13. prosince, 2018 - svátek má Lucie

Zprávy ze světa

Přidej článek

Zprávy ze světa: Poslední zprávy a aktuality

Echo24.cz

Stovky policistů hledají střelce ze Štrasburku, ten údajně ujel v taxíku

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. prosinec, 2018

Stovky pracovníků francouzských bezpečnostních složek ve středu ráno pokračovaly v pátrání po 29letém muži, který je podezřelý, že v úterý večer zastřelil tři lidi v centru Štrasburku. Místní úřady upřesnily, že kromě toho utrpělo zranění 13 osob, osm z nich vážná. Náměstek ministra vnitra Laurent Nu?ez informoval, že vyšetřovatelé zadrželi pětici osob, hlavní podezřelý Chekatt Cherif by už ale prý mohl být mimo Francii. Podle Nu?eze není jisté, že útok

Echo24.cz

Mayové hrozí pád, konzervativci dnes budou hlasovat o nedůvěře lídryni strany

Echo24.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. prosinec, 2018

Britské premiérce Therese Mayové, která kvůli brexitové dohodě s Evropskou unií čelí doma tvrdé kritice, hrozí pád. Poslanci z její Konzervativní strany zahájili proces, ve kterém chtějí Mayové vyslovit nedůvěru jako lídryni strany, což by v konečném důsledku znamenat i konec její vlády. Hlasování se podle agentury Reuters uskuteční už dnes večer.

Novinky.cz

Ustupovat nehodlám. Mayová bude večer čelit hlasování o nedůvěře

Novinky.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. prosinec, 2018

Poslanci britských konzervativců budou ve středu večer hlasovat o vyslovení nedůvěry Therese Mayové coby předsedkyni strany. Pokud by jí vyslovili nedůvěru, Mayová by skončila i v čele vlády, která má zemi vyvést z Evropské unie.

EuroZprávy.cz

V blízkosti střelby ve Štrasburku byl i Čech, hon na útočníka pokračuje

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. prosinec, 2018

V bezprostřední blízkosti střelby v centru Štrasburku, při níž ozbrojený útočník v úterý večer zastřelil tři lidi a dalších 13 osob zranil, se nacházel český občan. Nebyl zraněn ani neutrpěl žádnou jinou újmu a je v kontaktu s českým konzulátem, řekl dnes ráno ČTK Robert Řehák z tiskového odboru českého ministerstva zahraničí. Čeští diplomaté nemají dosud žádné informace, že by některý z dalších českých občanů byl v souvislosti s útokem zraněn či v

EuroZprávy.cz

Telička se zlobí kvůli střelbě ve Štrasburku: Humus. Kam až lidé mohou klesnout, vynadal Čechům

EuroZprávy.cz | Zpravodajství » Zprávy ze světa aktuálně » 12. prosinec, 2018

Noční střelba zasáhla i poslance Evropského parlamentu včetně českých zástupců, kteří se tento týden ve Štrasburku účastní plenárního zasedání europarlamentu. Politici mohli budovu instituce ve Štrasburku opustit až po půlnoci. Řada z nich o dění ve městě informovala živě na sociálních sítích. Například Pavel Telička se podivoval nad tím, jaké peklo se po útoku strhlo na sociálních sítích.

V sekci Zprávy ze světa je zařazeno 13550 zpráv / článků

novější123456789starší