23. listopadu, 2017 - svátek má Klement

Novinky.cz: Přehled zpráv a článků

Novinky.cz

Irák čistí poušť od posledních zbytků Islámského státu

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Irácké ozbrojené síly zahájily ve čtvrtek vojenskou operaci, jejímž cílem je vyčistit pouštní oblast při hranicích se Sýrií od zbytků oddílů Islámského státu (IS). Ve svém prohlášení armáda oznámila, že jde o závěrečnou kampaň proti IS. Ve všech větších městech v Iráku už byl IS poražen.

Novinky.cz

Odpolední cappuccino jako tabu aneb Jak pít kávu jako Italové

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » Dnes

Káva je pro mnohé z nás nedílnou součástí dne. V Čechách bylo dlouho zvykem pít kávu s lógrem, tzv. českého turka, v posledních letech se ale stále více lidí přiklání k italské kávové kultuře, i když kolem ní panuje celá řada nejasností.

Novinky.cz

Podivný tvor, který měl vyhynout, přežil do dnešních dnů. Je k vidění v Ostravě

Novinky.cz | Zábava » Dnes

Tento podivný tvor, který vypadá jako normální ryba, ale biologicky má blíže například k plazům, je v ostravské zoologické zahradě k vidění v Pavilonu evoluce jako model v životní velikosti. Prezentuje zde nejen fenomén evoluce, ale i velice krásný příběh druhu, který jaksi zapomněl vyhynout.

Novinky.cz

Den flamenka. V Praze je spolupracovník Paca De Lucíi, zpěvák Duquende

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

Festival Den flamenka se v Praze rozšířil na několik dní. Zahájí jej přední tanečnice současné španělské scény La Moneta. Vrcholem má být podle pořadatelů páteční vystoupení zpěváka Duquendeho.

Novinky.cz

Weinstein roky platil obětem sexuálního obtěžování za mlčení

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Americký filmový producent Harvey Weinstein, jejž ze sexuálního obtěžování obvinilo už více než 85 žen, si přes dvě desítky roků zajišťoval mlčenlivost svých obětí, zaměstnanců i spolupracovníků dlouhou sérií mimosoudních vyrovnání.

Novinky.cz

Dálniční známky na příští rok nezdraží

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » Dnes

Ceny dálničních známek, které musí mít v Česku při průjezdu dálnicemi a vybranými silnicemi první třídy auta o hmotnosti do 3,5 tuny, zůstanou pro rok 2018 stejné jako letos. Ve středu o tom informovalo ministerstvo dopravy (MD).

Novinky.cz

V tyrolském Ötztalu uvidíte i největší opeřené vládce oblohy

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

Orly, supy nebo jestřáby si dva sokolníci „posílají“ mezi sebou přes open-air podium skoro jako frisbee. Ptáci vám přitom sviští těsně nad hlavou, takže si je prohlédnete opravdu zblízka. Stačí navštívit Park dravců v tyrolském údolí Ötztal.

Novinky.cz

Nejrychlejší elektromobil světa bude bugina z Tchaj-wanu

Novinky.cz | Zábava » Auto-Moto aktuálně » Dnes

Nedávno představila Tesla svůj nejnovější elektrický model Tesla Roadster. Zrychluje na stovku za 1,9 sekundy. Ve městě Taipei však vzniká auto na elektrický pohon, který by to měl zvládnout ještě o desetinu sekundy rychleji. Výkon na to má.

V sekci Novinky.cz je vloženo 12394 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články