27. května, 2019 - svátek má Valdemar

Novinky.cz: Přehled zpráv a článků

Novinky.cz

ON-LINE: Eurovolby ve Španělsku ovládli socialisté

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V neděli v noci skončily čtyřdenní volby do Evropského parlamentu. Podle předběžných výsledků se vítězem voleb stala Evropská lidová strana, ovšem v porovnání s minulým obdobím utrpěla ztrátu. Druzí jsou socialisté. V Česku vyhrálo volby hnutí ANO se ziskam 21,18 procenta.

Novinky.cz

Eurovolby na Slovensku vyhrála proevropská koalice. Vládní Směr skončil druhý

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Evropské volby na Slovensku vyhrála podle oficiálních výsledků koalice prounijních neparlamentních stran Progresivní Slovensko (PS) a Spolu. Na druhém místě skončila nejsilnější vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica, která ale utrpěla ztráty. Třetím nejúspěšnějším subjektem se stala protiunijní krajně pravicová strana

Novinky.cz

Babiš: Výsledek voleb vládu s ČSSD neovlivní

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Výsledky evropských voleb, ve kterých ČSSD propadla, vládu neovlivní, tvrdí premiér Andrej Babiš (ANO). Řekl to v rozhovoru, který Novinkám poskytl krátce po ohlášení výsledků. ANO volby vyhrálo s 21 procenty a bude mít šest europoslanců, ČSSD nezískala žádný mandát.

Novinky.cz

ČSSD porážku čekala: Nevybrali jsme téma pro voliče

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Volební propad na 3,9 procenta a ztráta všech čtyř mandátů europoslanců vedení ČSSD znepokojila. Daly prý straně signál, že její restart bude muset být jasnější. Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček se domnívá, že na výsledku se podepsal fakt, že se jeho strana účastní vlády s ANO. Měnit to však nehodlá a soustředit se chce na krajské volby v příštím

Novinky.cz

Kroužkování vytáhlo do EP i kandidáty z nevolitelných míst. Rekordním skokanem je Vondra

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » Dnes

Voliči v Česku v právě uplynulých volbách do Evropského parlamentu opět využili možnost preferenčního hlasování. Z výsledků vyplývá, že kroužkování výrazně pomohlo kandidátu ODS, někdejšímu ministru obrany Alexandru Vondorvi, který se do EP dostal až z 15. místa kandidátky.

Novinky.cz

Chybu jsme neudělali. Výsledek je dobrý, zní od poražených Pirátů

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 26. květen, 2019

Ačkoliv Piráti před volbami prohlašovali, že si věří, chtějí vyhrát, získat 20 procent a porazit hnutí ANO, musí se spokojit jen se třetím místem a třemi získanými mandáty. Předseda Pirátů Ivan Bartoš výsledek i tak označil za dobrý.

Novinky.cz

Jsme nejsilnější opozice, hlásí hrdě ODS

Novinky.cz | Zpravodajství » Domácí zpravodajství aktuálně » 26. květen, 2019

Ještě několik vteřin před tím, než statistický úřad oznámil výsledky voleb, ve volebním štábu ODS v jejich sídle v Truhlářské ulici propukl jásot. „Jsme druzí,“ volali straníci, kteří vesměs očekávali třetí místo a tři mandáty. Nakonec se ODS podařilo počet mandátů zdvojnásobit, stejně jako volební výsledek oproti minulým eurovolbám před pěti lety.

Novinky.cz

Sever Peru zasáhlo zemětřesení o síle osmi stupňů

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 26. květen, 2019

Odlehlou část amazonské džungle v severním Peru v neděli zasáhlo zemětřesení, jehož otřesy podle americké geologické služby USGS dosáhly osm stupňů. Místní úřady hlásí, že v některých oblastech se zřítily domy, bylo strženo elektrické vedení, spadl jeden most a zemětřesení poničilo silnice. Zemřel jeden člověk.

V sekci Novinky.cz je vloženo 9520 zpráv / článků

123456789starší

Nejsledovanější články