22. září, 2018 - svátek má Darina

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Echo24.cz

Sojuz navrtali američtí astronauti, tvrdí Roskosmos

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), při němž na konci srpna trhlinou v plášti připojené kosmické lodi Sojuz unikal vzduch. Napsal to ruský deník Kommersant. Pokud se hypotéza potvrdí, půjde podle listu o tvrdý úder rusko-americké spolupráci ve vesmíru. Velitel ISS Andrew Feustel ale podezření Roskosmosu důrazně odmítl.

EuroZprávy.cz

Boeing blokuje letiště v Bělehradu, po nehodě trčí uprostřed jediné ranveje

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Bělehrad - Bělehradské letiště Nikola Tesla dnes zablokovala nehoda letounu Boeing 737-800 egyptské společnosti EgyptAir. Letadlu časně ráno při přistání praskla guma u kola podvozku a stroj zůstal stát uprostřed jediné letové dráhy, informovala srbská média.

Novinky.cz

Autobus se v Indii zřítil do strže, nejméně 55 obětí

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Úterní nehoda autobusu v jihoindickém státě Telangana si vyžádala nejméně 55 mrtvých a 25 zraněných, napsala agentura Reuters. Místní úřady tvrdí, že je to nejhorší dopravní nehoda v letošním roce.

EuroZprávy.cz

Přehnaný nacionalismus vše zničí, varuje Juncker. Volá po silné a jednotné EU

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Štrasburk - Silná, jednotná a sebevědomá Evropská unie je silou, se kterou je nutné počítat, prohlásil dnes v Evropském parlamentu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Ve svém posledním projevu o stavu EU před volbami do europarlamentu v květnu příštího roku zdůraznil, že ve stávající geopolitické situaci jednotnou EU potřebuje svět i její vlastní občané.

Echo24.cz

Merkelová chápe pobouření lidí, není to ale omluvou pro štvaní a nacistická hesla

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) v reakci na dění posledních týdnů ve východní části Německa vyjádřila pochopení pro pobouření lidí z trestných činů, z nichž jsou podezřelí žadatelé o azyl, nic podle ní ale není omluvou pro štvaní, nacistická hesla či napadání policistů. V projevu ve Spolkovém sněmu zároveň uvedla, že nepřipustí, aby byly některé skupiny obyvatel vylučovány z německé společnosti.

EuroZprávy.cz

Incident na ISS se vyhrocuje. Otvor vyvrtali Američané, udeřil Roskosmos

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Moskva/Washington - Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), při němž na konci srpna trhlinou v plášti připojené kosmické lodi Sojuz unikal vzduch. Napsal to dnes ruský deník Kommersant. Pokud se hypotéza potvrdí, půjde podle listu o tvrdý úder rusko-americké spolupráci ve vesmíru. Velitel ISS Andrew Feustel ale podezření Roskosmosu důrazně odmítl.

Novinky.cz

Muž odpálil v Budapešti bombu a zranil dva policisty, dostal doživotí

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Maďar László P. (25), který v září před dvěma lety zranil v Budapešti odpálenou bombou dva policisty, byl ve středu odsouzen k doživotnímu vězení. Rozhodl o tom budapešťský soud, který připustil případné propuštění odsouzeného na svobodu až po odpykání nejméně 25 let z trestu.

Život Dětem

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 15997 zpráv / článků

novější123456789starší