22. září, 2018 - svátek má Darina

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Pakt proti Turecku? Pentagon má plány s Řeckem, v oblasti už krouží obávané drony

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

New York - Americká armáda jedná o rozšíření svých operačních možností v Řecku v souvislosti s rostoucím napětím ve vztazích USA s Tureckem. Napsal to dnes list The Wall Street Journal. Uvažuje se o širším využívání řeckých leteckých a námořních základen.

EuroZprávy.cz

Jak svrhnout Mayovou? V noci proběhla podezřelá schůzka desítek poslanců

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Londýn - Zhruba 50 britských poslanců, kteří podporují odchod své země z Evropské unie, se podle stanice BBC v úterý radilo, jak a kdy by mohli dostat Theresu Mayovou z křesla premiérky. Schůzky se ale podle veřejnoprávní stanice neúčastnily klíčové postavy konzervativní strany jako bývalí ministři pro brexit David Davis či zahraničí Boris Johnson. Davis dnes řekl, že by měla Mayová ve funkci zůstat, a podporu premiérce vyjádřil i přední zastánce brexitu,

Novinky.cz

Britští poslanci se radili, jak vystrnadit Mayovou z úřadu premiérky

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Zhruba pět desítek britských poslanců, kteří podporují odchod své země z EU, se radilo, jakým způsobem a kdy by mohli dostat Theresu Mayovou z křesla premiérky. Napsal to server BBC. Schůzky se ale neúčastnily klíčové postavy konzervativní strany jako bývalí ministři pro brexit David Davis či zahraničí Boris Johnson.

Novinky.cz

Konec střídání času už příští rok, navrhuje Evropská komise

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Evropská komise (EK) předpokládá, že naposled se v Evropské unii povinně změní zimní čas na letní v neděli 31. března 2019. Plyne to z návrhu EK na zrušení každoročního povinného střídání času. Proti střídání se vyjádřili občané EU v nedávné veřejné anketě.

EuroZprávy.cz

Malér na letišti v Bělehradu. Boeing po nehodě trčel uprostřed jediné ranveje

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Bělehrad - Bělehradské letiště Nikola Tesla dnes na několik hodin zablokovala nehoda letounu Boeing 737-800 egyptské společnosti EgyptAir. Letadlu časně ráno při přistání praskly gumy jednoho kola podvozku a stroj zůstal stát na jediné letové dráze letiště, informovala srbská média.

České Noviny

Europarlament doporučil řízení proti Maďarsku

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Štrasburk - Evropský parlament dnes jasnou většinou přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Pro tento...

Život Dětem

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 15997 zpráv / článků

novější123456789starší