25. června, 2018 - svátek má Ivan

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Volební komise označila Erdogana za vítěze voleb v Turecku

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obhájil svůj mandát už v prvním kole voleb. Po sečtení více než 97 procent hlasů jeho vítězství ohlásila turecká volební komise, informují světové zpravodajské agentury.

Novinky.cz

Při násilnostech v Nigérii zemřelo nejméně 86 lidí

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Nejméně 86 lidí zahynulo při víkendových nepokojích v centrální části Nigérie. Podle agentury AFP o tom v neděli informovala nigerijská policie. Místní úřady vyhlásily v nigerijském státě Plateau kvůli střetům mezi několika skupinami obyvatel zákaz nočního vycházení.

Echo24.cz

Poláci to se soudní čistkou přehnali, říká soudce Josef Baxa

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Polsko se dostalo pod ostrou palbu kritiky kvůli návrhům na změnu fungování soudů. Ze všech stran zaznívá, že je to ohrožení nezávislé justice a fungování demokracie. S ostrým veřejným prohlášením přišly i špičky české justice. Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, který se o situaci justice v Polsku dlouhodobě zajímá a má dva asistenty se silným vztahem k této zemi, vysvětluje, co konkrétně ho vyprovokovalo k ostré kritice.

Echo24.cz

Machiavelli, Merkelová a vyhnání

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Angela Merkelová měla minulý týden projev, ze kterého, jak to tak bývá, byla vytržena půlvěta. Následovala poté, co vypočítala, jakých zločinů se německý nacistický režim dopustil, což však podle ní „nic nemění na tom, že poválečné vyhnání nemělo morální a ani politické ospravedlnění“: „Doch das ändert nichts daran, dass es für Vertreibung weder eine moralische noch eine politische Rechtfertigung gab.“ 

EuroZprávy.cz

Obchodní válka se blíží, rozhodne se o budoucnosti Merkelové? Analytik naznačil scénář

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

NÁZOR - V tomto týdnu se velká pozornost přesune k Evropě, očekává ekonomický analytik Hamish McRae. V komentáři pro server The Independent vysvětluje, že důvodem nejsou jen nadcházející čtvrteční schůzka Evropské rady a páteční summit eurozóny, ale také otázka, jak Evropa zareaguje na dvacetiprocentní clo na dovoz automobilů, kterým vyhrožuje americký prezident Donald Trump, i obecnější hrozbu obchodní války.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Trump už udělal pro bezpečnost Evropy víc než Obama. Svět ale vidí jako dystopii, tvrdí expert

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 25. červen, 2018

Severoatlantická aliance bude mít na summitu problém ukázat politickou jednotu, i když vojensky se připravuje dobře, tvrdí Ian Brzezinski, expert think-tanku Atlantic Council a bývalý americký náměstek ministra obrany. Je těžké najít nějaký plán, který americký prezident v zahraniční politice měl, vidí svět jako dystopii, kde každý bojuje s každým, tvrdí Brzezinski. Toto pojetí značně znejisťuje americké spojence a naopak dává prostor Rusku, řekl

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Turci volili, Erdogan se prohlásil za vítěze

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 25. červen, 2018

V Turecku se v neděli konaly prezidentské a parlamentní volby. Pravomoci hlavy státu po nich posílí, protože země přechází z parlamentního na prezidentský systém. Po sečtení 95 procent hlasů vedl se ziskem necelých 53 procent současný prezident Recep Tayyip Erdogan. Ještě před koncem sčítání se prohlásil za vítěze. Jeho největším soupeřem je Muharrem Ince, který kandiduje za opoziční ­Republikánskou lidovou stranu. Průběžné výsledky mu přisuzovaly 29

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Už dnes jsme schopni rakovinu vyléčit, nikdy se jí ale nezbavíme, říká americký výzkumník Theodorescu

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 25. červen, 2018

Rakovina je součástí lidského života, ale dnes už jsme schopni některé typy vyléčit, říká přední americký výzkumník Dan Theodorescu. Vědec propojil své jméno také s česko-americkou firmou Machavert, jež vyvíjí léčivo na tuto zhoubnou nemoc. Podle něj je pro medicínu klíčové, aby akademici spolupracovali s průmyslem a měli transparentní vztah.

Život Dětem

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 8348 zpráv / článků

novější123456789starší