22. října, 2018 - svátek má Sabina

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

České Noviny

Rijád v souvislosti s Chášukdžím mluvil o vraždě, tlak roste

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Rijád/Istanbul - Saúdská Arábie o víkendu v souvislosti se smrtí opozičního novináře Džamála Chášukdžího na saúdském konzulátu v Istanbulu použila slovo vražda. Přiznala tak,...

České Noviny

Trump nařídil úřadům zastavit karavanu migrantů mířící k USA

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Mexiko/Washington - Asi tři tisíce migrantů, většinou Hondurasanů, kteří míří od hranic Mexika s Guatemalou ke Spojeným státům, ohrožují podle amerického prezidenta Donalda Trumpa...

Novinky.cz

Sklop hlavu, přikazoval ve Francii student s falešnou zbraní učitelce

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Hrůzný incident se odehrál minulý týden ve čtvrtek na střední škole ve francouzském městě Créteil, ležícím v jihovýchodní části metropolitní oblasti Paříže. Patnáctiletý student tam na svou učitelku mířil zbraní a přikazoval jí, aby sklopila hlavu, jako kdyby ji chtěl popravit. Ačkoliv byla zbraň falešná, studentovi za čin, který označil za „žert“, hrozí až pět let vězení, píše deník Daily Mail.

Novinky.cz

Tálibán při útoku v Afghánistánu postřelil amerického generála

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Jedním ze tří Američanů, kteří utrpěli zranění při čtvrtečním útoku Tálibánu v jihoafghánské provincii Kandahár, byl i brigádní generál Jeffrey Smiley. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s odvoláním na mluvčí mise NATO v Afghánistánu.

EuroZprávy.cz

Švédka v letadle bránila deportaci uprchlíka. Vykoledovala si obvinění

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Mladá švédská aktivistka, která v červenci v letadle bránila vyhoštění afghánského žadatele o azyl, byla obviněna z porušení leteckého zákona. Informoval o tom deník The Guardian s odvoláním na švédskou prokuraturu. Studentce hrozí podle listu pokuta a až šestiměsíční vězení.

Echo24.cz

Slovenskou fotbalovou reprezentaci povede český trenér Pavel Hapal

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Novým trenérem slovenské fotbalové reprezentace se stane rodák z Kroměříže, český trenér Pavel Hapal, jehož poslední angažmá bylo na lavičce pražské Sparty. Informoval o tom na tiskové konferenci předseda Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik. Pavel Hapal má už zkušenost s trénováním slovenské jednadvacítky.

České Noviny

EU vyzvala k zachování rusko-americké raketové dohody

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Brusel/Berlín/Paříž/Peking - Evropská unie vyzvala Washington a Moskvu k dialogu, aby bylo možné zachovat rusko-americkou smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu z roku 1987...

EuroZprávy.cz

Nová čísla: Drtivá většina uprchlíků se chce vrátit do Sýrie. Má to ale háček

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Bejrút - 88% syrských uprchlíků v Libanonu by se chtělo vrátit zpátky domů do Sýrie podle zjištění Úřadu Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR). Nicméně, většina se k tomu zatím neodhodlala, především z praktických a bezpečnostních důvodů. Nejsou si jisti, zda-li nebudou v Sýrii čelit perzekucím ze strany režimu.

Centrum Paraple

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 8902 zpráv / článků

123456789starší