22. září, 2018 - svátek má Darina

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

České Noviny

Europoslanci schválili v prvém čtení kontroverzní směrnici o copyrightu

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Štrasburk - Evropský parlament v prvním čtení schválil kontroverzní směrnici, která má majitelům autorských práv dát nárok na podíl z využití jejich děl internetovými giganty, jako...

Novinky.cz

Europarlament schválil řízení proti Maďarsku, pošlapává prý hodnoty EU

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Europarlament většinou hlasů přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie.

Echo24.cz

Europarlament přijal směrnici o právech na internetu. Google a Facebook se mají dělit o zisky

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Evropský parlament v prvém čtení schválil kontroverzní směrnici, která má majitelům autorských práv dát nárok na podíl z využití jejich děl internetovými giganty, jako je Google, YouTube či Facebook. Právě těm připadá rozhodující část příjmů z internetové reklamy. „Je to dobrý signál pro náš tvůrčí průmysl v Evropě, prohlásil parlamentní zpravodaj Axel Voss poté, co poslanci přijali jeho návrh v poměru 438 ku 226 hlasům.

EuroZprávy.cz

Jednání mezi Tálibánem a USA? Islamisté jsou připraveni, na tahu je Washington

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Islámábád - Islámské radikální hnutí Tálibán je připraveno zahájit druhé kolo jednání se Spojenými státy. Podle agentury AP to uvedli v uplynulých dnech v několika rozhovorech zástupci Tálibánu. Schůzka by se mohla uskutečnit již tento měsíc. Jejím tématem zřejmě bude výměna vězňů, opatření na posílení důvěry mezi oběma stranami a způsoby, jak přejít od zákulisních debat k oficiálnímu jednání, napsala dnes agentura AP.

České Noviny

BBC: Britští poslanci se na schůzce radili, jak svrhnout Mayovou

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Londýn - Zhruba 50 britských poslanců, kteří podporují odchod své země z Evropské unie, se podle stanice BBC v úterý radilo, jak a kdy by mohli dostat Theresu Mayovou z křesla premiérky....

EuroZprávy.cz

Natruc Trumpovi? USA mohou naplnit cíle pařížské dohody, tvrdí nadace

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Washington - Spojené státy mohou naplnit své cíle v oblasti omezení skleníkových plynů, protože řada států USA a velká města pokračují v boji s klimatickými změnami navzdory odmítavému postoji prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to ze zprávy o stavu ochrany ovzduší v USA, zveřejněné na okraj konference o globálním klimatu, která dnes začíná v San Francisku.

EuroZprávy.cz

Vzpurné země EU mají smůlu? Juncker hájí rozhodování většinou, prý je to poklad

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Štrasburk - Zásadní změnu způsobu, jakým členské země rozhodují o klíčových otázkách v oblastech, jako je zahraniční politika či daně, prosazuje předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Místo nynějšího jednomyslného rozhodování členských zemí dnes v projevu před Evropským parlamentem navrhl v určitých otázkách přechod k rozhodování kvalifikovanou většinou, kdy by část států mohla být se svým názorem přehlasována.

EuroZprávy.cz

Merkelová nabroušeně: Pro štvaní není žádná omluva. I muslimové patří do Německa

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová v reakci na dění posledních týdnů ve východní části Německa vyjádřila pochopení pro pobouření lidí z trestných činů, z nichž jsou podezřelí žadatelé o azyl, nic podle ní ale není omluvou pro štvaní, nacistická hesla či napadání policistů. V projevu ve Spolkovém sněmu zároveň uvedla, že nepřipustí, aby byly některé skupiny obyvatel vylučovány z německé společnosti.

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 15997 zpráv / článků

novější123456789starší