17. března, 2018 - svátek má Vlastimil

Životní styl a móda

Přidej článek

Životní styl: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Autistický designér Matěj a jeho Maappi

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 18. únor, 2018

Příběh Matěje Hoška, žáka sedmé třídy černošické základní školy, rozvířil vody mediálního prostoru nebývale razantně. Matěj totiž není jako ostatní třináctiletí kluci. Trpí těžkou poruchou autistického spektra, zároveň má však výjimečný dar téměř dokonalé paměti a představivosti. Matějovým rodičům se podařilo syna nasměrovat na nadějnou cestu nezvyklým způsobem. Založili charitativní značku Maappi, prezentující jeho kreslené dopravní mapy.

Novinky.cz

Harfistka Jana Boušková: Svoje mozoly si hýčkám

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 17. únor, 2018

„Harfa vypadá jako andělský nástroj, ovšem někdy je peklo se s ní sžít,” tvrdí přední sólistka České filharmonie Jana Boušková - a ukazuje mozoly na prstech. Ale má je ráda, a dokonce si je hýčká. Profesoři ji označovali za talent století a do svých šestačtyřiceti hrála už leccos (od klasiky přes jazz po modernu) a leckde, i před členy královské rodiny. Na nedávném turné vystřihla Smetanovu Mou vlast tak brilantně, že její harfa zněla jako celý orchestr.

Novinky.cz

Barbora Schneiderová a její umění vyprávět příběh

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 16. únor, 2018

„Například senioři nebývají nadšeni, když jim řekneme, že si nebudeme sdělovat osobní příběhy, ale hrát si s fantazií. Jako zadání dostanou třeba vymyslet obsah počítačové hry,“ říká Barbora Schneiderová, která vyučuje storytelling, tedy umění vyprávět. Jejích workshopů se neúčastní jen senioři, ale třeba i manažeři nebo děti.

Novinky.cz

Kristýna Hrubá se stará, aby se lidé na letišti cítili dobře

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 15. únor, 2018

V něčem mi osmadvacetiletá Kristýna Hrubá připomíná pohádkového anděla. Což jí hned také sdělím. „Vážně? A já jím skutečně o jednom Mikuláši na Ruzyni byla. Před třemi roky jsem chodila na letišti v kostýmu s křídly. Lidé zdravili, fotili si nás. Takto šíříme české tradice,” reaguje pohotově mladá žena, jejíž náplň práce se, jak si představuji, v mnohém podobá povinnostem delegátů cestovních kanceláří. Ovšem s tím rozdílem, že tahle dáma pracuje na

DesignPortal.cz - Magazín o designu

Kreativní grafik / studio loudmark

DesignPortal.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 15. únor, 2018

Grafické a digitální studio loudmark hledá čerstvou fulltime posilu do týmu kreativců. O nás: Jsme malé rodinné studio sídlící v Kovařovic vile na pražské Výtoni. Máme rádi pohodu, Náplavku, grilovačky na zahradě a kvalitní design. Vyznáváme až gaučovou pracovní atmosféru a co nejméně stresu. Hledáme právě Tebe, pokud: jsi pohodový, hravý, a nekorporátní detailista vyhovuje […]

Novinky.cz

Jak být stylová i v zimě aneb Inspirace podle Newyorčanek

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 15. únor, 2018

Newyorský týden módy v USA je v plném proudu. Inspirací jsou v tuto dobu jak samotné přehlídky, tak zejména lidé, kteří je denně navštěvují. Stylisté, blogeři, módní redaktoři i celebrity vynášejí do ulic modely, které i přes svou různorodost mají jednu věc společnou - podléhají nejnovějším trendům.

Novinky.cz

Bylinná antidepresiva aneb Jak zatočit se špatnou náladou

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 15. únor, 2018

Uklidnit nervy nebo vytáhnout ze splínu a beznaděje potřebuje občas každý. Poslední třetina zimy a začátek jara navíc patří k psychicky náročnějším obdobím. Než však sáhneme k lékům, podívejme se trochu blíž na to, co nám nabízí příroda. O bylinných antidepresivech si mnozí myslí, že jsou pouze slabší alternativou k těm synteticky vyráběným. Pokud se ale nasadí přírodní přípravek už při prvních známkách deprese, může nám výrazně pomoci.

Novinky.cz

Magda Moravcová: Na tréninky chodil Ondra rád, nikdy jsme ho nemuseli nutit

Novinky.cz | Zábava » Životní styl aktuálně » 14. únor, 2018

Když Ondra Moravec začínal s biatlonem, jeho matka vůbec nepomyslela na to, že by jednou dosáhl až na olympijské medaile. Zvlášť poté, co mu lékaři odhalili poměrně závažné onemocnění - Perthesovu chorobu, která způsobuje rozpad kyčelního kloubu. Tehdy to vypadalo tak, že Ondra bude rád, když bude bez následků chodit. O to víc je dnes zdravotní sestra Magda Moravcová (56) na svého syna pyšná.

Život Dětem

V sekci Životní styl a móda je zařazeno 289 zpráv / článků

novější123456789starší