26. února, 2018 - svátek má Dorota

Novinky.cz: Přehled zpráv a článků

Novinky.cz

Od královny českých roubenek ve Vísce k divočině Bobřího potoka

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » 25. únor, 2018

Nechodí sem moc lidí, což je jedině dobře, najdete tu klid, voní tu příroda, cvrlikají ptáci, voda Bobřího potoka se zejména na jaře valí peřejemi ke Kravařům. To na loukách kvetou orchideje. I vodopád tu najdete, padá z více než desetimetrové výše. Ale nejdřív se zastavte v roubené vísecké rychtě.

Novinky.cz

Čínští komunisté chystají prezidentovi možnost časově neomezeného mandátu

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 25. únor, 2018

Komunistická strana Číny navrhuje vyškrtnout z ústavy klauzuli omezující výkon funkce prezidenta a viceprezidenta na dva po sobě následující mandáty, tedy na deset let.

Novinky.cz

Jourová: Reakce na nařízení EU o ochraně dat je v ČR hysterická, věříme fake news

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 25. únor, 2018

Eurokomisařka Věra Jourová v rozhovoru pro Právo brání unijní nařízení GDPR na ochranu osobních dat. Podle ní Česká republika zaváhala s přípravou přijetí tohoto nařízení, což vyvolává až abnormální a hysterickou reakci a vede k dalšímu zhoršování obrazu Evropské unie v očích české veřejnosti.

Novinky.cz

Policista vracející se ze služby zadržel opilého řidiče

Novinky.cz | Zpravodajství » Krimi Zprávy aktuálně » 25. únor, 2018

Notně pod parou byl v neděli brzy ráno pětadvacetiletý řidič Škody Octavie z Českého Těšína. Na jeho prohřešek by se zřejmě nepřišlo, kdyby si mužova podivného stylu jízdy na Karvinsku nevšiml policista vracející se domů z noční služby.

Novinky.cz

Orlovi namrzlo peří a nemohl létat, hajný mu pomohl

Novinky.cz | Zábava » 25. únor, 2018

Ledová bouře v okrese Osage County v americké Oklahomě způsobila problémy orlovi, kterému namrzlo peří na křídlech. Okřídlený dravec nebyl schopen dalšího letu, naštěstí se ho však ujal tamní hajný, který ho vzal do tepla, aby rozmrzl.

Novinky.cz

Pod kapotou ho čekalo nemilé překvapení, obrovská kobra královská

Novinky.cz | Zábava » 25. únor, 2018

Nepříliš příjemné překvapení čekalo ve čtvrtek v thajské provincii Surat Thani pod kapotou auta na pětapadesátiletého Thaichaie Kongnimita. Našel tam totiž čtyřapůlmetrovou kobru královskou. Tu nakonec odchytil profesionální chytač plazů, který ji následně vypustil zpět do přírody.

Novinky.cz

Firmy shání čtvrt miliónu lidí, ale Češi za mzdu pod 20 tisíc pracovat nechtějí

Novinky.cz | Zpravodajství » Ekonomika aktuálně » 25. únor, 2018

V Česku je podle statistik úřadů práce před 230 tisíc pracovních míst, na která firmy nemohou sehnat zaměstnance. Největší nouze je o lidi s nižší kvalifikací hlavně v dělnických a pomocných profesích. Firmy u daných profesí nabízejí nástupní mzdu většinou pod 20 tisíc, někdy i pod 15 tisíc hrubého. Podle analytiků ale právě nižší mzdy porostou

Novinky.cz

Veronika Wildová dala písni Krásnější ženy lehkost a humor

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » 25. únor, 2018

Videoklip k písničce Krásnější ženy představuje v premiéře na serveru Novinky.cz písničkářka Veronika Wildová. Po období, kdy se ve svých skladbách věnovala spíše tesknějším tématům, na něm vstupuje do časů, kdy tvoří s lehkostí, nadhledem a humorem.

V sekci Novinky.cz je vloženo 8054 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články