22. září, 2018 - svátek má Darina

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

EuroZprávy.cz

Juncker se loučí: Pohraniční stráže EU mají výrazně posílit, nabádal k solidaritě

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Štrasburk - Vnější hranice Evropské unie potřebují efektivnější ochranu, poznamenal dnes v projevu před europarlamentem předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Komise proto podle něj navrhuje k roku 2020 navýšit počty příslušníků Evropské pobřežní a pohraniční stráže na 10.000 lidí.

EuroZprávy.cz

Panika na východě USA: Před superhurikánem Florence prchají statisíce lidí

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Washington - Obchody na pobřeží amerických států Severní a Jižní Karolína jsou prázdné a místním čerpacím stanicím došlo palivo v důsledku horečných nákupů spěšně odjíždějících obyvatel. Napsala to dnes agentura AP. Blížící se ničivý hurikán Florence vyhnal z domovů statisíce lidí, kteří uposlechli výzvy úřadů k okamžité evakuaci.

Novinky.cz

Šéf kontrarozvědky uvedl, že zpochybnil video z Chemnitzu kvůli obavám z jeho vyznění

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Obavou z dezinformační kampaně zdůvodnil šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen své nedávné tvrzení, že video z Chemnitzu (Saské Kamenice), které má ukazovat útok na cizince, nemusí být pravé. Podle středeční zprávy agentury DPA to uvedl ve čtyřstránkové zprávě, kterou zaslal ministrovi vnitra Horstu Seehoferovi. Maassen kvůli kontroverznímu tvrzení, které nedokázal podložit žádnými důkazy, čelí výzvám k rezignaci z čela Spolkového úřadu na ochranu

Echo24.cz

Juncker chce, aby firmy mazaly teroristickou propagandu do hodiny

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Internetové firmy jako Google nebo Facebook by měly mít v EU povinnost do hodiny smazat ze svých platforem teroristickou propagandu, navrhuje Evropská komise. Záměr ve středu v projevu před Evropským parlamentem oznámil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Komise také navrhuje rozšířit pravomoci vznikajícího Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO) tak, aby se mohl zabývat teroristickou problematikou.

EuroZprávy.cz

Rusko si prokleplo údajné útočníky na Skripala. Putin jim na dálku poslal vzkaz

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Vladivostok - Dva Rusy, které britští vyšetřovatelé označili za pachatele březnového útoku na dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru, ruské úřady znají, jsou to civilisté a nejsou to žádní zločinci. Na tiskové konferenci ve Vladivostoku to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Doufá, že oba muži sami s novináři promluví.

EuroZprávy.cz

Putin navrhl Japonsku mírovou smlouvu, čeká se na ni přes 70 let

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Vladivostok - Ruský prezident Vladimir Putin dnes navrhl Japonsku uzavřít mírovou smlouvu do konce roku, a to bez jakýchkoli podmínek. Veškeré sporné otázky by měly být podle ruského prezidenta vyřešeny až poté. Moskva a Tokio o mírové smlouvě bezvýsledně jednají od konce druhé světové války, rozhovory blokuje územní spor o jižní Kurily.

Novinky.cz

Křesťané, židé, muslimové, všichni patří do Německa, prohlásila v Bundestagu Merkelová

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. září, 2018

Křesťané, židé, muslimové, všichni patří do Německa, uvedla během projevu ve spolkovém sněmu Bundestagu kancléřka Angela Merkelová. Nepřipustí, aby byly některé skupiny obyvatel vylučovány z německé společnosti.

Život Dětem

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 15997 zpráv / článků

novější123456789starší