25. dubna, 2019 - svátek má Marek

Eliška Aguirre: V Bolívii je folklor opravdu každodenní součástí života

Přidej článek
Novinky.cz

Novinky.cz |

Eliška Aguirre doslova žije hudbou. Má s ní spojené vzpomínky z dětství, hraje v několika kapelách, a to i se svým bolivijským manželem, pořádá latinskoamerické festivaly folklorní hudby. A protože v lidových kulturách šla vždycky hudba ruku v ruce s dobrou krmí a zábavou, přijde řeč i na jídlo…

Čtěte celý článek "Eliška Aguirre: V Bolívii je folklor opravdu každodenní součástí života" ze zdroje: 

Dobrý Anděl
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku
Dobrý Anděl

Zprávy a aktuality

Novinky.cz

Lucia Siposová: Není moc mužů, kteří si mohou dovolit mít ženu domácí

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 24. duben, 2019

V seriálu Černé vdovy neváhá poslat na onen svět svého manžela, ve skutečnosti však temperamentní a okatá herečka Lucia Siposová (38) touží po dítěti. „Ale i s ním budu cestovat,“ prozradila nám ve svém stylovém kabaretu v centru Bratislavy, kde již třetím rokem provozuje vlastní scénu. „Když totiž chvíli necestuju, přestává mi bít srdce!“

Novinky.cz

Tereza Bořilová: K domácnosti bez odpadů se lze dopracovat postupně

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 23. duben, 2019

Tereza Bořilová je designérka, milovnice psů a člověk, který pro své ekologické přesvědčení dokáže překopat život sobě i své rodině. Žije podle pravidel filozofie Zero Waste, tedy nulového odpadu. V její domácnosti proto nenajdete jednorázové obaly a nepotřebuje prý ani odpadkový koš.

Novinky.cz

Festival Coachella ve znamení hudby, módy a modelek

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 23. duben, 2019

Hudební festival Coachella, který se v polovině dubna konal v americké Kalifornii, se těší velké popularitě. Důvodem je nejen každoročně nabitý hudební program, ale také velká koncentrace celebrit a modelek, které si nenechají ujít příležitost ukázat své postavy v úsporných oblečcích. Podívejte se, komu to letos slušelo nejvíce na zahajovací párty.

Novinky.cz

Velikonoční vajíčkové hody

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 22. duben, 2019

Vajíčka patří k Velikonocům stejně jako pomlázka. Jaké recepty z nich vykouzlit? Poradí vám Jaroslav Chýle z restaurace Hotelu Port v Doksech.

Novinky.cz

Mirjam Landová: Nežiju ve správných kruzích

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 22. duben, 2019

Narodila se v Kolíně nad Rýnem. Když jí bylo osm, rodina se přestěhovala do Hamburku a nakonec do Düsseldorfu. Po maturitě ji otec poslal na FAMU do Prahy, kde už zůstala. „Po Německu se mi dávno nestýská,“ říká režisérka Mirjam Landová, manželka zpěváka Daniela Landy a matka tří dcer. Před pár dny oslavila padesátiny.

Novinky.cz

Pexeso - oblíbená hra s kořeny v Česku, ale také sběratelský artikl

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 21. duben, 2019

Pexeso je naše nejoblíbenější a nejrozšířenější karetní hra. Pravděpodobně máte doma také aspoň jednu sadu a možná se i domníváte, že hledání dvojic identických obrázků známe v Česku všichni od nepaměti.

Novinky.cz

Robert Mikluš: Kdo z nás někdy není jako Topinka

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 21. duben, 2019

Více než tři roky bavil diváky jako strážmistr Tomáš Topinka v seriálu Doktor Martin, kde byl hlavní hvězdou Miroslav Donutil. Když ten už pokračovat nechtěl, tvůrci se rozhodli postavit na roli horlivého policisty vlastní seriál. Z jeho představitele, do té doby nepříliš známého brněnského herce s ostravskými kořeny Roberta Mikluše (36), se zrodila

Novinky.cz

Hana a Petr Ulrychovi: V posledních letech se už neshodujeme v hodně věcech

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 20. duben, 2019

„Ale na spoustu věcí máme různý názor a s věkem se to ještě stupňuje, takže budeme mluvit každý o něčem jiném,“ varovali mě s úsměvem naši nejslavnější hudební sourozenci Hana a Petr Ulrychovi. Letos slaví 70. a 75. narozeniny a 55 let společného zpívání. A můžu potvrdit, že tvoří stále sehranou dvojku a mají se opravdu rádi.

Novinky.cz

Jak připravit perfektní pokrm z vajec na nejrůznější způsoby

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 19. duben, 2019

Jednodušší pokrm než vaječnou omeletu jsem si donedávna neuměla představit. Jenže pod dohledem odborníka jsem v této disciplíně totálně propadla. A nebyla jsem sama.

Novinky.cz

Petr Konáš: Dceru jsem dostal za odměnu

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 19. duben, 2019

„Doktoři jsou pro mě zaběhlí, nic nového už mi asi nikdo nedá,“ směje se pětatřicetiletý herec Petr Konáš, kterého jsme v bílém plášti mohli vidět už v Ordinaci v růžové zahradě a Cestách domů. Nyní se jako kariérista na urgentním příjmu vrací v seriálu Modrý kód. „Je hodně na peníze. Chápu ho, ale nerozumím mu,“ tvrdí novopečený otec dcery Ronji.