21. listopadu, 2017 - svátek má Albert

Téměř polovina Rusů schvaluje pakt Molotov-Ribbentrop, ukázal průzkum

Přidej článek
EuroZprávy.cz

EuroZprávy.cz |

Moskva – Stále více Rusů schvaluje smlouvu Sovětského svazu s nacistickým Německem o neútočení z roku 1939. Podle průzkumu nezávislé ruské společnosti Levada se za posledních sedm let zvýšila podpora z 33 na nynějších 45 procent. 

Čtěte celý článek "Téměř polovina Rusů schvaluje pakt Molotov-Ribbentrop, ukázal průzkum" ze zdroje: 

Dobrý Anděl
Každý článek můžete ohodnotit od 1 do 5 hvězd.
Prosím ohodnoťte tento článek
Hodnocení článku: 2,0 hvězd z 5

Vaše diskuze a názory:

Vložte Váš názor:

Jméno:
  Opište kód:
Tweetni tuto stránku

Zprávy a aktuality

Novinky.cz

Putin se v Soči setkal se syrským prezidentem Asadem

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ruský prezident Vladimir Putin se v pondělí v černomořském letovisku Soči setkal s prezidentem Sýrie Bašárem Asadem. Oznámil to Kreml. Shodli se na tom, že v Sýrii dosahují úspěchu a podpořili zahájení politického dialogu vedoucí k vyřešení krize.

Novinky.cz

V Osvětimi se našla brož v podobě přídělové karty na chleba

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Více než 70 let po skončení druhé světové války se nedaleko Osvětimi našla brož, vypovídající o lásce za těžkých časů v židovském ghettu v Lodži. Brož z nerezové oceli má podobu přídělového lístku na chléb a daroval ji k výročí svatby své ženě Hele její manžel Pawel.

Novinky.cz

Polskou lékařku zabila přepracovanost

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Mladá, sotva 28letá lékařka, která při službě na pohotovosti v polské obci Niepolomice nedaleko Krakova náhle zemřela na infarkt, byla extrémně přepracovaná. Za osm dnů odpracovala na pohotovosti šest služeb a v den svého úmrtí byla v práci nepřetržitě 24 hodin, informovalo v neděli varšavské RadioZet.

EuroZprávy.cz

Láska v koncentráku? V Osvětimi se našla brož v podobě přídělové karty na chleba

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Varšava - Více než 70 let po skončení druhé světové války se nedaleko Osvětimi našla brož, vypovídající o lásce za těžkých časů v židovském ghettu v Lodži. Brož z nerezové oceli má podobu přídělového lístku na chléb a daroval ji k výročí svatby své ženě Hele její manžel Pawel.

Echo24.cz

Moc odvážné i po sto letech. V Londýně zakryli genitálie na Schieleho aktech

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Zatímco se svět chystá k oslavám 100letého výročí smrti slavného rakouského expresionisty Egona Schieleho (1918), londýnské metro jeho nudistické výjevy „neustálo“. Na aktech včetně známé Dívky s oranžovými punčochami z roku 1914 byly při jejich prezentaci na plakátech v londýnském metru zaryty genitálie štítkem se slovy „Promiňte, 100 let staré, ale stále

Echo24.cz

Posádce ztracené argentinské ponorky se krátí čas. Nejhorší scénář jí dává dva dny

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Záchranáři zachytili zvuky v moři v místě, kde ve středu zmizela argentinská ponorka se 44 lidmi na palubě. Řekl to dnes novinářům mluvčí argentinského námořnictva Enrique Balbi. Podle něj ale zatím není jisté, zda zaznamenaný hluk pochází ze ztracené ponorky. Záchranářům se krátí čas, v případě nejhoršího scénáře mohou posádce zbývat už jen dva dny na

Echo24.cz

Pád koalice. Návrat praktického rozumu do Německa

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Katastrofa přišla z neznáma a neočekávaně. Takový dojem vzbudily první reakce na krach jednání o německé vládě. Fiaskem skončila koalice s názvem „Jamajka“, na které se dohadovala křesťanskodemokratická CDU dosavadní kancléřky Angely Merkelové se svou bavorskou sestrou CSU, Zelenými a liberální FDP. „Raději nevládnout než vládnout špatně.“ Touto větou

Echo24.cz

Pro dítě to nejlepší. Zákulisí fungování Barnevernetu

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Úřad „Péče o dítě“, jak zní překlad slova Barnevernet, vstoupil u nás do povědomí v souvislosti s případem odebraných dětí paní Michalákové. Spor nabyl podobu konfliktu, v němž se řeší, do jaké míry má stát či společnost právo dohlížet nad rodičovskou výchovou dětí a zasahovat do ní třeba i drastickými způsoby. Norsko je kouzelná a přitom specifická země.

EuroZprávy.cz

Konec Merkelové? Přišlo důrazné varování před optimismem

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

NÁZOR - Téměř dva měsíce po německých spolkových volbách ztroskotaly rozhovory ohledně zformování trojstranné koalice mezi Křesťanskou demokratickou unií (CDU/CSU) Angely Merkelové, Svobodnou demokratickou stranou (FDP) a zelenými, shrnuje editorial serveru The Guardian. Prestižní deník varuje, že tento krach zkomplikuje setrvání Merkelové v pozici německé