10. prosince, 2018 - svátek má Julie

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Zeman v ruské televizi zkritizoval sankce, pak se pustil do EU

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 09. prosinec, 2018

Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru poskytnutém tento týden ruské televizi NTV znovu označil za zbytečné protiruské sankce, jež západní státy uvalily na Moskvu po ruské anexi Krymu v roce 2014. V interview, které bylo zveřejněno dnes, zároveň řekl, že Evropská unie nemá v současné době silného vůdce, jací jsou v Rusku, v Číně nebo v USA.

EuroZprávy.cz

Amerika letos zažila 94 školních incidentů se zbraněmi

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 09. prosinec, 2018

Letošní rok byl pro školy ve Spojených státech zdaleka nejhorším, co se týče počtu incidentů, v nichž hrály roli střelné zbraně. Vyplývá to z výzkumu vysoké školy Naval Postgraduate School (NPS), o kterém dnes informoval web deníku The Guardian. Akademici napočítali už 94 případů, kdy někdo ve škole "mává zbraní, střílí, nebo kulka z jakéhokoli důvodu zasáhne školní majetek". Dosavadní smutný rekord stanovený v roce 2006 činil 59 takovýchto

EuroZprávy.cz

Poslanecký výbor těsně před hlasováním zkritizoval brexitový plán

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 09. prosinec, 2018

Jako "velký krok do neznáma" kritizoval o víkendu vládní brexitový plán výbor britského parlamentu pro odchod země z Evropské unie. Podle zprávy výboru složeného ze zástupců několika stran neposkytuje politické prohlášení o budoucích vztazích Británie a EU "dostatečnou jistotu" o budoucnosti země. Snaha premiérky Theresy Mayové prosadit dohodu ujednanou v Bruselu tak dostala další ránu a v britských médiích se šíří spekulace o tom, že

Novinky.cz

Zeman v ruské televizi: EU nemá vůdce a protiruské sankce jsou zbytečné

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 09. prosinec, 2018

Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru poskytnutém tento týden ruské televizi NTV znovu označil protiruské sankce za zbytečné. V interview, které bylo zveřejněno v neděli, zároveň řekl, že Evropská unie nemá v současné době silného vůdce, jací jsou v Rusku, v Číně nebo v USA.

Echo24.cz

Rozbité výlohy, desítky raněných, 2 tisíce zadržených. Paříž bilancuje po „žlutých vestách“

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 09. prosinec, 2018

Sobotních protestů spojovaných s hnutím takzvaných žlutých vest se po celé Francii zúčastnilo 136 000 lidí. V neděli o tom podle agentury AFP informovalo ministerstvo vnitra. Policisté při demonstracích, které se konaly čtvrtou sobotu v řadě, zadrželi 2000 lidí. Lidé na nich dávají najevo svoji frustraci kvůli rostoucím životním nákladům i hněv vůči prezidentovi Emmanuelu Macronovi.

EuroZprávy.cz

V Súdánu se zřítil vrtulník, v troskách zahynulo pět vysokých politiků

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 09. prosinec, 2018

Nejméně pět vysokých představitelů východosúdánského státu Kadárif přišlo dnes o život při zřícení vrtulníku, s nímž byli na bezpečnostní obhlídce regionu. Informovala o tom súdánská média, přičemž podle agentury SUNA zahynulo dokonce minimálně sedm místních činitelů.

Megazine.cz - Výběr toho nejzajímavějšího

Polsko boduje! Nepustilo do země 13. ekologických aktivistů, jsou bezpečnostní hrozbou

Megazine.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 09. prosinec, 2018

Agentura AP s odvoláním na ekologické aktivisty informovala, že Polská policie odmítla vpustit do země či deportovala nejméně 13 ekologických aktivistů, kteří mířili na konferenci o klimatu v Katovicích.   Jedna z nich byla belgická aktivistka Zanna Vanrenterghemová, kterou zastavila polská policie na česko-polských hranicích. Bylo jí řečeno, že představuje bezpečnostní hrozbu.   Pravděpodobně proto,

EuroZprávy.cz

Bilance sobotních protestů: Ve Francii demonstrovalo 136 tisíc lidí, 2000 bylo zadrženo

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 09. prosinec, 2018

Sobotních protestů spojovaných s hnutím takzvaných žlutých vest se po celé Francii zúčastnilo 136.000 lidí. Dnes o tom podle agentury AFP informovalo ministerstvo vnitra. Policisté při demonstracích, které se konaly čtvrtou sobotu v řadě, zadrželi 2000 lidí. Lidé na nich dávají najevo svoji frustraci kvůli rostoucím životním nákladům i hněv vůči prezidentovi Emmanuelu Macronovi.

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 13242 zpráv / článků

novější123456789starší