23. ledna, 2019 - svátek má Zdeněk

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Český řidič kamionu v Německu naboural do auta údržby, na místě zemřel

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Český řidič kamionu ve středu na dálnici na východě Německa narazil do vozidla údržby. Při nehodě zahynul, pracovník údržby utrpěl těžká zranění. Informoval o tom deník Lausitzer Rundschau, který uvedl, že policie příčinu srážky zjišťuje.

Novinky.cz

Protesty proti Madurovi, prezidentem Venezuely se prohlásil šéf parlamentu. Už ho uznal Trump

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ulice venezuelské metropole Caracasu a dalších měst zaplavily ve středu desetitisíce lidí, protestují proti prezidentovi Nicolási Madurovi. K masovým protestům po celé zemi vyzval šéf parlamentu Juan Guaidó, který se ve středu prohlásil za úřadujícího prezidenta. Má podporu USA, prezident Donald Trump ho uznal úřadujícím prezidentem a ke stejnému kroku vyzval i další západní země.

EuroZprávy.cz

Neofašisté poškozují Palachovo jméno. Čeští i italští studenti to odsuzují

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Zneužití jména Jana Palacha italskými neofašisty odsoudila Studentská komora Rady vysokých škol společně se Studentskou unií italských studentů. Ve svém společném vyjádření zveřejněném na faceboou kritizují i přístup představitelů města Verony, kteří se podle nich schovávají za svobodu slova. Za studentskou komoru to dnes ČTK sdělil Lukáš Hulínský. Ve Veroně se měl konat koncert neonacistických skupin na uctění památky Jana Palacha u příležitosti 50 let

Echo24.cz

Migranti jeví o Německo menší zájem. Imigrace i loni roce klesla. Stále jde hlavně o vyznavače islámu

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V Německu loni o azyl požádalo 185 853 lidí, což je o 16,5 procenta méně než v roce 2017. Na tiskové konferenci v Berlíně to ve středu oznámil ministr vnitra Horst Seehofer, podle něhož pokles dokazuje, že migraci se daří usměrňovat.

EuroZprávy.cz

Konec patové situace? Americký Kongres možná uvolní peníze na ochranu hranice s Mexikem

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Demokratičtí a republikánští členové amerického Kongresu se možná přibližují kompromisu o stavbě hraniční zdi a uvolnění peněz pro fungování vládních institucí. Naznačují to informace dnešních amerických médií. Šéf poslaneckého klubu demokratů ve Sněmovně reprezentantů Steny Hoyer novinářům řekl, že jeho kolegové zvažují možnost uvolnění "značné sumy dalších peněz" na posílení hraniční bezpečnosti. Právě tím Trump mimo jiné podmiňuje obnovení

EuroZprávy.cz

Padne Maduro? Venezuela zažívá masové protesty

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ulice venezuelské metropole Caracasu dnes zaplavily desetitisíce lidí demonstrujících proti prezidentovi Nicolási Madurovi. Davy podle médií vyšly ze stejného důvodu do ulic i v dalších městech. K masovým protestům po celé zemi vyzval šéf parlamentu Juan Guaidó, který se dnes před mohutným zástupem stoupenců prohlásil za úřadujícího prezidenta. Manifestace, ale na podporu Madura, svolala na dnes i vládní socialistická strana.

EuroZprávy.cz

Muslimové se bouří. USA údajně takto týrají novinářku, arabský svět zuří

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Americko-íránská novinářka afrického původu Marzieh Hachemi, pracující pro iránský kanál Press TV, byla zadržena při svém příletu do Spojených států amerických, aniž by byly zveřejněny důvody, proč k tomu došlo. Mohammad Džavád Zaríf, íránský ministr zahraničních věcí, označil toto zadržení za „nepřijatelný politický akt“ a žádá její okamžité propuštění, informuje agentura ISNA.

Dobrý Anděl

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 651 zpráv / článků

123456789starší