25. června, 2018 - svátek má Ivan

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Erdogan na cestě k vítězství. Podle odhadů jasně vede nad hlavním rivalem

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Ankara - V Turecku dnes proběhly prezidentské a parlamentní volby. Současná hlava státu Recep Tayyip Erdogan je na cestě k posílení svých pravomocí. Po sečtení více než pětiny hlasů vede se ziskem 55 procent. Jeho hlavní konkurent Muharrem Ince má necelých 29 procent.

Echo24.cz

Bílí Američané vymírají. Do jedné generace budou v USA v menšině

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Ve více jak polovině amerických států umírá více bílých obyvatel, než se jich narodí. Jejich podíl na demografickém složení obyvatelstva Spojených států se tak zmenšuje ještě rychleji, než se původně předpokládalo. Pokud si trend zachová současné tempo, pak by podíl bělochů v zemi mohl klesnout pod 50 procent již v horizontu jedné generace. Vyplývá to z nové zprávy think tanku Applied Population Lab (APL).

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Převezměte migranty, nebo vám hrozí finanční trest. Itálie žádá, aby si každá země stanovila kvóty na uprchlíky

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Italský premiér Giuseppe Conte připravil na nedělní minisummit některých členů EU návrh, ve kterém Itálie požaduje, aby si každá členská země Evropské unie stanovila kvóty na počet migrantů. Kdyby tak země neučinily, hrozil by jim finanční postih. Italský dokument dále vyzývá ke vzniku "mezinárodních ochranných středisek" v tranzitních zemích.

EuroZprávy.cz

Trump se s migranty odmítá párat: Vyhostit okamžitě a bez soudů

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Washington - Vláda USA stále zadržuje 2053 dětí imigrantů zatčených v rámci "nulové tolerance" zavedené v květnu a prezident Donald Trump přilévá olej do ohně. Spojené státy by podle něj měly přitvrdit postup vůči ilegálům a vyhošťovat je okamžitě a bez soudů.

EuroZprávy.cz

Itálie navrhla rázné řešení migrace. Bude protiuprchlické Česko potrestáno?

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Brusel - V Bruselu se koná minisummit EU. Německá kancléřka Angela Merkelová při příchodu na jednání uvedla, že by se mělo hovořit jak o omezování počtu migrantů mířících do EU, tak o tom, jak těmto lidem zamezit v následných přesunech mezi státy unie. Itálie chce, aby si každá členská země EU stanovila kvóty na počet migrantů bez práva na azyl, jinak by jí hrozil finanční postih.

České Noviny

Trump chce vyhošťovat migranty bez soudů, vláda řeší problém dětí

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Washington - Spojené státy by měly přitvrdit postup vůči přistěhovalcům nelegálně překračujícím hranice a vyhošťovat je okamžitě a bez soudů. Prohlásil to americký prezident Donald...

Echo24.cz

Orbán: Západ EU kritizuje V4, protože jsou její země úspěšné

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Západní státy Evropské unie míří svou kritiku na země visegrádské skupiny, neboť jsou Česko, Polsko, Maďarsko a Slovensko úspěšné. Navzdory této kritice se hodlají státy V4 nadále bránit nelegální migraci a chránit svou kulturu. Prohlásil to maďarský premiér Viktor Orbán v debatě se svým slovenským protějškem Peterem Pellegrinim, kterou dnes odvysílala televize TA3.

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Erdogan se prohlásil za vítěze voleb. Nevyhrál, bude muset rozhodnout druhé kolo, tvrdí opozice

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Za vítěze nedělních tureckých prezidentských voleb se označil dosavadní prezident Recep Tayyip Erdogan. Mluvčí turecké vlády řekl, že Erdoganův náskok po sečtení více než 95 procent hlasů stačí k vítězství v prvním kole. Podle opozice však Erdogan nevyhrál a výsledky ukazují, že bude muset rozhodnout druhé kolo.

Dobrý Anděl

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 8348 zpráv / článků

novější123456789starší