13. prosince, 2017 - svátek má Lucie

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

SPD chce s Merkelovou koalici typu „volné manželství“

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V Německu začnou ve středu večer jednání o vytvoření vlády mezi konzervativní unií CDU/CSU a sociální demokracií (SPD). Jejich výsledek je nejistý. Zatímco CDU/CSU chce pokračování klasické velké koalice, předseda SPD Martin Schulz mluví o variantě KoKo čili o volnější spolupráci, kdy by sociální demokraté podporovali vládu jen v předem domluvených pěti až deseti klíčových oblastech.

EuroZprávy.cz

Kontrarevoluce v Polsku? Kaczyński se chová jako Putin, všimli si v USA

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

NÁZOR - O generaci zpět Polsko vedlo boj za nahrazení totality ve střední Evropě liberální demokracií, uvádí editorial serveru Washington Post. Prestižní deník v něm deklaruje, že nyní země naopak stojí v čele "kontrarevoluce", která má rozložit klíčové instituce svobodné společnosti.

Novinky.cz

Někdejšímu katalánskému premiérovi kvůli referendu zabaví dům

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Španělský účetní dvůr v úterý nařídil zabavení domu bývalého katalánského premiéra Artura Mase. Výnosem z jeho případného prodeje chce podle listu El País umořit část pokuty, kterou expředseda regionální vlády dostal zneužití státních prostředků na konání nezávazného hlasování o nezávislosti Katalánska v listopadu 2014.

Novinky.cz

Facka Trumpovi: V jižanské Alabamě nezvolili do Senátu republikána, ale demokrata

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V ostře sledovaných doplňovacích volbách do Senátu USA v Alabamě zvítězil překvapivě demokratický kandidát Doug Jones. Po sečtení více než 95 procent hlasů o tom ve středu informovala agentura AP. V Senátu nyní mají republikáni už jen nejtěsnější hranici 51 hlasů. Jde o porážku prezidenta Donalda Trumpa, který podpořil konzervativního republikánského protikandidáta Roye Moorea.

Echo24.cz

Trumpův kandidát neuspěl, V Alabamě vyhrál demokrat Jones

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V ostře sledovaných doplňovacích volbách do Senátu USA v Alabamě zvítězil překvapivě demokratický kandidát Doug Jones. Po sečtení více než 90 procent hlasů o tom dnes informovala agentura AP. Jones porazil republikána z konzervativního křídla strany Roye Moorea, kterého podpořil i prezident Donald Trump. Americká média v prvních reakcích hodnotí Mooreovu porážku i jako porážku šéfa Bílého domu. Za posledních 25 let Alabamu v Senátu žádný demokrat

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Tillerson mění taktiku: Spojené státy jsou ochotny jednat s KLDR bez jakýchkoli podmínek

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

USA upouštějí od dřívější rétoriky, která podmiňovala jednání se severokorejským režimem jen v případě, že KLDR přistoupí na odzbrojení. Spojené státy jsou nyní podle amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona připravené usednout za jednací stůl se Severní Koreou, aniž by si kladly jakékoli podmínky. Na prvotním setkání by se podle něj mohla stanovit pravidla budoucího formálního jednání.

České Noviny

The New York Times: Doba není vhodná pro bujaré vánoční večírky

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

New York - Dny jako z filmu Pařba o Vánocích, kdy se šéfka personálního oddělení zmocní na vánočním večírku mikrofonu a zaměstnancům doporučí, aby se pokoutnímu sexu věnovali raději...

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Republikánskému kandidátovi ve volbách do Senátu v Alabamě nepomohla podpora Trumpa. Porazil ho demokrat Jones

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Doplňovacích volbách do Senátu USA v konzervativní Alabamě překvapivě vyhrál demokratický kandidát Doug Jones. Porazil republikána z konzervativního křídla strany Roye Moorea, kterého podpořil i prezident Donald Trump. Mnozí Trumpovi příznivci považovali volební souboj v Alabamě za šanci potvrdit kontroverzní politický program nynějšího prezidenta.

Život Dětem

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 3448 zpráv / článků

123456789starší