26. března, 2019 - svátek má Emanuel

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Detektiv vypátral po dvaceti letech Picassův ukradený obraz

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Obraz Pabla Picassa ukradený před dvaceti lety se podařilo nalézt detektivovi uměleckých předmětů Arthurovi Brandovi, napsala agentura DPA. Plátno se našlo v Amsterdamu a detektiv na ně dostal tip z podsvětí, napsal list De Volkskrant. Nizozemská policie nález obrazu potvrdila.

Megazine.cz - Výběr toho nejzajímavějšího

Problémy francie vyřeší ař revoluce! To si myslí 4 z 10 francouzů.

Megazine.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Situace ve Francii je rok od roku zoufalejší. Chvíli poté, co křeslo prezidenta opustil extrémně nepopulární (a nutno dodat i neschopný) socialistický prezident François Hollande, přišla další rána v podobě ještě méně populárního Emmanuela Macrona. Francouzi jako by snad neuměli pracovat s demokracií a svou nekonečnou volbou „menšího zla“ a „méně kontroverzního kandidáta“ ve druhém

Novinky.cz

Islámský stát zaútočil i po konci samozvaného chalífátu

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Sedm bojovníků chránících město Manbidž zahynulo v noci při teroristickém útoku na kontrolní stanoviště u města. Vojenská rada města, která je součástí Američany podporovaných kurdsko-arabských Syrských demokratických sil (SDF) útok připsala spící buňce Islámského státu (IS), který v sobotu přišel o poslední území pod svou kontrolou.

Novinky.cz

Účastníci nelegálního závodu v Berlíně jdou na doživotí do vězení

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Tvrdý trest vynesl soud na dvojicí mužů ve věku 20 a 27 let, kteří v noci na 1. února 2016 uspořádali v centru Berlína nelegální závod a způsobili těžkou nehodu, při níž zemřel tehdy 69letý řidič. Soud poslal dvojici mužů do vězení na doživotí. Jejich skutek kvalifikoval jako vraždu.

Echo24.cz

Google dostal přes prsty. První náznak omezení jeho monopolu schválil Evropský parlament

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Poslanci Evropského parlamentu v úterý schválili reformu ochrany autorských práv na internetu, jejímž cílem je přizpůsobit evropské autorské právo digitální éře. Příslušnou směrnici musejí ještě formálně schválit členské státy EU a jednotlivé země pak budou mít dva roky na to, aby ji převedly do svého práva.

Novinky.cz

Střídání letního a zimního času se zruší za dva roky, odklepli europoslanci

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Poslanci Evropského parlamentu doporučili na svém úterním zasedání zrušit povinné střídání letního a zimního času v roce 2021, napsala agentura DPA. Současně žádají, aby pro tento krok vznikl kompromis v členských státech Evropské unie a země svůj postup koordinovaly, aby se předešlo chaosu a narušení jednotného trhu.

Novinky.cz

Migrační pakt OSN podle Budapešti migraci nezastavuje, ale řídí

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Migrační pakt Spojených národů, který v lednu schválilo 152 členských států, podle Budapešti migraci nezastavuje, ale spíš ji řídí. Řekl to v úterý maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó (FIDESZ) v televizi M1.

webdesign Praha a tvorba stránek na míru

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 4311 zpráv / článků

123456789starší