26. března, 2019 - svátek má Emanuel

Novinky.cz: Přehled zpráv a článků

Novinky.cz

Z Práchně zvané Neprachov obdivované jezuitou Balbínem zbyly rozsáhlé rozvaliny

Novinky.cz | Zábava » Cestování aktuálně » Dnes

S těmi názvy to u nás je někdy dost podivné. Z Pomuku je Nepomuk, z Práchně Neprachov, čert aby se v tom vyznal. Ale pekelník tu nepobýval, zato se údajně vyskytoval na nedalekém Rabí. Oba hrady prý byly spojeny neviditelným mostem, atrakce jako z Indiana Jonese. Neprachov uvádí starší literatura.

Novinky.cz

Rozvodněná řeka v bouři odnesla most

Novinky.cz | Zábava » Dnes

Ničivá bouře, která v úterý zasáhla Nový Zéland, zničila mimo jiné dopravní most vedoucí přes řeku Waiho. Podle tamních úřadů byl most kvůli bouři uzavřen a v době jeho zřícení se na něm nikdo nenacházel, informovala agentura Reuters.

Novinky.cz

Detektiv vypátral po dvaceti letech Picassův ukradený obraz

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Obraz Pabla Picassa ukradený před dvaceti lety se podařilo nalézt detektivovi uměleckých předmětů Arthurovi Brandovi, napsala agentura DPA. Plátno se našlo v Amsterdamu a detektiv na ně dostal tip z podsvětí, napsal list De Volkskrant. Nizozemská policie nález obrazu potvrdila.

Novinky.cz

Za provozování množírny dostala žena podmínku a zákaz chovu zvířat

Novinky.cz | Zpravodajství » Krimi Zprávy aktuálně » Dnes

Za týrání psů byla v úterý odsouzena žena z Luštěnic na Mladoboleslavsku. V její chovné stanici bylo nalezeno 28 zbídačených zvířat, jedna fena a tři štěňata plemene šarpej byly mrtvé, další dvě zvířata uhynula v následujících dnech. Sedmapadesátiletá Věra Obermajerová dostala trest dva roky vězení s podmíněným odkladem na tři roky. K tomu jí soudce Martin

Novinky.cz

Princezny se nevdávají a vlci nejsou zlí. Vyšly politicky korektní pohádky

Novinky.cz | Zpravodajství » Kultura a umění aktuálně » Dnes

V češtině vyšly Politicky korektní pohádky na dobrou noc. Postavičky prožívají svá nečekaná dobrodružství v příbězích Jamese Finna Garnera, kde nikdo nesmí omezovat ničí práva a nikoho se ani slůvkem dotknout.

Novinky.cz

Islámský stát zaútočil i po konci samozvaného chalífátu

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Sedm bojovníků chránících město Manbidž zahynulo v noci při teroristickém útoku na kontrolní stanoviště u města. Vojenská rada města, která je součástí Američany podporovaných kurdsko-arabských Syrských demokratických sil (SDF) útok připsala spící buňce Islámského státu (IS), který v sobotu přišel o poslední území pod svou kontrolou.

Novinky.cz

Účastníci nelegálního závodu v Berlíně jdou na doživotí do vězení

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Tvrdý trest vynesl soud na dvojicí mužů ve věku 20 a 27 let, kteří v noci na 1. února 2016 uspořádali v centru Berlína nelegální závod a způsobili těžkou nehodu, při níž zemřel tehdy 69letý řidič. Soud poslal dvojici mužů do vězení na doživotí. Jejich skutek kvalifikoval jako vraždu.

Novinky.cz

Při cvičení zásahovek na Rokycansku se postřelil libanonský policista

Novinky.cz | Zpravodajství » Krimi Zprávy aktuálně » Dnes

Střelné poranění utrpěl v úterý odpoledne příslušník speciální jednotky libanonské policie při společném cvičení s českými policisty na Rokycansku. Ošetřen byl v nemocnici, jeho stav není vážný.

V sekci Novinky.cz je vloženo 5360 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články