18. prosince, 2018 - svátek Miloslav

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Novinky.cz

Putin navrhl jednat o nové smlouvě o raketách. Přizval by i další země

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ruský prezident Vladimir Putin navrhl přizvat i třetí země k „modernizaci” rusko-americké smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), z jejíhož porušování se Moskva a Washington vzájemně obviňují. Na schůzi vedení ministerstva obrany v úterý v Moskvě prohlásil, že je možné posoudit i parametry smlouvy nové.

Novinky.cz

Iráčtí uprchlíci mohou požádat na Slovensku o občanství

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Koncem roku 2015 přijalo Slovensko 149 asyrských křesťanů, z nichž v zemi pod Tatrami zůstalo 58 lidí. V příštím roce mohou požádat o slovenské občanství.

EuroZprávy.cz

Britská vláda se připravuje na tvrdý brexit, Corbyn chce znovu hlasovat o Mayové

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Sto a jeden den před odchodem Spojeného království z Evropské unie dnes budou ministři britské vlády diskutovat o významném zintenzivnění příprav na brexit bez dohody. Očekává se, že vláda kvůli tomu vyčlení dvě miliardy liber (57 mld. Kč) pro resorty vnitra, zahraničního obchodu a životního prostředí. Podle deníku The Guardian toto vystupňování příprav na alternativu opuštění EU bez dohody přichází v době, kdy premiérka Theresa Mayová zmařila pokus

Novinky.cz

Kanada vydala největší diamant Severní Ameriky

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Největší surový diamant, jaký byl kdy vytěžen v Severní Americe, objevili těžaři v dole kanadské společnosti Dominion Diamond Mines.

Novinky.cz

Potopenou válečnou fregatu Norové vytáhnou. Potápěči z ní vymontovali rakety

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Z potopené fregaty KNM Helge Ingstad vyzvedli potápěči norského námořnictva minulý týden rakety, které měla ve výzbroji, a také z ní vymontovali hard disk počítače, který by mě pomoci odhalit, proč se fregata při návratu z manévrů NATO srazila s tankerem. Norské námořnictvo chce loď za 190 milionů eur (4,9 miliardy korun) vyzvednout.

EuroZprávy.cz

Nový boj o černý kontinent? Začalo fórum Afrika-EU, politici chtějí oslabit vliv Číny

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Prohloubení hospodářské spolupráce Evropské unie s Afrikou je hlavním cílem fóra Afrika-Evropa, které se dnes koná ve Vídni. Rakouský kancléř Sebastian Kurz v úvodu vyzval, aby EU nepřenechala kontinent Číně, která v posledních letech v afrických zemích mohutně investovala. Podle předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera má sice Peking v hospodářských vztazích s Afrikou náskok, Evropská unie to ale umí lépe. Česko na fóru reprezentuje premiér Andrej

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 14026 zpráv / článků

123456789starší