25. dubna, 2019 - svátek má Marek

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Parlament v Kyjevě schválil nový jazykový zákon, preferuje ukrajinštinu

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ukrajinský parlament ve středu schválil jazykový zákon kritizovaný opozicí, který potvrzuje ukrajinštinu jako jediný státní jazyk. Oznámila to agentura Unian. Prezident Petro Porošenko slíbil, že zákon podepíše ještě před nástupem nově zvolené hlavy státu Volodymyra Zelenského do funkce.

Novinky.cz

Srí Lanka přiznala chybu, na varování před atentáty nereagovala

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Srílanské vedení přiznalo, že se dopustilo závažné chyby při nakládání s indickým varováním před možným teroristickým útokem, které přišlo začátkem měsíce. Parlamentu to podle stanice BBC ve čtvrtek řekl náměstek ministra obrany Ruvan Vidžavardene. Kdyby se dostalo do správných rukou, mohlo zabránit velikonočním atentátům nebo alespoň zmenšit jejich dopad.

Novinky.cz

V Rakousku havaroval český traktorista, nehodu nepřežil

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Devětadvacetiletý Čech zahynul ve středu odpoledne při dopravní nehodě na severovýchodě Rakouska. V levotočivé zatáčce sjel s traktorem ze silnice, při nehodě vypadl z kabiny a traktor se na něj převrátil. Informovala o tom ve čtvrtek agentura APA.

Echo24.cz

VIDEO: Žádné chemické postřiky. Toskánské vinice chrání z reproduktorů Mozart

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Na vinici v toskánské oblasti Val d‘Orcia rostlinám místo chemického postřiku už deset let dopřávají symfonie Wolfganga Amadea Mozarta, napsal list La Repubblica. Odborníci potvrdili, že hudba zlepšuje kvalitu hroznů a odpuzuje hmyz i parazity.

Megazine.cz - Výběr toho nejzajímavějšího

“Sluníčkářka” na zahradě hostí stovku ilegáních migrantů. Sousedi si stěžují na odporný zápach

Megazine.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Belgická rodina z města Spy vyvolala pořádný rozruch. Na své zahradě totiž hostí asi stovku migrantů. Žena, o které belgická media hovoří jako o Amélini, poskytuje zázemí pro migranty už více jak rok. Ona a její rodina se o ně starají, poskytují jim ubytování i hygienické zázemí. „Snažíme se dělat vše, co je v našich

Echo24.cz

Kim jedná s Putinem ve Vladivostoku. Co chce severokorejský vůdce?

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ruský prezident Vladimir Putin se dnes ve Vladivostoku poprvé sešel s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem. Před zahájením jednání si před kamerami potřásli rukama a nejvyšší ruský představitel Kimovi představil členy ruské delegace.

Megazine.cz - Výběr toho nejzajímavějšího

Politicky korektní mluva Obamy a Clintonové: Už neříkáme křesťané, ale uctívači velikonoc!

Megazine.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Západní politici nám zas jednou dali lekci z politické korektnosti. Po brutálním útoku muslimských radikálů na křesťany, který se stal na Srí Lance a kde zemřelo přes 300 lidí, začali používat zbrusu nový termín. Po útoku na Muslimy v Novozélandském Christchurchi stáli samozvaní demokraté „za všemi muslimy světa proti islamofobii“. U pětinásobně strašnějším synchonizovaném útoku

ČeskoAktuálně.cz - aktuální zprávy a novinky

Merkelová už dvakrát kontaktovala Zelenského a zvala ho do Berlína

ČeskoAktuálně.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Jako kdyby chtěla německá kancléřka Angela Merkelová odčinit své rozhodnutí nepozvat Vladimira Zelenského do Berlina před druhým kolem prezidentských voleb na Ukrajině. Příspěvek Merkelová už dvakrát kontaktovala Zelenského a zvala ho do Berlína pochází z ČeskoAktuálně.cz

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 5621 zpráv / článků

123456789starší