17. března, 2018 - svátek má Vlastimil

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Za předčasné volby na Slovensku se demonstrovalo v Bratislavě i Praze. Ve slovenské metropoli se sešlo 65 tisíc protestujících

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Na Slovensku se po celý páteční den demonstrovalo za vypsání předčasných voleb. Protestovat přišlo nejvíce lidí od dob sametové revoluce. Demonstrace probíhaly po celém Slovensku i v zahraničí. Několik stovek lidí se sešlo také na Václavském náměstí.

Echo24.cz

Nezavírejte oči před agresí Turecka, člena NATO, žádají české novinářky

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Nejnovější boje v severosyrském Afrínu si podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) vyžádaly desítky životů mezi civilisty. Z oblasti prchají tisíce lidí, zatímco boje spějí do rozhodující fáze. Nezávislí pozorovatelé včetně českých reportérek Lenky Klicperové a Markéty Kutilové hovoří o brutálních praktikách turecké armády, jejímž údajným cílem je likvidace kurdských milic YPG. Novinářky rovněž prostřednictvím petice žádají čelní

Novinky.cz

U Bratislavy se srazil vlak s lokomotivou, nejméně 18 zraněných

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Osmnáct lidí se v pátek večer zranilo při nárazu osobního vlaku do odstavené lokomotivy na nádraží v západoslovenském městě Pezinok. Na místě zasahovalo 40 hasičů a sedm posádek sanitních vozů. Tři lidé jsou zraněni těžce.

e15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Merkelová s Macronem se dohodli na reformě eurozóny, plán představí v létě

e15.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes v Paříži zavázali k vytvoření itineráře pro reformu eurozóny do června. Staronová šéfka německé vlády před setkáním s šéfem Elysejského paláce zdůraznila, že Berlín a Paříž sice nejsou vždy na stejné lodi, ale v minulosti toho mnoho společně dokázaly a "jsou odhodlány učinit tak znova".

EuroZprávy.cz

Merkelová bude s Macronem jednat o reakci na kauzu Skripal

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Paříži řekla, že s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem bude hovořit o vhodné reakci na útok nervově paralytickou látkou na bývalého ruského agenta a jeho dceru v Británii.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Slovensko je mafiánský stát, vyměnit Fica nestačí, Směr znásilnil zemi, říká šéfredaktor Týždeň.sk Hríb

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Vše začalo vraždou novináře, který pracoval na článku o propojování mafie s největšími složkami státu, to se nezmění tím, že se vymění premiér, říká Štefan Hríb, šéfredaktor Týždeň.sk. Lidé jako Fico se bojí jen hněvu lidí a klesajících preferencí, dodává. Prožíváme největší demonstrace od roku 1989, připomíná.

České Noviny

Po smrti migranta lidé protestovali v Madridu i Barceloně

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Madrid - V Madridu a Barceloně se dnes konaly protesty, které vyvolala čtvrteční smrt senegalského pouličního prodavače, podle deníku El País se ale obešly bez vážnějších střetů...

Echo24.cz

Příčina smrti? Škrcení. Britové smrt kritika Kremlu vyšetřují jako vraždu

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Britská policie v pátek oznámila, že nedávné úmrtí Nikolaje Gluškova, bývalého přítele miliardáře a kritika Kremlu Borise Berezovského, vyšetřuje jako vraždu. Za příčinu smrti označila škrcení. Ukázala to podle ní pitva. Nic ale v tuto chvíli nenasvědčuje tomu, že smrt Gluškova souvisí s otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, dodala policie v prohlášení.

Život Dětem

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 13381 zpráv / článků

novější123456789starší