22. září, 2018 - svátek má Darina

Novinky.cz: Přehled zpráv a článků

Novinky.cz

Katoličtí duchovní zneužili v Německu 3677 nezletilých

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Katoličtí duchovní v letech 1946 až 2014 v Německu sexuálně zneužili 3677 nezletilých, šlo především o chlapce. Asi tisícovka z nich byli ministranti. Podle středeční zprávy časopisu Spiegel a listu Die Zeit to vyplývá ze studie, kterou si nechala zpracovat Německá biskupská konference (DBK). Pachatelé zneužívání většinou nebyli církví nijak potrestáni.

Novinky.cz

Záchrannou uličku řidiči dál okázale ignorují

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 12. září, 2018

Přestože informace o záchranné uličce se v minulých týdnech mnohokrát opakovaly ve všech médiích, mnozí řidiči se dál při krizových situacích chovají bezohledně a svými vozidly zablokují zcela cestu záchranářským vozům. Tato situace se v plné nahotě ukázala například ve středu před polednem na dálnici D1 u Brna.

Novinky.cz

Pěstouni dva roky tolerovali svému synovi záškoláctví

Novinky.cz | Zpravodajství » Krimi Zprávy aktuálně » 12. září, 2018

V pěstounské péči mají dvě děti. Přitom nedokážou zvládnout vlastního syna, kterému skoro dva roky tolerovali záškoláctví. Manžele z Klatovska soud nyní už podruhé potrestal za ohrožování mravní výchovy dítěte. Podle rozsudku je čeká 300 hodin veřejně prospěšných prací za téměř 600 neomluvených hodin, které měl jejich 15letý syn od loňského září do

Novinky.cz

Ruská ekonomika těží z obchodní války USA a Číny

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 12. září, 2018

Zahraniční obchod mezi Moskvou a Pekingem v letošním roce výrazně roste. Vývoz z Ruska do Číny je meziročně vyšší o více než třetinu. Důvodem je obchodní napětí mezi Čínou a Spojenými státy.

Novinky.cz

Jindřichohradecký pedál ukončí hlavní turistickou sezónu i na Stezce železné opony

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 12. září, 2018

Letošní hlavní turistickou sezónu v okolí města u Vajgaru ukončí v sobotu 15. září v Jindřichově Hradci tradiční cyklistický výšlap Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Akci, se startem i cílem na hřišti pod Gymnáziem V. Nováka, si spolu s příznivci cyklistiky užijí také pěší turisté.

Novinky.cz

Nižší poplatky za psa nebudou mít všichni důchodci, navrhuje ministerstvo

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 12. září, 2018

Od roku 2020 budou moci žádat o sníženou sazbu poplatku ze psa pouze majitelé psů, kterým bude aspoň 65 let. Počítá s tím ministerstvo financí, které předložilo vládě změnu zákona o místních poplatcích. Ministři ho mají posoudit v úterý.

Novinky.cz

Zrušení výměny peněz ve směnárně do dvou hodin? Novelu podpořili poslanci

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 12. září, 2018

Poslanci ve středu odpoledne v prvním čtení podpořili novelu o směnárenské činnosti. Směnárny by nově měly mít povinnost do dvou hodin vrátit peníze, pokud o to zákazník požádá. Novela má zabránit především tomu, aby směnárny vyměňovaly peníze za nevýhodný kurz, což se v centrech měst často děje. Poslanci chtějí, aby změna platila už před letošními Vánocemi.

Novinky.cz

Sexismus a rasismus. Kritiky pobouřila karikatura vztekající se Sereny

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Tolik diskutované finále amerického US Open má společensko-politickou dohru. Poté, co americká tenisová legenda Serena Williamsová po hádkách s rozhodčím prohrála finále grandslamu a na pozápasové tiskové konferenci obvinila arbitra ze sexismu, se snesla kritika na karikaturistu, který si z toho udělal legraci. Karikaturu zveřejnil australský deník The

V sekci Novinky.cz je vloženo 12227 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články