25. června, 2018 - svátek má Ivan

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Hospodářské Noviny - ihned.cz

Erdogan obhájil prezidentský mandát už v prvním kole voleb. K urnám dorazilo téměř 90 procent voličů

HN - ihned.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Volební komise označila Erdogana za vítěze nedělních voleb v Turecku. Sám prezident se prohlásil za vítěze o několik hodin dříve. Volby byly zlomové - zakončily cestu Turecka k prezidentskému systému, většina moci bude s obhájeným mandátem koncentrováno v rukou Erdogana.

Echo24.cz

Schůzka za 265 milionů. Singapur vyčíslil cenu setkání Trumpa s Kimem

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una stál Singapur 16,3 milionu singapurských dolarů (265,5 milionu Kč), což je méně, než se původně odhadovalo. S odkazem na sdělení singapurského ministerstva zahraničí o tom informovala agentura Reuters.

Novinky.cz

Erdogan zřejmě obhájí mandát, zatím má 55 procent

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Po sečtení tří pětin hlasů v nedělních tureckých prezidentských volbách se zdá, že současný prezident Recep Tayyip Erdogan má našlápnuto k obhajobě mandátu. Zatím vede se ziskem 55 procent, jeho hlavní konkurent Muharrem Ince má 29 procent. S odvoláním na turecké úřady o tom informovala agentura Reuters.

Novinky.cz

Erdogan se prohlásil vítězem voleb, podle opozice rozhodne druhé kolo

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Po sečtení 95 procent hlasů v nedělních tureckých prezidentských volbách se současný prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil jejich vítězem. Podle opozice má však zatím jen 52 procent hlasů, zatímco jeho hlavní protikandidát Muharrem Ince téměř 31. Rozhodnout má tak až druhé kolo voleb.

Novinky.cz

Loď s migranty dál čeká na širém moři. Nad jejich osudem se dosud žádná země neslitovala

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Itálie společně s Maltou už čtvrtý den odmítají lodi Lifeline se zhruba 230 migranty na palubě povolit přistání ve svých přístavech. Loď tak dál čeká v mezinárodních vodách blíž k Maltě na diplomatické vyřešení své situace, ale zatím bez vyhlídky na brzký úspěch. Nad jejím osudem se dosud neustrnula ani žádná jiná země. Malta v sobotu alespoň dopravila posádce a migrantům zásoby jídla a další potřebný materiál.

EuroZprávy.cz

Orbán zpucoval západní státy EU: Vy máte masy migrantů, V4 chrání kulturu a je úspěšná

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Bratislava - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Bratislavě debatoval se svým slovenským protějškem Peterem Pellegrinim. Západní státy EU podle něj míří svou kritiku na země V4, neboť jsou Česko, Polsko, Maďarsko a Slovensko úspěšné. Zopakoval, že státy Visegrádu odmítají uprchlíky a jsou odhodlány chránit svou kulturu. S žádnými konkrétními idejemi pro budoucí podobu EU či spolupráci na tématu migrace však premiéři nepřišli.

EuroZprávy.cz

Turecké volby mají první oběť. Místní politik byl zastřelen

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Ankara - Volby vždy bývají plné napětí, většinou však nejsou spjaty s s vraždami. V Turecku však volební hádky vedly k smrti Mehmeta S?dd?ka Durmane, místního zástupce pro Stranu dobra v okresu Karaçoban ve východní provincii Erzurum. Zprávu o tom ohlásila jeho strana na Twitteru.

EuroZprávy.cz

Itálie trvá na svém, loď Lifeline s 230 migranty nechce

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 24. červen, 2018

Řím/Madrid - Loď Lifeline s přibližně 230 migranty na palubě dál čelí blokádě ze strany Itálie i Malty. Už čtyři dny tyto země plavidlu odmítají povolit přistání ve svých přístavech. Lifeline i dnes čeká dál v mezinárodních vodách blíž k Maltě na diplomatické vyřešení své situace, ale zatím bez vyhlídky na brzký úspěch.

Kuba - Dovolená a zájezdy

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 8348 zpráv / článků

novější123456789starší