18. února, 2018 - svátek má Gizela

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Plat deset dolarů a 144 vajec jako bonus nabízí venezuelská firma zaměstnancům

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Venezuelská bezpečnostní firma Atlas Security se snaží nalákat personál na nevšední motivační bonus. Kromě měsíčního platu dva milióny bolívarů, což při kurzu na černém trhu odpovídá asi deseti dolarům (více než 200 Kč), mohou zaměstnanci obdržet až 144 vajec. Odměnu získá ten, kdo bude chodit do práce včas, nezmešká směnu a bude slušně oblečen, uvedla agentura Reuters.

Echo24.cz

Trumpova jaderná doktrína zdůrazňuje odstrašování Ruska

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Od každého amerického prezidenta se čeká, že dá pokyn k aktualizaci tří hlavních dokumentů, které definují zahraniční a bezpečnostní politiku země. V prosinci 2017 tedy byla publikována nová Národní bezpečnostní strategie, na niž v lednu navázala Národní obranná strategie. Třetí, snad nejvíce napjatě očekávaný dokument se objevil 2. února, ačkoli jeho pracovní varianta se nějak dostala na veřejnost již v polovině ledna.

Echo24.cz

Kosovo slaví deset let nezávislosti. Stále ho neuznává přes 50 zemí

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 17. únor, 2018

Někdejší nejchudší část socialistické Jugoslávie se koncem 80. let stala místem, kde vypukly ostré národnostní spory. A před deseti lety, 17. února 2008, se většinou Albánci osídlené Kosovo, jež za komunistického režimu nedosáhlo na postavení republiky, stalo poslední zemí, která se odtrhla od Bělehradu. Srbsko ale nezávislost své jižní provincie nikdy neuznalo a podobný názor zastává i pět desítek zemí na světě, včetně několika členských států EU.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Výroky o holokaustu hýbají Polskem, premiér Morawiecki za něj připsal odpovědnost Židům

e15.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 17. únor, 2018

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes vyvolal pobouření, když hovořil o tom, že i někteří Židé nesli odpovědnost za holokaust. Izraelští politici jeho slova odsoudili a obvinili ho z antisemitismu.

EuroZprávy.cz

Židé jsou odpovědni za holokaust? Polský premiér rozzuřil izraelské politiky

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 17. únor, 2018

Mnichov - Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci hájil kontroverzní polský zákon, který trestá až tříletým vězením připisování jakékoli odpovědnosti za holokaust Polákům. Pobouření vyvolala jeho slova, že i někteří židé nesli odpovědnost za holokaust. Izraelští politici ho vzápětí obvinili z antisemitismu.

Novinky.cz

Policie floridského střelce Cruze vyšetřovala již předloni

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 17. únor, 2018

Informace o neobvyklém chování střelce Nicolase Cruze, který ve střední škole ve floridském městě Parklad zabil 17 lidí a dalších 15 zranil, měla policie již předloni. Úřady však tehdy vyhodnotily, že mladík nepředstavuje velké riziko a není ho třeba monitorovat, napsal list South Florida Sun Sentinel.

Echo24.cz

Vyhraje Berlusconi a Liga severu? Itálie očekává povolební pat

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 17. únor, 2018

I v posledních průzkumech veřejného mínění dva týdny před parlamentními volbami v Itálii vede koalice strany Vzhůru, Itálie (FI) Silvia Berlusconiho s krajně pravicovou Ligou severu (LN) a Bratry Itálie (FDI). Nejsilnější samostatnou stranou zůstalo populistické Hnutí pěti hvězd (M5S). Po 4. březnu to tak stále vypadá na politický pat, napsala agentura Reuters.

EuroZprávy.cz

Střelec z Floridy předloni zveřejnil hrůzné video. Nepředstavuje riziko, rozhodly úřady

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 17. únor, 2018

Miami - Policisté se podle listu South Florida Sun Sentinel setkali s Nikolasem Cruzem již v září 2016. Dospěl však tehdy k závěru, že nepředstavuje velké riziko a není jej třeba monitorovat. Mladý muž ve středu postřílel na střední škole ve floridském Parklandu 17 lidí.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 10357 zpráv / článků

123456789starší