27. května, 2019 - svátek má Valdemar

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Echo24.cz

Nadvláda lidovců a socialistů padla. V EP posílí zelení a nacionalisté

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ve volbách do Evropského parlamentu (EP) oslabily dvě hlavní politické frakce, které budou odkázány na spolupráci zejména s posílenými liberály. Volby s nejvyšší účastí za poslední dvě desetiletí přinesly vzestup ekologických a také nacionalistických či populistických stran. Vládní strany neuspěly v Německu, Francii ani Británii, svých nejlepších výsledků naopak dosáhly vládní pravicoví nacionalisté v Itálii či Polsku.

Echo24.cz

V Itálii vyhrála Salviniho Liga. Do europarlamentu se zřejmě dostane i Berlusconi

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V italských volbách do EP vyhrála protiimigrační Liga vicepremiéra Mattea Salviniho. První průzkumy jí přisuzují 26 až 31 procent hlasů. Druhé místo podle průzkumů zřejmě získala levicová Demokratická strana, jež má mezi 20,5 až 25 procent hlasů. Koaličnímu partneru Ligy, protestnímu Hnutí pěti hvězd (M5S), průzkumy přisuzují 18,5 až 23 procent hlasů.

Echo24.cz

Farage a jeho brexitová strana ovládla eurovolby. Konzervativci zažili debakl

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Eurovolby v Británii budou zřejmě prvními zdejšími volbami na celostátní úrovni, v nichž obě hlavní politické strany skončí mimo první dvě příčky. Po rozdělení 64 ze 73 britských europoslaneckých mandátů jasně vede Strana pro brexit s 28 křesly, za ní jsou prounijní Liberální demokraté s 15. Vládní konzervativci a opoziční labouristé zřejmě zaznamenají ještě horší výsledky, než jim předpovídaly průzkumy.

ČeskoAktuálně.cz - aktuální zprávy a novinky

Britští špioni propašovali tajemství o novém supersonickém bombardéru Putina pomocí sypaného čaje

ČeskoAktuálně.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Britským špionům se podařilo propašovat tajemství o vylepšeních více než milion liber do ruských nadzvukových bombardérů ze země pomocí neobvyklé metody - prostřednictvím sypaného listového čaje. Příspěvek Britští špioni propašovali tajemství o novém supersonickém bombardéru Putina pomocí sypaného čaje pochází z ČeskoAktuálně.cz

Megazine.cz - Výběr toho nejzajímavějšího

Ještě budeme vzpomínat na Merkelovou! Německo otáčí doleva a extrémističtí zelení, komunisté a socialisté možná ovládnou Bundestag

Megazine.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Evropské volby sice ne vždy plně odpovídají volebním modelům, mohou ale napovědět o náladách ve společnosti. Německo, dnes již velmi zatíženo nesmyslným plánem na odstranění jaderné a uhelné energie, čeká zřejmě další otřes. Podle výsledků eurovoleb v Německu jsou druhou nejsilnější stranou extrémističtí zelení, kteří v době psaní tohoto článku měli přes 20 procent hlasů.

Novinky.cz

ON-LINE: Eurovolby ve Španělsku ovládli socialisté

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V neděli v noci skončily čtyřdenní volby do Evropského parlamentu. Podle předběžných výsledků se vítězem voleb stala Evropská lidová strana, ovšem v porovnání s minulým obdobím utrpěla ztrátu. Druzí jsou socialisté. V Česku vyhrálo volby hnutí ANO se ziskam 21,18 procenta.

Novinky.cz

Eurovolby na Slovensku vyhrála proevropská koalice. Vládní Směr skončil druhý

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Evropské volby na Slovensku vyhrála podle oficiálních výsledků koalice prounijních neparlamentních stran Progresivní Slovensko (PS) a Spolu. Na druhém místě skončila nejsilnější vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica, která ale utrpěla ztráty. Třetím nejúspěšnějším subjektem se stala protiunijní krajně pravicová strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS).

Dobrý Anděl

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 6934 zpráv / článků

123456789starší