17. července, 2018 - svátek Martina

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Rudá volavka? USA zadržely Rusku, kterou viní z pokusů ovlivňovat politiky

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Washington - Spojené státy zadržely 29letou Rusku, kterou viní z toho, že se jako agentka ruské vlády snažila ovlivnit americkou politiku.

Echo24.cz

Co říká cynik s měkkým srdcem na deset migrantů?

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Kdyby někdo dostal otázku, zda tahle země zvládne deset migrantů, jen blázen by odpověděl, že ne, že se musí před nimi zavřít a že je musí odmítnout. Samozřejmě že je zvládne, stejně jako jich zvládla už tisíce, byť odjinud – a také možná jiných... migrantů, což je takové ošklivé slovo pro člověka, který se snaží žít jinde, kde se domnívá, že mu bude líp. Jenže opravdu není migrant jako migrant, což neznamená nic jiného, než že třeba Ukrajinec nebo třeba

Echo24.cz

Kostry v těsném objetí. Ženu z doby bronzové mohli pohřbít zaživa

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Láska až za hrob. Objev, který archeologové učinili na západě Ukrajiny, vrhá nové světlo na hloubku partnerských vztahů v době bronzové. Nalezené kostry muže a ženy jsou totiž pohřbeny v objetí. Výzkumníky zaráží ještě jedna věc. Z poloh koster usuzují, že žena mohla být pohřbena zaživa a dokonce i dobrovolně. V tamní dobové kultuře byla společná pochování manželů poměrně běžná.

Echo24.cz

Migrační krize na severu. Norům vadí švédští sobi

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Vztahy mezi Norskem a Švédskem jsou většinou příkladem dobrého soužití. Obě země spolu naposledy válčily v roce 1814, a jejich současné vztahy jsou prakticky bezkonfliktní. Dokud do nich nevstoupí sobi. Pro obyvatele Střední Evropy neobvyklý spor ve kterém se míchá rozdílný přístup ke zvířatům, tradice a obživa místních Sámů, se přesunul mezi diplomaty a zatím nedospěl k přijatelnému řešení. O sobí roztržce informoval zpravodajský server Quartz.

EuroZprávy.cz

Za rozpoutání války před soud? Čelní politici a vojáci mohou skončit za mřížemi

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

NÁZOR - Dnešek je důležitým dnem pro mezinárodní právo, protože od této chvíle mohou být politici a vojáci, kteří nařídí invazi proti cizím zemím, souzeni a případně potrestáni za zločin agrese u Mezinárodního trestního soudu v Haagu, konstatuje Geoffrey Robertson v komentáři pro server The Guardian. Právník zabývající se lidskými právy, který působí na londýnské Queen Mary University uvádí, že pokud by zákon platil v roce 2003, tehdejší britský premiér

Echo24.cz

USA zadržely Rusku, kterou viní z pokusů ovlivňovat politiky

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. červenec, 2018

Spojené státy zadržely 29letou Rusku, kterou viní z toho, že se jako agentka ruské vlády snažila ovlivnit americkou politiku. V prohlášení to podle agentury Reuters oznámilo americké ministerstvo spravedlnosti s tím, že zadržená Marija Butinaová čelí obvinění, že její práci řídil náměstek guvernérky ruské centrální banky Alexandr Toršin, který je na americkém sankčním seznamu.

Echo24.cz

V caracaském metru se jezdí zadarmo, podnik nemá na jízdenky

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. červenec, 2018

Cestující v metru ve venezuelské metropoli Caracasu jezdí už několik měsíců zadarmo, protože v automatech došly jízdenky. Místní dopravní podnik na ně totiž nemá peníze, uvedla španělská agentura Europa Press. Venezuela je už několik let v hluboké krizi, podle odhadu parlamentní finanční komise se ekonomika v prvním čtvrtletí propadla meziročně o 12 procent.

Echo24.cz

Španělská ministryně navrhuje přepsat ústavu, je prý maskulinní

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. červenec, 2018

Nová španělská vláda, v níž minulý měsíc poprvé v historii zasedlo více ministryň než ministrů, si jako jednu z priorit stanovila i zrovnoprávnění žen a mužů. Skoncovat s patriarchálními stereotypy ve španělské společnosti hodlá řadou návrhů zákonů. Zvažuje také upravit text ústavy, v níž se hovoří jen o Španělech, ale už ne o Španělkách. V této souvislosti zadala studii španělské královské akademii (RAE), která vydává španělské jazykové normy.

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 10561 zpráv / článků

123456789starší