18. prosince, 2018 - svátek Miloslav

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Kanadská policie přijala do služby psy z ČR a SR, šéf si je nemůže vynachválit

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Řady policie ve Windsoru na jihovýchodě Kanady rozšířila dvojice psů - Coala z České republiky a Nika ze Slovenska. V pondělí to policejní sbor oznámil na twitteru u příležitosti odchodu zasloužilého německého ovčáka Katoa do výslužby.

ČeskoAktuálně.cz - aktuální zprávy a novinky

Juncker v Bruseli opäť zrejme “pod vplyvom”. Pozrite si, čo predviedol tento raz

ČeskoAktuálně.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Šéf Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker v júli počas summitu NATO rozprúdil diskusie o jeho alkoholizme, no hovorca následne “tackajúceho sa” Junckera ospravedlňoval údajným zápalom ischiasu (viac v článku). Koncom minulého týždňa na summite lídrov krajín EÚ pôsobil predseda EK ešte zvláštnejšie Příspěvek Juncker v Bruseli opäť zrejme “pod vplyvom”. Pozrite si, čo predviedol tento raz pochází z ČeskoAktuálně.cz

Novinky.cz

Ve světě zahynulo při násilnostech o čtvrtinu víc novinářů než loni

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Letos ve světě při výkonu své práce násilně zemřelo 81 novinářů. Oznámila to v úterý na webu nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF), která upozornila, že oproti loňsku, kdy zahynulo 65 žurnalistů, jde o prudký nárůst. Nejvíce případů úmrtí připadá na Afghánistán, což je změna oproti loňskému a předloňskému roku, kdy ve statistikách vedla Sýrie.

EuroZprávy.cz

Drsná nahrávka: Nový Zéland žije kauzou českého kickboxera Šroubka, na exmanželku vyvíjel nátlak

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Jedním z důvodů, proč se novozélandský ministr pro přistěhovalectví Iain Lees-Galloway původně rozhodl udělit povolení k pobytu českému občanovi Karlu Šroubkovi, který si v zemi odpykává trest za pašování drog, byla písemná přímluva jeho někdejší ženy. Dnes o tom informoval portál stuff.co.nz, který rovněž zveřejnil nahrávku telefonátu Šroubka s bývalou ženou. Ze záznamu je podle serveru patrné, že Šroubek na exmanželku, jejíž identita zveřejněna nebyla,

EuroZprávy.cz

OSN přijala pakt o uprchlících. ČR hlasovala jinak, než chtěl populistický Babiš, všiml si svět

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících, který rozšiřuje současný mezinárodní právní rámec o běžencích. Proti hlasovaly pouze Spojené státy a Maďarsko, Česká republika právně nezávazný dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila. V pondělí přijatá dohoda je odlišná od globálního paktu o migraci, o kterém bude Valné shromáždění hlasovat ve středu. Český premiér Andrej Babiš nesouhlasí ani s jedním

Novinky.cz

OSN schválila globální pakt o uprchlících, Česko ho podpořilo

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Valné shromáždění OSN přijalo v pondělí drtivou většinou globální pakt o uprchlících, který rozšiřuje současný mezinárodní právní rámec o běžencích. Proti hlasovaly pouze Spojené státy a Maďarsko, Česká republika právně nezávazný dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila. V pondělí přijatá dohoda je odlišná od globálního paktu o migraci, o kterém bude Valné shromáždění hlasovat ve středu.

EuroZprávy.cz

Nejsmrtelnějšími australskými zvířaty nejsou hadi ani pavouci

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Koně a krávy zabíjejí více Australanů než žraloci, krokodýli, hadi a pavouci dohromady. Vyplývá to z údajů Australského statistického úřadu (ABS), o kterých informoval zpravodajský server The New Daily.

EuroZprávy.cz

Tvrdé protesty "žlutých vest": Blíží se konec současného systému?

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » Dnes

Protesty žlutých vest ve Francii pokračovaly již pátý víkend v řadě, poukazuje levicový filozof Slavoj Žižek v komentáři pro server The Independent. Člen Slovinské akademie věd a profesor Lublaňské univerzity připomíná, že původně malé hnutí přerostlo v široký nesouhlas s novými ekologickými daněmi na paliva považovanými za útok na obyvatele venkova, kde neexistuje veřejná doprava.

Centrum Paraple

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 14026 zpráv / článků

novější123456789starší