roku zvýšil

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 26. březen, 2019

Počet zjištěných případů domácího násilí se oproti minulého roku zvýšil. Za leden a únor bylo vykázáno 31 násilných osob, což je o osm více než loni. Navíc od roku 2015 každoročně narůstá počet kontaktů s ohroženými osobami. Za první dva měsíce jich zaznamenali pracovníci Intervenčního centra Praha 1042.

Magistrát města Prahy

Praha zvažuje stavbu městské bioplynové stanice

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 25. březen, 2019

Rada hl. m. Prahy dnes vzala na vědomí informaci o záměru postavit na území hlavního města bioplynovou stanici. Ta by měla pomoci kvalitně zpracovat a využít biologicky rozložitelné odpady pocházející od obyvatel, živnostníků i z průmyslu. Ty v současné době končí ve spalovně či na skládce, v horším případě často i v kanalizaci. Bioplynová stanice může

Magistrát města Prahy

Primátor Zdeněk Hřib navštíví partnerské město Prahy Tchaj-pej

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 22. březen, 2019

Na pozvání tchajwanské strany navštíví primátor Zdeněk Hřib ve dnech 25. až 29. března 2019 partnerské město hlavního města Prahy, hlavní město Tchaj-wanu Tchaj-pej. Mimo jiné zde vystoupí na mezinárodní konferenci a veletrhu Taipei Smart City Summit & Expo.

Magistrát města Prahy

Město vykoupí další pozemky na Vidouli

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 21. březen, 2019

Pražští zastupitelé dnes schválili záměr vykoupit další pozemky v lokalitě Vidoule v Praze 5. Hlavní město tedy získá do svého vlastnictví 86 209 m² za 56 350 956 Kč. S majiteli dalších pozemků zástupci hlavního města nyní jednají.

Magistrát města Prahy

Začal tradiční Veletrh fiktivních firem. Mládež si může založit a řídit vlastní firmu

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 20. březen, 2019

Prezentovat založení a vedení vlastní firmy mohou dnes studenti středních škol na tradičním mezinárodním Veletrhu fiktivních firem v Křižíkově pavilonu B na Výstavišti Praha. Již 25. ročník této oblíbené akce opět podporuje i hlavní město Praha, slavnostního zahájení se zúčastnil radní hl. m. Prahy Jan Chabr.

Magistrát města Prahy

Světový den vody a Praha

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 20. březen, 2019

Světový den vody připadá na 22. březen a celý svět ho slaví od roku 1993. Organizace Spojených národů tento den navrhla v roce 1992 v rámci Agendy 21 na jednání UNCED v Rio de Janeiru v Brazílii.

Magistrát města Prahy

Hlavní město porušovalo při pronajímání bytů zákon. Radnice to nyní napravila

Magistrát města Prahy | Z Prahy » Z radnic města Prahy aktuálně » 18. březen, 2019

Ministerstvo vnitra provedlo na popud veřejné ochránkyně práv v roce 2018 kontrolu zákonnosti pravidel pronájmu bytů hlavního města Prahy a shledalo ve 30 bodech možný rozpor se zákonem. Pravidla přitom platí od roku 2016, kdy je schválila Rada hlavního města Prahy pod vedením primátorky Adriany Krnáčové. Koalice Pirátů, Praha Sobě a Spojených sil pro

V sekci Magistrát města Prahy je vloženo 104 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články