17. března, 2018 - svátek má Vlastimil

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

České Noviny

Nový ministr vnitra Seehofer odmítá, že islám patří k Německu

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Berlín - Islám k Německu nepatří, země je formována křesťanstvím. V rozhovoru v dnešním vydání bulvárního deníku Bild to řekl nový německý ministr vnitra Horst Seehofer. Vymezil...

Novinky.cz

Vinen, rozhodl soud o Iráčanovi, který odpálil bombu v londýnském metru

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Osmnáctiletého iráckého žadatele o azyl Ahmeda Hassana uznal soud v Londýně v pátek vinným z pokusu o vraždu 30 lidí. Uvedla to agentura AFP. Mladík podomácku vyrobil bombu, která explodovala loni v září v londýnském metru poblíž stanice Parsons Green. Výbuch zranil tři desítky lidí. O výši trestu pro Iráčana rozhodne soud příští týden. Muži hrozí doživotí, dodala agentura AP.

ČeskoAktuálně.cz - aktuální zprávy a novinky

Prohlášení slovenského prezidenta k demisi Roberta Fica a odkaz opozici

ČeskoAktuálně.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Namiesto vôle prijať základnú politickú zodpovednosť zo strany vlády a jej predsedu, aby sa mohol začať proces obnovy dôvery ľudí v štát, sme sa za tieto 2 týždne dočkali niečoho úplne iného. Příspěvek Prohlášení slovenského prezidenta k demisi Roberta Fica a odkaz opozici pochází z ČeskoAktuálně.cz

České Noviny

Nová slovenská vláda bude proevropská, řekl budoucí premiér

České Noviny | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Bratislava - Nová slovenská vláda, kterou vytvoří tři strany současné koalice, si zachová proevropskou orientaci. Uvedl to dnes budoucí slovenský premiér Peter Pellegrini, který zahájil...

Echo24.cz

VIDEO: Zběsilá lanovka vyhazovala lyžaře do vzduchu

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Osm zraněných si vyžádala zběsilá jízda porouchané lanovky v lyžařském středisku Gudauri ve východní Gruzii. Čtyřsedačková lanovka zničehonic náhle zrychlila a rozjela se pozpátku. Cestující, kteří nestihli včas seskočit, pak lanovka vymrštila ze sedadel. O události informoval britský server The Telegraph.

Echo24.cz

Madrid je ve varu. Lidé po smrti migranta vyjdou do ulic

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Necelé dvě desítky zraněných, většinou z řad policistů, si vyžádaly střety demonstrantů s policií v centru Madridu v noci ze čtvrtka na pátek. Důvodem nepokojů bylo úmrtí senegalského pouličního prodavače, který zemřel ve čtvrtek na infarkt zřejmě poté, co utíkal před policií. Na večer svolali pouliční prodejci z řad migrantů demonstraci do čtvrti, kde se události staly. Už před polednem se tam začaly scházet demonstranti, je jich tam už zhruba stovka.

Novinky.cz

Špióna nařídil otrávit Putin, vpálil Rusku šéf britské diplomacie. Moskvu tím šokoval

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Otrávení bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala nervově paralytickou látkou novičok osobně nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Závažné obvinění v pátek vznesl britský ministr zahraničí Boris Johnson. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov Johnsonova slova označil za šokující a neodpustitelné porušení diplomatické slušnosti. V neděli se v Rusku konají prezidentské volby, v nichž je Putin jasným favoritem.

Echo24.cz

Jakutsk ovládla zlatá horečka. Lidé hledají cihly vypadlé z letadla i diamanty

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 16. březen, 2018

Desítky obyvatel sibiřského Jakutska prohledávají okolí místního letiště v naději na nalezení některé ze zlatých cihel, které se vysypaly z nákladového prostoru letounu startujícího ve čtvrtek do Krasnojarsku. Přestože podle místních úřadů už je celý poztrácený poklad pohromadě a v bezpečí, hledači podle místních médií naději neztrácejí.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 13381 zpráv / článků

novější123456789starší