23. října, 2018 - svátek má Teodor

Soud poslal do vězení tureckou novinářku, za článek o soudní kauze si má odsedět 27 měsíců

Přidej článek
EuroZprávy.cz

EuroZprávy.cz |

Istanbul - Dva roky a tři měsíce má ve vězení strávit novinářka opozičního deníku Canan Coşkunová kvůli tomu, že ve svém loňském článku o jedné soudní kauze uvedla jméno žalobce. Podle soudu tím ohrozila bezpečnost daného člověka a „udělala z něj potenciální terč teroristů".

Čtěte celý článek "Soud poslal do vězení tureckou novinářku, za článek o soudní kauze si má odsedět 27 měsíců" ze zdroje: 

Život Dětem
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 4,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku
Dobrý Anděl

Zprávy a aktuality

České Noviny

Mexiko zasáhne hurikán Willa a bouře Vicente, ta má už 12 obětí

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Mexiko - Západní pobřeží Mexika dnes zasáhne nebezpečný hurikán Willa, který podle meteorologů bude provázen větry o rychlosti až 200 kilometrů za hodinu, a tropická bouře Vicente....

Novinky.cz

Němec, který lil fridex do dětské výživy, si odsedí 12,5 roku

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Němec, který loni v září lil fridex do dětské výživy v supermarketech, si odsedí 12,5 roku. V pondělí o tom rozhodl soud v Ravensburgu. Neuvěřil tomu, že je 54letý muž psychicky nemocný a patří do léčebny. Podle verdiktu sice trpí hraniční poruchou osobnosti, ale musel si být plně vědom toho, že ohrožuje dětské životy. Informoval o tom deník Der Spiegel.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Čínský nejdelší most přes moře na světě kritizují ekologové. Na stavbu se spotřebovalo přes 400 tisíc tun oceli

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V Číně otevřeli nejdelší most přes moře na světě. Spojuje Honkong s Macaem a měří 55 kilometrů. Stavba konstrukce trvala devět let a sklízí kritiku od ekologů.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Čína otevřela nejdelší most přes moře na světě. Jeho součástí jsou i dvě šestiproudové silnice a tunel

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Čínský prezident Si Ťin-pching slavnostně otevřel most, který spojuje Hongkong, Ču-chaj a Macao. Jde o nejdelší mostní konstrukci na světě vedoucí přes moře. Součástí mostu jsou dvě šestiproudové silnice a tunel dlouhý 6,7 kilometru.

EuroZprávy.cz

Smrt dalšího českého vojáka: Šlechtová by nejraději některým lidem zavřela ústa. Přišly i další tvrdé reakce

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Při útoku na vozidlo české armády na základně Šindánd v afghánské provincii Herát zemřel další český voják. Další dva čeští vojáci byli zraněni, nejsou ale v ohrožení života. Nejnovější útok na české voják vyvolal další ostré reakce. Například Karla Šlechtová kritizuje ty, kteří vyzradili informace o práci české armády.

Echo24.cz

Ruský manažer kosmických letů jde do vězení. Ohrozil prý starty raket do vesmíru

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

K dvěma letům vězení odsoudil v pondělí soud v ruské Voroněži řídícího pracovníka místního závodu, který údajně porušením technologických pravidel ohrozil úspěšnost startů ruských kosmických raket. Oznámila to agentura TASS. Odsouzený Alexandr Tyčinin podle soudu „ohrozil zájmy státu a autoritu Ruska jako přední kosmické mocnosti“.

EuroZprávy.cz

Úřady v Moskvě ustoupily. Před sídlem KGB se budou číst jména obětí stalinismu

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Moskevské úřady nakonec povolily nevládní organizaci Memorial uspořádat vzpomínku na oběti komunistického režimu před sídlem tajné služby na náměstí Lubjanka. Oznámila to agentura Interfax. Akce, při které se čtou jména zavražděných obětí, se koná každý rok 29. října již jedenáct let.

EuroZprávy.cz

Sabotér kosmických letů? Ruský manažer putuje do vězení, prý kvůli němu spadl Proton

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

K dvěma letům vězení odsoudil v pondělí soud v ruské Voroněži řídícího pracovníka místního závodu, který údajně porušením technologických pravidel ohrozil úspěšnost startů ruských kosmických raket. Oznámila to agentura TASS. Odsouzený Alexandr Tyčinin podle soudu "ohrozil zájmy státu a autoritu Ruska jako přední kosmické mocnosti".

Novinky.cz

Na české vojáky v Afghánistánu útočil jeden z jejich studentů

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Podle informací Práva jsou mrtvý voják i oba zranění z 601. skupiny speciálních sil z Prostějova, kteří v Herátu i v Logaru cvičí afghánské vojáky. Zaútočit na ně měl jeden z jejich studentů. Armáda slíbila bližší informace o pondělním útoku poskytnout během úterý.

Echo24.cz

FOTO: Si Ťin-pching otevřel největší most, má 55 kilometrů a spojí Čínu, Hong kong a Macao

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Čínský prezident Si Ťin-pching v úterý oficiálně otevřel 55 kilometrů dlouhý most spojující čínská území Hong kong, Macao a město Ču-chaj v pevninské Číně. Jde o nejdelší mostní konstrukci na světě vedoucí přes moře. Oznámila to agentura Nová Čína. Díky mostu se zkrátí doba cesty mezi třemi městy ze tří hodin na 30 minut.