18. prosince, 2018 - svátek Miloslav

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Echo24.cz

Francie zavede od ledna daň pro internetové giganty, na EU čekat nebude

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Francie od ledna zavede daň, které budou podléhat příjmy velkých internetových firem, jako je Google či Facebook. Oznámil to ministr financí Bruno Le Maire, podle něhož by za příští rok měla daň přinést do francouzského rozpočtu asi 500 milionů eur (12,9 miliardy Kč). Ministr návrh oznámil týden poté, co prezident Emmanuel Macron avizoval v reakci na sociální protesty sérii kroků, které státní pokladnu přijdou odhadem na deset miliard eur.

EuroZprávy.cz

Fiala se naštval na vládu: To je absurdní, v zahraničí jsme k smíchu

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Předseda opoziční ODS Petr Fiala se tvrdě vysmál vládě. Důvodem jsou okolnosti kolem hlasování o migrační pakt OSN. Poukazuje na to, že vláda spolu nekomunikuje a že Česku v zahraničí dělá ostudu.

EuroZprávy.cz

Tragédie v Chicagu: Policisté pronásledovali útočníka, na kolejích je smetl vlak

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Pronásledování údajného střelce se stalo osudným dvojici amerických policistů, které v pondělí večer srazil na předměstí Chicaga vlak. Člověka se zbraní, který patrně v místě střílel, policie později zadržela, informovala dnes agentura AP.

Novinky.cz

Čína si nenechá poroučet, řekl Si Ťin-pching

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Čína posiluje, a proto si nenechá od nikoho nic diktovat, řekl v úterý v projevu ke 40 letům reforem čínský prezident Si Ťin-pching. Současně podle BBC uvedl, že jeho země neusiluje o globální hegemonii.

EuroZprávy.cz

Počet novinářů zabitých kvůli práci? Letošní číslo je alarmující, RSF zmiňuje i Kuciaka

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Letos ve světě při výkonu své práce násilně zemřelo 81 novinářů. Oznámila to dnes na webu nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF), která upozornila, že oproti loňsku, kdy zahynulo 65 žurnalistů, jde o prudký nárůst. Nejvíce případů úmrtí připadá na Afghánistán, což je změna oproti loňskému a předloňskému roku, kdy ve statistikách vedla Sýrie.

Novinky.cz

Putin stíhání jehovistů nechápe, ruská justice ale podle něj sadistická není

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Jako „umělecké zveličení” odmítl ruský prezident Vladimir Putin výroky o „sadistických sklonech” ruského justičního systému. Nicméně připustil, že sám nechápe, za co vlastně jsou v Rusku pronásledování jehovisté. Vyplývá to podle ruské redakce zpravodajské stanice BBC ze záznamu prezidentova jednání s ochránci lidských práv.

EuroZprávy.cz

Putin brání ruskou justici: Není sadistická. Liberalizace nebude, podívejte se na Francii...

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ruský prezident Vladimir Putin jako "umělecké zveličení" odmítl výroky o "sadistických sklonech" ruského justičního systému. Nicméně připustil, že sám nechápe, za co vlastně jsou v Rusku pronásledování jehovisté. Vyplývá to podle ruské redakce zpravodajské stanice BBC ze záznamu prezidentova jednání s ochránci lidských práv, který zveřejnil Kreml.

EuroZprávy.cz

V centru Moskvy uzavřou věznice, včetně nechvalně známé Butyrky

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Ruská vězeňská správa se rozhodla uzavřít nechvalně známou moskevskou vazební věznici Butyrka. Oznámila to agentura Interfax s odkazem na informaci moskevské radnice. Spolu s věznicí starou téměř 250 let má ukončit provoz vazební vězení Krasnaja presňa. Nahradit je má moderní zařízení umístěné mimo moskevské centrum.

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 14026 zpráv / článků

novější123456789starší