18. prosince, 2018 - svátek Miloslav

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Echo24.cz

Turistky z Dánska a Norska našli v Maroku mrtvé. Policie zatkla možného vraha

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V horských oblastech na jihu Maroka byla nalezena dvě těla – jedno patří turistce z Dánska, druhé pak turistce z Norska. Oznámily to místní úřady. Těla nesou známky násilí, mimo jiné mají bodné rány na krku. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin, uvedla agentura AFP. Marocké ministerstvo vnitra oznámilo, že v souvislosti s úmrtím policie zatkla jednoho člověka.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Ruské kamery se o vás dozvědí všechno, najdou si i sociální sítě. Využívají k tomu rozpoznávání obličejů aplikace FindFace

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Stačí si někoho vyfotit a hned o něm víte úplně vše, co potřebujete. Řeč je o aplikaci FindFace, která podle obličeje najde na ruské sociální síti VKontakte (ruská obdoba Facebooku) všechny informace o daném člověku: jméno, věk, bydliště, fotografie a další. Tato technologie se zalíbila ruským úřadům. V Moskvě mají v plánu ji využít ve veřejných kamerách. Sledujte reportáž editora týmu sociálních sítí v Economii Jakuba Viliše.

EuroZprávy.cz

AfD utrpěla porážku. Ústavní soud smetl žalobu na Merkelovou kvůli uprchlíkům

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Protestní Alternativa pro Německo (AfD) neuspěla se žalobou proti migrační politice kancléřky Angely Merkelové (CDU). Všechny tři její návrhy zamítl ústavní soud jako nepřípustné. O svém rozhodnutí dnes soud informoval na svém webu.

EuroZprávy.cz

V Maroku zatkli člena vraždícího gangu, je podezřelý ze zabití turistek z Evropy

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

V Maroku zatkli jednoho člověka podezřelého z vraždy dvou turistek ze Skandinávie. Oznámilo to dnes marocké ministerstvo vnitra. Těla žen byla nalezena v pondělí v pohoří Vysoký Atlas.

Novinky.cz

Brexitový chaos v Británii pokračuje

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Kabinet britské premiérky Theresy Mayové bude podle BBC v úterý jednat o tom, jestli by se měl připravit plán odchodu Velké Británie z Evropské unie bez dohody. Problém je, že žádný z plánů, které jsou nyní na stole, nemá v parlamentu dostatečnou podporu. Mayová v pondělí řekla, že hlasování o dohodě o brexitu se v dolní komoře britského parlamentu neuskuteční dříve než v třetím lednovém týdnu.

Echo24.cz

Česko překvapivě podpořilo pakt o uprchlících. Proti byly jen USA a Maďarsko

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících, který rozšiřuje současný mezinárodní právní rámec o běžencích. Proti hlasovaly pouze Spojené státy a Maďarsko, Česká republika právně nezávazný dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila, zavázalo ji k tomu pondělní rozhodnutí vlády. V pondělí přijatá dohoda je odlišná od globálního paktu o migraci, o kterém bude Valné shromáždění hlasovat ve středu. Český

Echo24.cz

Česko překvapivě podpořilo jeden z paktů o uprchlících. Proti byly jen USA a Maďarsko

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících, který rozšiřuje současný mezinárodní právní rámec o běžencích. Proti hlasovaly pouze Spojené státy a Maďarsko, Česká republika právně nezávazný dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila. V pondělí přijatá dohoda je odlišná od globálního paktu o migraci, o kterém bude Valné shromáždění hlasovat ve středu. Český premiér Andrej Babiš nesouhlasí ani s jedním

Novinky.cz

Příměří v Jemenu vydrželo jen pár minut

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Složitě domluvené příměří v jemenském přístavu Hudajdá bylo porušeno jen pár minut poté, co začalo platit v pondělí o půlnoci (22:00 SEČ). Vzbouření šíitští Húsíové začali krátce po půlnoci ostřelovat provládní síly ve východní části města. Provládní zdroj řekl agentuře AFP, že boje ani pak neutichly a dál pokračují.

Dobrý Anděl

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 14026 zpráv / článků

novější123456789starší