18. ledna, 2017 - svátek má Vladislav

Amerika potřebuje nástroj proti expanzivnímu Rusku, hlásá kandidát na ministra zahraničí

Přidej článek
e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

e15.cz |

Ruská anexe Krymu je porušením mezinárodního práva a Spojené státy potřebují mít v ruce nástroj, aby zabránily podobnému použití síly v budoucnu. Během jednání v americkém Senátu to řekl kandidát na ministra zahraničí Rex Tillerson, podle něhož hodlá Washington dodržovat závazky ke spojencům obávajícím se expanzivní ruské politiky.

Čtěte celý článek "Amerika potřebuje nástroj proti expanzivnímu Rusku, hlásá kandidát na ministra zahraničí " ze zdroje: 

Život Dětem
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku

Zprávy a aktuality

České Noviny

Střední Itálii postihla série silných zemětřesení

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Řím - Střední Itálii dnes postihla série silných zemětřesení. Podle seismologického střediska EMSC měly sílu od 5,3 do 5,7 stupně. Informace o případných obětech zatím nesou k dispozici,...

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Nekrolog: Odešel Eugene Cernan - muž, který zanechal poslední lidskou stopu na Měsíci

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Jen na několik málo let se Měsíc na obloze přesunul z říše básníků a snílků do skutečné historie civilizace - a jak umírají muži, kteří po něm tehdy chodili, zase se lidstvu vzdaluje. Naposledy 17. ledna, kdy zemřel Eugene Cernan, astronaut, který jaho prašný povrch zblízka viděl jako poslední.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Šéf europoslanců ANO Telička se stal místopředsedou Evropského parlamentu. Ve funkci bude dva a půl roku

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Český europoslanec Pavel Telička se stal místopředsedou Evropského parlamentu. V předchozím období, tedy od posledních voleb v roce 2014, Česká republika svého zástupce mezi místopředsedy EP neměla. Místopředsedové v případě nepřítomnosti předsedy řídí plenární zasedání.

České Noviny

Telička byl zvolen jedním z místopředsedů Evropského parlamentu

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Štrasburk - Český europoslanec Pavel Telička (za ANO) dnes byl zvolen jedním z místopředsedů Evropského parlamentu. V příštím období, které trvá dva a půl roku, tak bude jedním ze...

Novinky.cz

Na Ukrajině se narodilo dítě s genetickou informací tří rodičů

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ukrajinskému páru, který nemohl počít dítě, se počátkem roku narodil zdravý potomek. Lékaři v Kyjevě totiž zkombinovali jejich DNA s genetickou informací jiné ženy. O první takové léčbě neplodné dvojice na světě informoval na Facebooku šéf kyjevské kliniky Valerij Zukin.

České Noviny

CIA zpřístupnila miliony dokumentů, týkají se i Československa

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Washington - Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) zveřejnila na internetu téměř 13 milionů stránek odtajněných dokumentů, které byly dosud přístupné pouze ze čtyř počítačů...

Novinky.cz

Střední Itálii postihlo zemětřesení

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Střední Itálii zasáhlo zemětřesení o síle 5,4 stupně Richtera. Epicentrum se nacházelo 111 kilometrů severovýchodně od Říma v hloubce deseti kilometrů. Informace o případných obětech, zraněných či materiálních škodách zatím nejsou k dispozici.

EuroZprávy.cz

Obama zmírnil trest transsexuálnímu vojákovi Manningové, místo 35 let si odsedí sedm

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Washington - Odcházející americký prezident Barack Obama zmírnil trest Chelsea Manningové, která byla odsouzena na 35 let za vyzrazení utajovaných dokumentů severu WikiLeaks. V únoru 2015 povolily úřady Manningové hormonální léčbu za účelem změny pohlaví.

EuroZprávy.cz

Šéf Pentagonu radí Trumpovi: Nečekejte, že Putin povolí. Vaše jednání nechápu

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Washington – Nový americký prezident Donald Trump ze spolupráce z ruským prezidentem Vladimirem Putinem učinil jeden z cílů své zahraniční politiky. Dosluhující americký ministr obrany Ash Carter dává Trumpovi několik rad a vzkazuje mu: „vaše naděje kolem Ruska nechápu“.

Echo24.cz

Čeští zdravotníci v Iráku zachraňovali vojáky po útoku islamistů

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Český polní chirurgický tým v Iráku zachraňoval vojáky při hromadném příjmu zraněných. Při takzvaném Mascalu se během krátké chvíle museli lékaři postarat po útoku sebevražedných atentátníků o pět vážně zraněných pacientů. Zástupci polního chirurgického týmu to v úterý sdělili v tiskové zprávě. Jejich jména armáda z bezpečnostních důvodů neuvádí.