21. září, 2018 - svátek má Matouš

Životní styl a móda

Přidej článek

Životní styl: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Přišla o obě nohy, ale nevzdala se. Erin Ballová je hvězdou cirkusové scény, vystoupila i v Praze

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 28. srpen, 2018

Akrobacii se věnuje už více než deset, neodradila ji ani amputace dolních částí nohou před čtyřmi lety. Právě naopak. Kanadská umělkyně Erin Ballová se rozhodla nevzdat a využít svůj hendikep k objevování nových možností a technik v akrobacii a cirkusovém světě. Do Prahy přijela na konferenci Circus and its Others. Podívejte se, co všechno tato artistka dokáže.

Novinky.cz

Katarína Štrbová Bieliková: Od dětství jsem šila, jenže v hlavě jsem filmař

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 27. srpen, 2018

Předtím, než padne první klapka natáčení, zná dokonale scénář a charaktery dílčích rolí má do detailu promyšlené. Podle typu filmu a doby, v níž se odehrává, studuje fotografie i dobové články v tisku. „Kostým je vnějším odrazem vnitřního stavu postavy,“ říká Katarína Štrbová Bieliková, jedna z nejlepších česko-slovenských kostýmních výtvarnic.

Novinky.cz

Mononukleóza je nemoc z líbání

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 27. srpen, 2018

Léto je jedno z rizikových období, kdy hrozí, že se nakazíme virem Epstein Barrové (EBV) a proděláme mononukleózu. Důvodů pro to existuje hned několik.

Novinky.cz

Alexandra Lechovská: Navrhuji šaty pro duši a podle znamení zvěrokruhu

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 26. srpen, 2018

„Navrhuji šaty pro duši,“ tvrdí pětapadesátiletá návrhářka Alexandra Lechovská z Českých Budějovic. Podle ní má oděv víc funkcí než jen ochranu před počasím a móda není bezduchou marnivostí. „Podle toho, zda se chceme v oblečení cítit spíš bezpečně, elegantně nebo provokovat, můžeme poznat, jakou životní fází zrovna procházíme.“

Novinky.cz

Zdeněk Junák: Jsem rád, že se k rozhlasu vrací čím dál víc lidí

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 25. srpen, 2018

„Vy tu historku neznáte? Tož si ji poslechněte. Při obléhání Brna Švédy za třicetileté války jejich vůdce Torstensson prohlásil, že ztráty jsou veliké, a pokud do dvanácti město nedobydou, odtáhnou. Brňané ale ten den prohrávali, a tak se domluvili s mnichy, aby odtloukli poledne už v jedenáct. Od té doby tu máme dva obědy,“ vítá nás za zvuků věžních hodin v 11 dopoledne herec Zdeněk Junák (66), který má právě pauzu mezi scénami na divadelní zkoušce v

Novinky.cz

Ivana Chýlková: Mám vrozenou tendenci vidět věci z lepší stránky

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 24. srpen, 2018

Umí zahrát vypočítavé potvory, ženy trpící, statečné, svůdné i směšné, je výborná v dramatech, komediích i v muzikálech. Před devětadvaceti lety zazářila Ivana Chýlková ve filmu Čas sluhů a od té doby jde z role do role. Nenudí se ani v osobním životě s hercem a moderátorem Janem Krausem a synem Jáchymem.

Novinky.cz

Hooping - dynamické cvičení, při němž spálíte kalorie a zpevníte tělo

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 24. srpen, 2018

Plastová obruč letos slaví šedesátiny. V roce 1958 si ji nechali patentovat američtí podnikatelé Richard Knerr a Arthur „Spud“ Melin. Začali ji prodávat pod názvem Hula hoop, až se stala tehdy nejpopulárnější hračkou v USA. V poslední době si jednoduchý kruh oblíbili i artisté, umělci a fitness nadšenci, včetně těch českých.

Novinky.cz

Jak využít spánek k hubnutí

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 24. srpen, 2018

Ačkoli je spánek možná to poslední, co vás napadne, když se řekne hubnutí, vědci dokázali, že je při cestě za dokonalou postavou stejně důležitý jako například zdravá strava a pohyb. Špatný nebo nedostatečný spánek navíc vede ke spoustě zdravotních problémů - v čele s obezitou. Jak spánek využít ve svůj prospěch a vytěžit z něj maximum?

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Životní styl a móda je zařazeno 360 zpráv / článků

novější123456789starší